Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én leszek a nővérem kislányána...

Én leszek a nővérem kislányának a keresztanyukája. De ki lesz így a keresztapa?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva születik meg az unokahúgom és én leszek a keresztanya! Van egy párom két éve, és bár együtt tervezzük az életünket, még fiatalok vagyunk. Nem lenne szerencsés, ha a kislányt együtt megkeresztelnénk, aztán pedig esetleg külön válnának az útjaink.

Nem vagyunk valami nagy hívők, de úgy gondolják a szülők (és én is) hogy ez egy fontos dolog. Ha bármi történne a szülőkkel, a keresztszülő feladata, hogy gondoskodjon a kisgyerekről és amúgy is mellette álljon egész életében.

Tehát, a lényeg: Nem lenne gond, ha egyelőre nem lenne "hivatalos" keresztapja, és csak a későbbi férjem lenne a keresztapa? Hiszen ugyanúgy szeretheti, attól, hogy nem hivatalos a dolog...

19/L



2016. jún. 13. 09:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is egyedül vagyok keresztanyuka. (Bár nálunk ez névleges, mindegy, ne menjünk bele. Ettől én még ugyanúgy mellette állok, tanítom, nevelem, irányt mutatok, stb stb. és ha ne adj isten történne valami a szüleivel, akkor gondoskodok róla.)

Keresztapja pedig annyira van, mint amennyire a nagybátyám felesége (akivel nincs vér szerinti rokonság) a nagynéném.


Tehát legyél egyedül keresztszülő.

2016. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem szükséges kereszt apa és anya is, ez nem olyan, mint a gyereknemzés :D Elég egy keresztszülő is.
2016. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ismerősöknél az unokatesók lettek a keresztszülők

Nálunk meg pl csak keresztapa van


Lehetsz te egyedül nyugodtan

nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Azóta eltelt 7 év...


Végül egy éves korában kereszteltük meg a leányzót, együtt a párommal, aki azóta már a férjem és most várjuk az első közös gyermekünket.

A kislány születése és keresztelője között eltelt egy év alatt sajnos nagyobb családi tragédiákat éltünk meg, többet is egymás után. Ezek során a férjem olyan helytállást tanúsított a családom mellett, hogy nem volt kérdés, ő is keresztszülő lesz. Ha együttmaradunk, ha nem.

Persze közben a mi kapcsolatunk is csak mélyebb lett, tesóm mindkét kislányát imádjuk és támogatjuk őket mindenben. A kisebbnek is mi lettünk a "kerik".

Szóval csak egy kis helyzetjelentés így, ennyi év távlatából. Furcsa volt ezt így visszaolvasni, hogy valaha is volt bennem kétely a kapcsolatunkat illetően. Közben meg itt várjuk a kis kincsünket és három éve boldog házasságban élünk :).

nov. 26. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!