Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem engedik meg, hogy a...

Ha nem engedik meg, hogy a testvérem esküvöjére kivegyem a szabadságot, akkor hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a napokban le kellett adnunk a szabadságiényünket.. 5 drb napot irtam be a szabadságtervezetbe amikor nagyon szükségem lenne arra, hogy elkapjam azokat a napokat, mert a testvérem esküvöjéröl van szo..illetve segitenem kell dolgokban otthon.. ugye az egyértelmü volt, hogy egyszerre két ember nem lehet szabadságon.. erre mikor irom be látom, hogy az üzletvezetö helyettes pont arra a hétvégére irta be magát, az üzletvezetö meg rögtön utána..kérdezem, hogy azt elkaphatnám e, mivel egy ilyen fontos eseményröl lesz szo a családban, erre azt válaszolta eléggé bunko hangnemben, hogy hát bocsika de nem...most mit tegyek? ez igy nem oké..

2016. márc. 31. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lemondod otthon a segítségedet, és maradsz dolgozni. Vagy elmész táppénzre, de az elég átlátszó lesz, utána csesztetni fognak valószínűleg.
2016. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy ha még a segitséget le is mondom az esküvöre sem engednek el? a Saját testvérem esküvöjére????
2016. márc. 31. 10:20
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Menj el betegállományba.

Ha elmondod a háziorvosodnak a dolgot, szerintem lazán kiír 5 napra.

2016. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1. A munkáltató rendelkezik a szabadságod 2/3-val...ergo a fenmarado rèszt akkor köteles kiadni amikor kèred!


2. Elmehetsz táppènzre,de ahogy az első is írta, levágós hogy azèrt mèsz betegszabadságra ès ha szemètláda az egèsz bagázs (a kialakult szituácio is ezt a gyanút erősiti) akkor akár táppènzcsalás is lehet a dologból. Megosztásra kerül olyan fotó amin èp vedeled a páleszt ès pörögsz a parketten, mondjuk úgy hogy gyanús.


3. Ezèrt jó kozalkalmazottnak lenni. Igaz a fizetèsed nevetsèges, de azt időben ès biztos megkapod, a szabi az szabi, a táppènz az táppènz.

2016. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A napokban volt meetingünk és épp mondta az üzletvezetö, hogy hát nem vagyunk hülyék.. tehát ne probáljuk öket átvágni, hogy pl vasárnapra nagyon lebetegszünk de hétfön már birunk menni dolgozni..remélem érthetö..
2016. márc. 31. 10:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha van orvos ismerősöd, akkor sztem menj el 2-3 napra betegszabadságra (hogy ne legyen túl feltűnő). Ha van mellé igazolás, akkor nem pampoghatnak.
2016. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt nemigen tartom jo megoldásnak, mert egyértelmü, hogy miért megyek betegszabira, amikor pontosan tudják, hogy kértem azokat a napokat.. biztos, hogy csesztetnének utána és attol meg rohadtul félek.. igy is nehezen illeszkedem be és még jön egy ilyen helyzet is.. :(
2016. márc. 31. 10:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát ebből nem fogsz jól kijönni szerintem, se a családnál, se a munkahelyeden. Ha annyiban hagyod a dolgot, nem leszel ott a testvéred esküvőjén, ami neked is rosszul fog esni és a családnak is, bármennyire is meg tudnák érteni, hogy félted a munkahelyed.

A másik pedig, amit már többen ajánlottak és nekem is ez volt az első gondolatom, menj el táppénzre. Igen, átlátszó húzás, a munkáltató szemében bunkó leszel és valószínűleg ne számíts tőlük ezek után semmi jóra, illetve ha nagyon negatív akarnék lenni, akkor azt is mondanám, hogy menet közben kezdj el másik munka után nézni...


Nincs jó megoldás sajnos.

2016. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Át kell tenni az esküvőt. Megérthetik ők is.
2016. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
persze majd amit majd egy évig szerveznek meg lefoglalnak nagy nehezen majd egy kolléga miatt átszervezik.. normális vagy?? 150 személyröl van szo..
2016. márc. 31. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!