Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon félek a testvérem...

Nagyon félek a testvérem halálától, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lekopogom nincs betegsége, nem erről van szó. Szimplán rettegek attól, hogy pl baleset éri, elüti a hév vagy bármi történik és meghal. Sokszor ezen görcsölök, ez már beteges, de nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni. Az ikertestvérem, így még nagyobb a kötelék köztünk. A saját halálomtól nem félek, csak az övétől. Nem szeretném, hogy idő előtt eltávozzon, habár ha a sors így akarja, úgysem lehet mit tenni. Szerintem már nem normális, hogy ennyit görcsölök ezen 15 évesen. Mit tehetnék, hogyan küzdjem le a félelmem?

2016. júl. 28. 00:20
 1/10 anonim válasza:
Na erre en is kivancsi lennek! En 18 vagyok, es en anyaval vagyok igy! Nalam pedig azert lehet nagyobb a kotelek mert egyedul nevelt! Es en is mindig ezen agyalok hogy mi lesz ha o meghal mert egyszer meg fog! Rossz erzes van bennem es szinte el tudnam sirni magam! :/
2016. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Éld tovább az életed! A halál ellen nem tudsz tenni semmit!

Én is mérhetetlenül szomorú lennék, ha Anyu meghalna (77), de nem tehetek semmit ellene. Viszont úgy élem meg, hogy minden nap egy ajándék volt, és él és virul :)

Én 31 vagyok amúgy.


Ne görcsölj ezen, inkább élj! :)

2016. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legyél vele minél többet, éld értékesen, tartalmasan az életed vele. Mást nem tudsz tenni.
2016. júl. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi már felnőttek vagyunk, és nem élünk együtt, de én is mindig félek, hogy a bátyámmal történik valami, főleg autóbalesettől rettegek.

De rájöttem, hogy ezeket a félelmeket mi generáljuk magunknak, túl sokat gondolunk rá, és nagyon eltudnak vinni a rossz gondolatok rossz irányba. Gondolom még le is vetíted magadnak az agyadban, hogy mi történne, hogy történne stb. Amikor ilyenek eszedbe jutnak, rögtön helyettesítsd be a gondolataidat szép dolgokkal ami vele kapcsolatos. Én azért féltem a bátyámat, mert sérülékenynek tartom a naivsága miatt, ő meg azért félt engem, mert lelkileg gyengének tart. Ezért aztán azt tesszük, hogy minél többet próbálunk találkozni, és telefonon is sokat beszélni, és támogatjuk egymást minden helyzetben.

Erről egy aranyos snoopy rajz jut eszembe, mikor mondja neki a barátja, hogy : "Tudod snoopy, egy napon mindannyian meghalunk."

Erre Snoopy azt válaszolta: "Tudom, de az összes többi napon nem".

2016. júl. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én imádkozni szoktam, hogy Isten vigyázzon rá és akkor megnyugszom, hogy vigyáz rá fentről és nem éri baj.

Szerintem is fontos minél több közös programot szervezni és élvezni, míg még együtt lehetünk a szeretteinkkel.

2016. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez beteges. Fordulj pszichológushoz, mert megmérgezed a SAJÁT életed!
2016. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15 évesen eléggé beteges egész nap ezen aggódni.

Valószínűleg sok a szabadidőd...

2016. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom, dedós vagyok, de én írnék egy nyilvános bejegyzést facebookra, valami olyan szöveggel, hogy:


Én nem szeretnék senkit sem megbántani, de engem, a családom és legfőképp a gyermekemet viszont megbántották. Aki nevetni mer egy 6 éves gyermek őszinte, szívből jövő ajándékán, az mélyen szégyellje el magát! Ez volt a legtöbb, amit ő adni tudott, sajnálom, hogy van, aki olyan szegény, hogy nem látja meg az igazi értékeket az életben.


A kommentelési lehetőséget meg letiltanám.

2016. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaaaaj, bocsánat, ez félre ment, nem ide akartam! Sajnálom!
2016. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Snorri ***** válasza:
Szerintem pedig természetes, hogy félsz. Van, aki homokba dugja a fejét, nem gondol ilyenekre, de sok emberben ott vannak a félelmek, a kérdések...én hiszek Istenben, és tudom, hogy örökre soha sem szakítja el azokat egymástól, akik szeretik egymást. Tehát, ha valakivel történne valami, akkor abba kapaszkodnék, hogy ez átmeneti, és ő velem van, csak én az anyagi világban ezt nem feltétlenül érzékelem. Neki nem hiányzom, ő lát, jó helyen van, boldog, vele minden rendben, és eljön az idő, amikor újra együtt leszünk. :)))A lélek örök, tehát egy földi élet töredéke nagyon rövid idő. :)
2016. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!