Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám nem normális, mit...

Bátyám nem normális, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Nos, pár barátomnak már kipanaszkodtam magam ezügyben, de semmi megoldást nem tudtak nekem mondani (jó, annyi idős embereknek mint én nincs túl sok élettapasztalatuk, valszeg azért) és éppen ezért fordultam ide.


Tehát a probléma a következő. Alapjáraton elég befeléforduló típus, szinte soha nem ment sehova, maximum akkor ha hivták, de még akkor sem mindig, szivesebben hivja inkább ő át a barátait. Akkor is mindig az van, hogy kerülgetni kell őket, folyamatosan beszólogatnak nekem valamit, vagy éppen "megkérnek" valamire, hogy csináljam meg nekik ezt meg azt. Valamint bátyám idén megbukott, eddig is csak éppenhogy átment mindenből. Matekból bukott meg és anyáék el akarták küldeni matektanárhoz, de nem akart menni. Mondták neki, hogy már pedig ha a pótvizsga sikerül, akkor nem kell évet ismételnie és hamarabb végezne a sulival, így csak az életét nehezíti meg. Erre ő azt válaszolta, hogy ez az ő élete, az ő döntése, neki így jó.

Nos, szüleim egyik nagy hátránya, hogy gőzük sincs a gyerekneveléshez, engem is csak lelkiterroral neveltek amikor kicsi voltam, de most már úgy ahogy túlléptem rajta. Soha nem voltak mellettem, amikor kellett, sőt mindent csak rosszabbá tettek. Sajnos ők pont olyan emberek, akiknek nem való gyerek. Lehet kegyetlenül hangzik, hogy ilyet mondok a saját szüleimről, de ez az igazság.

Visszatérve eléggé frusztráló, hogy nap mint nap engem csesztet valamivel és közben a saját életét is tönkreteszi.

Tegnap volt a születésnapom és kaptam egy törpenyulat, erre bátyám fogta magát és belerúgott egyet, csak mert úgy tartotta kedve. Felidegesítettem magam, elküldtem melegebb éghajlatra, erre kiröhögött és otthagyott azzal mondattal, hogy lesz ez még rosszabb is. Anyáék pedig semmit nem csináltak. Ismétlem, semmit. Beszéltem velük, hogy ez nekik miért jó, ha hagyják, mire azt mondták, hogy úgysem tudnak vele mit csinálni, feladják ezt a mindennapi harcot, annak ellenére is, hogy látom rajtuk, hogy stresszelnek emiatt.

De csak hogy további példát mondjak, ha az útjában vagyok lökdösődik, velem és szüleimmel bunkó módon beszél, suliban is viszonylag sok gond volt vele, a jegyei mindig nagyon rosszak voltak (lásd: matekból megbukott).


Szüleim teljesen tehetetlenek, nem akarnak cselekedni, ez a legaggasztóbb. Megköszönném, ha esetleg valaki tudna ebben segíteni.


Azt el is felejtettem, én 15 éves fiú vagyok, bátyám pedig 17.


2016. júl. 19. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Jól el vagytok kényeztetve mindketten.
2016. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

részvétem. én is ismertem hasonló srácot, aki felnőtt korbsn is pontosan ugyanilyen volt, csapnivaló szülöi háttérrel, ami nyilván szintén közrejátszott.

Szociopata, pszichopata, pszichésen beteg ember volt. Ha csak eszembe jut, kiráz a hideg tőle. Sajnos, szerintem a te bátyád is az. És őszintén szólva én is attól tartok, hogy ez csak egyre rosszabb lesz, idővel ehhez majd jön még az ital vagy a drog, mikor rájön, hogy sz@r az élete.


Én a Te helyedben nem balhéznék se vele, se a szülőkkel, viszont tudatosan úgy alakítanám az életemet, hogy igyekeznék érettségi után úgy tovább tanulni, vagy úgy munkát vállalni, hogy másik városban, albérletben, kollégiumban saját életet kezdhess, és ne tehesse tönkre a (valószínűleg ténylegesen, nem túlzóan)pszichopata bátyád az életedet.


Csak akkor nyomoríthat meg, ha hagyod.

2016. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kovács Christof válasza:
Az en batyam is ilyen volt, na jo ennyire azert nem h megbukott volna v hogy belerugott volna a hazikedvencbe, de eleg nagy lazado volt, aztan idosebb lett,es egyre kedvesebb,feleliseg teljes. Probald meg elviselni valahogy, ha idosebb lesz akkor szerintem normalisabb lesz valamivel, legalabbis velem igy volt.
2016. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bubuka2000 válasza:
Én egyszer kiprobalnám,hogy mit szólna,ha én is így viselkednék.
2016. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

ha a szüleid nem hát te

egyszerüen huzz be párat bátyádnak azért ilyen mert nincs következmény

2016. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

nem, sajnos azért ilyen, mert szociopata. élvezi az emberek, állatok kínzását, nincsenek normális emberi kapcsolatai, és úgy érzi, körülötte forog a világ, és bármit megtehet.

100%-ig ráillik egy súlyos pszichésen beteg emberre.

2016. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én adom a második válaszíró véleményét. hasonló helyzetben voltam, tudom miről beszélsz. Erősnek kell lenned! :)
2016. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de az biztos, hogy jó ideig lábra sem bírna állni, olyan szilánkosra törném neki, ha az állataimban kárt tenne...
2020. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!