Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Depresszió és öngyilkossági...

Depresszió és öngyilkossági kísérletek. Mit csináljunk, hogy ez megváltozzon és normális, boldog élete legyen?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek 12 éves kora óta öngyilkossági kísérletei vannak(most 20 éves).Fél az emberektől,gyerekkora óta bántják és kiközösítik ,tömegiszonyos,emberek között nem érzi jól magát,mindig ideges és el akar menni az emberek közeléből,hiába beszélünk vele,meg próbáljuk elvonni a figyelmét az emberekről ,nem megy nagyon látszik rajta mindig hogy ideges.Az önbizalma egyenlő a nullával,alig mer megszólalni az emberek előtt,mert lány létére mély hangja van,ami miatt mindig csúfolták(már párszor megemlítette,hogy jobban járna,ha néma lenne).Munkát nem mer vállalni,mert tudja,hogy ugyanolyan lesz az élete,mint az óvodában,általánosban,gimiben,kész szenvedés.Amellett,hogy nem mer vállalni munkát nem is akar,mert nem akarja,hogy munkából,szenvedésből és házimunkából álljon az egész élete.Munkával kapcsolatban csak egy dolgot tud elképzelni,ami egyben az álma is,amit szinte lehetetlen megvalósítani és nem tudja ezt az álmot elfelejteni és mást kitalálni,mert neki csak ez kell.Híres író akar lenni és írásból akar megélni(ha az első nem sikerül,akkor a második valósuljon meg),elolvastam a barátaimmal pár történtét szerintünk tehetséges,de nem tud magyaron kívül semmilyen nyelven se,így ennek az álomnak annyi is(Magyarországon semmi esélye,angolul elkezdett tanulni,de anyanyelvi szinten nem tud megtanulni,szóval erről ennyit+nagyon nehezen tanulja az idegen nyelveket,nincs egyetlen külföldi ismerőse se).Állandóan szomorú,alig mosolyog,nagyon depressziós a szüleinek kész csalódás(gyerekkora óta),sokat sír,pánikbeteg,az érzelmeit nem nagyon mutatja ki.Járt pszichológusokhoz,de semmit se értek

2013. jún. 25. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
fujjjj és te ezzel jársz? neked ez a barátnőd? sajnálak ember tényleg sajnálak!
2013. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a csajom
2013. jún. 25. 10:56
 3/9 anonim válasza:
Hát saját tapasztalatból, nem lesz jobb később se, sőt roszabb lesz ha kerüli az embereket, nem feltétlenül vele van a baj, ilyen esetekben sokszor csak rossz emberekkel van körülvéve az illető. Szerezzen valami munkát, és járjon el pszihológushoz, ő sokat tud segíteni hogy hogyan viselkedjen emberek között hogy elkerülje a kellemetlenségeket.
2013. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés. Ezt az állapotot csakis szakember tudná megszüntetni, de ahhoz neki is akarni kell a változást.

Le kellene vele ülni és komolyan elbeszélgetni, hogy mit is akar az élettől és jobb belátásra bírni, mert ha ez így folytatódik, akkor nem is tudom, hogy mi lesz, de semmi jó, az biztos.

2013. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na most a könyveket le is lehet fordíttatni, ezen ne akdjatok fenn. Viszont a többi... királylány ez, vagy mi, hogy "nem akarja,hogy munkából,szenvedésből és házimunkából álljon az egész élete"?! Mert akkor miből fog állni az élete, hogy a szülei eltartják, ő meg álmodozik? Valahogy próbáld ráébreszteni, hogy szakadjon ki ebből az önsajnálatból. Ertem én, hogy mentálisan beteg, de akkor is fel kell emelnie a seggét és dolgozni a megélhetésért, aztán ha nem bír emberek közé menni, akkor ne erőltesse, dolgozzon egy raktárban áruösszekészítőként, vagy ilyesmi, ahol magában lehet, jót tenne neki is, ha nem otthon vergődne egész nap.


Az "öngyilkossági kísérlet" meg csak zsarolás a külvilágnak, nem komoly, nyilván ezzel tartja a szüleit sakkban, nem irigylem szegényeket. Annyit mindenesetre tegyen már meg a kisasszony, hogy nem az ő nyakukon élősködik koloncként, ha eltartaná saját magát, neadjisten még a házimunkába is besegítene, akkor ő sem érezné magát feleslegesnek, meg a barátait sem veszítené el, mert húszévesek vagytok, ti most kezdtek el "élni" eljárkálni ide-oda, nyaralni, utazni, továbbtanulni, vagy dolgozni, tele lesztek élményekkel, ő viszont mit tud nyújtani, ha semmire sincs pénze, semmit nem tud mesélni azon kívül, hogy otthon gubbasztott és nagyon sajnálta saját magát...

2013. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

magyarország egy szégyen könyvkiadás szempontjából :( annyi tehetség vész kárba! - én tudok angolul, anyanyelvi szinten, ezt azért mondom, hogyha szükség van műfordítóra én szívesen segítek vele, aztán angolul már az amazonnal is lehet paktálni (én is ezt akarom csinálni egy regényemmel.)Persze ez még nem garantálja a hírnevet de az önértékelésének adna egy lökettel. Amúgy minden részletében a leírtaknak sajnos magamra ismertem :/ Ha bármi van amiben tudok segíteni nektek írj nyugodtan emailt

ucantrustno1@gmail.com

2013. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

„járjon el pszihológushoz”

Nem akar eljárni,mert volt párnál és semelyik se ért semmit,hiába tette azt amit tanácsoltak és szerinte csak pénzkidobás.Évekig járt

„Az "öngyilkossági kísérlet" meg csak zsarolás a külvilágnak”

Nem tudnak róla a szülei,mi se tudtunk róla csak egy beszélgetés alkalmából nagyon elege lett valamiből és akkor elmondott mindent,de azóta nem beszél róla(kivéve,ha néha megemlítjük neki és elmondjuk a véleményünk). Szóval a szüleinek fogalma sincs róla,szólt az egyikünk a szüleinek és hülyén néztek rá,ő meg tagadja,hogy öngyilkos lenne a szülei előtt(ki is borult,amikor megtudta,hogy elmondta az egyikünk a szüleinek,mármint előttünk borult ki)

„neadjisten még a házimunkába is besegítene”

Ő végzi a házimunkát és mellette angolt tanul,mert külföldre akar költözni minden áron(mondjuk ehhez pénz is kell ami csak munkából lehet)

„dolgozzon egy raktárban áruösszekészítőként, vagy ilyesmi, ahol magában lehet”

Megpróbálom rábeszélni,hogy nézzen magának ilyen munkákat,így szerintem elmenne dolgozni,hogy legyen pénze .Azért nem akar elmenni,mert nem ismer olyan munkát,ahol tényleg egyedül lehet

2013. jún. 26. 15:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6.os erről majd beszélek vele:)
2013. jún. 26. 15:51
 9/9 anonim válasza:
a pszichológiával ne foglalkozzon, mert nem sokat segít, én úszok az segít a kedélyállapotomon
2013. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!