Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy barátom, akire úgy...

Van egy barátom, akire úgy nézek, mintha a testvérem lenne, de őt nem érdeklem szerintem. Ti mit tennétek a helyemben? 17/F

Figyelt kérdés
Régóta megy ez, hogy tök egyoldalú a kapcsolat, néha van időszak, amikor úgy érzem érdeklődik irántam mi van velem, de az mindig hamar elmúlik. Mondták már, hogy olyan embert kéne "keresnem", aki ugyan így gondol rólam és nem lenne ilyen problémám, de nem akarom őt elengedni, nem is tudnám igazából. Tudja, hogy ezt gondolom róla, de én csak egy barát vagyok neki a sok közül, pedig én mindent megteszek a kapcsolatunkért, nálam több törődést nem kaphat senkitől... Néha úgy érzem, hogy ezt ki is használja, de nem azért, mert ilyen rossz ember és az a célja, hogy nekem rossz legyen, hanem azért, mert csak saját magára gondol, és akárhogy próbálom hangoztatni nem fogja fel, hogy többször rosszul esik, amit csinál (pl. megígér nekem valamit, de ő inkább csinál mással mást, mert neki úgy van kedve, ilyen nem egyszer volt). Nekem meg persze mindig ő az első... beszélni erről nem tudok vele (próbáltam többször, de mindig terelt, stb.), nem tudom elengedni és nem tudok mást "szerezni" helyette csak úgy. Most pl. rendben van a kapcsolatunk per pillanat ilyen szempontból, de folyton attól félek, hogy mikor fog megint átverni/kihasználni. Ti mit tennétek egy ilyen szituációban?

2016. máj. 3. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyugodt, magányos pillanatomban feltenném magamnak a kérdést? Miért kötődöm hozzá ennyire? Mi fog meg benne? Miért nem tudom elengedni? Megpróbálnám magamnak kíméletlenül őszintén megfogalmazni a választ (akár le is írnám, hogy máskor el tudjam olvasni, mit gondoltam akkor).

Ha valami ennyire vonz benne, az lehet egyfelől a saját illúzióm, másfelől lehet valós, de akkor függés tárgya. Utóbbi esetben még érthető is, hogy igyekszik lerázni, mert érzi, hogy beléje csimpaszkodom, akarok tőle valamit, amit ő nem akar.

2016. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

#1 Nagyon igazad van!

Rá kell jönnöd, akár kíméletlenül is. Lehet, hogy olyasvalami van a háttérben, amit még magadnak sem mersz bevallani. Először próbáld meg magaddal egyenesbe kerülni, jobban át fogod látni a helyzetedet.

2016. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A leírtak alapján megmerem kérdezni, hogy véletlen nem vagy szerelmes belé? Lehet hogy még magadnak se sikerült ezt teljesen feldolgozni, vagy lehet nem vagy tudatában annak amit pontosan érzel. Ha szerelmes vagy belé akkor a helyzet teljesen más, de mivel ezt nem említetted, nem térek ki rá. Szüksége esetén kérlek jelezd.

Ha szimplán barátként fontos neked, akkor arra gondolok hogy nincs testvéred. Vágyol egy igazi barátra, ezt ebben a fiúban láttad meg, de ő sajnos ezt nem viszonozza.

Sajnos sok lehetőséged nincs, ha megpróbáltál már beszélni vele, és tényleg idegen neki a téma. Erről arra következtetek, hogy bár lehet sok barátja van, de nincs minőségi kapcsolata, nincsenek olyan személyek az életében akire mindig számíthatna és nagyon fontos lennének egymásnak, azaz olyan személy mint te. Nem is vágyik erre, sőt nincs is tudatában hogy mit jelent ezt a fajta kötődés.

Ha próbálkoztál, és nem változik, sőt tudja hogy neked milyen fontos, és még meg se próbál változni, úgy gondolom hacsak nem vagy tényleg szerelmes belé, akkor el kell fogadnod és el kell engedned. Nehéz, de nem látom értelmét olyan kapcsolatba fektetni az idődet, aki egyszerűen képtelen megbecsülni.

A helyzet összetett és komplikált, úgy gondolom nem lehet erre a részletek alapos ismerete hiányában választ adni. Ha szükségesnek érzed keress fel egy szakembert a probléma orvoslásában, vagy esetleg engem privát üzenetben. Az utóbbi esetben legyél szíves a problémát még konkrétabban kifejteni, illetve leírni pontosan mit érzel.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!