Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok mennyire gyakori/elfog...

Nálatok mennyire gyakori/elfogadott a titkolózás a családban?

Figyelt kérdés

Két húgom van, mindenki elköltözött már a szülői házból. Más-más városban lakunk, de napi szinten tartjuk a kapcsolatot.

Az egyik hugommal főleg, mert mindketten lakást szeretnénk venni. Ők albérletben vannak, és sajátot szeretnének, mi 1,5 szobásban, és nagyobbat szeretnénk, mert a kislányunkkal már kicsi lett.


A szülés után 2 héttel váratlanul bejelentették, hogy vettek egyet, de már akkor, amikor még állapotos voltam. De eltitkolták, nehogy idő előtt beinduljon az izgalomtól a szülés. Nagyon rosszul esett, mert rajtam és a férjemen kívül mindenki tudott róla.

Végül megnyugodtam, mert elmesélték, hogyan találták, a hitel ügyintézést, mindent.

A hétvégén a szüleimnél voltunk, és az asztalon volt egy hitelszerződés. Nagyon bedühödtem, mert anyu korábban felelőtlenül felvett mindenféle hitelt, a végén már egyiket a másból fizette. Férjemmel segítettünk neki kifizetni, azzal a feltétellel, hogy legközelebb inkább szól, ha gáz van, de ne vegyen fel újra hitelt.

Végül bevallotta, a tesómék nem kaptak annyi hitelt, amennyi kellett, ezért ő vett fel hitelt és azt mutatták be önerőnek.

Ráadásul kiderült, a hugom hazudott a vételárat illetően is, nekem kisebb összeget mondott, mint amennyiért vették.

Azóta rágódom, hogy rákérdezzek-e? Eddig azt hittem, jó a viszonyunk, és ez most nem értem.

Én azt gondolom, ez az ő dolguk, csak rájuk tartózik, de férjem szerint illetve volna, mert a szüleimet hajtották bele adósságba, akik hitel nélkül is a segítségünkre szorulnak. És egyébként sem érti, miért nem lehetett megmondani, hogy a lakás 7 millióba került és nem 6-ba?

Ti mit tennétek? Rákérdeznétek vagy hagynátok, és ha akarja, majd elmondja?

A másik tesóm mindenről tudott. :(


2016. aug. 1. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Amennyiben a te és férjed és gyermeked életvitelét nem befolyásolja, nem szed le rólatok pénzt, nem kéregetnek, nem hajtanak be rajtatok semmit, addig hagyd rájuk.


Tulajdonképpen ők mentek a szarba, majd kimásznak.

2016. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Úgy konkrétan mi közötok van az egeszhez? A "nehogy beinduljon a szules" rész különösen értelmetlen.
2016. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Köszönöm, én is így gondolom. Csak szerintem férjem fél, hogy sokszor így is mi adunk kölcsön a szüleimnek. És most hitellel még többször kell, és nekünk sincs sok.
2016. aug. 1. 13:38
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Nos ha jól értem az a problémad kérdező,higy a hugod hamarabb vett házat mint te, és ráadásul anyukád vett fel hitelt is hogy segítsen a hugodnak.

Ebbe mi a baj???

Talán az hogy lekestel mert te is anyukadat szeretted volna erre megkérni???


Nem hiába nem mondták el ,azért mert tudják hogy irigy vagy ha masnak jobban megy mint nekedm.

És ráadásul te azzal josz "féltek elmondani nehogy beinduljon a szülés" hahaha ezen jót nevettem.

Anyukádnak a hugod ugyanolyan lánya mint te,sot lehet kedvesebb ő a kicsi.


A hugod hamarabb kert segítséget.

Az hogy mennyiért vették ehez semmi kozod.

Ahoz sem hogy anyukád segített neki

Gondolom te egy hitelt sem fizettek,fizetsz anyukád helyet!!!!akkor miért is kellet volna tőled engedélyt kérnie?

Azért mert néha néha kisegited mondjuk 10.20ezerrel ez még nem jogosít fel hogy te legyel a kapitány!!!


Anyukád helyében is a hugodat segítettem volna mivel neked már van saját hazád.

Arról nem tehet anyukád hogy kicsi lett a hazád mert szulsz.

A másik hugod még albérletben él,meg johogy nem neked segített venni egy nagyobb házat!!


Felesleges a hisztériad mert nincs igazad


Irigy kutya vagy!!

2016. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%

*ja még azt kifelejtettem , nem muszaly segíteni anyukadtol ha utánna ide josz és ország előtt kibeszeled *

Ez nem segítség.

Amit ad a jobb kezed azt ne tudja a bal.


Ne segíts neki és kész!

2016. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Én megértelek, nagy eséllyel most még több pénzt kell a szüleidnek adnod, mivel eddig sem jöttek ki a pénzükből. A helyedben elbeszélgetnék a hugicával. Nálunk mindenki tudja, hogy ki mit, mennyiért vett, a nagyobb horderejű döntéseknél, régen nálatok is így volt és ez most valami miatt megváltozott és mutatja azt, hogy valami nincsen rendben, vagy legalábbis nem úgy vagytok, mint régen.
2016. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Családban nehéz dolog ez, főleg ha van hitelbeteg is.

Annyit tudsz tenni hogy nem fizetsz helyette, nem leszel soha kezes, nem folysz bele semmiféle módon.

Ezután meg lehet beszélni a szülőkkel a továbbiakat. Azt írod segítségre szorultak, de ha hitelt kaptak akkor annyira mégsem. El lehet zárni a pénzcsapot.

Nem vagy felelős értük, hiszen a pénzügyeikbe sem avattak be. Boldoguljanak.

2016. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

1.Semmi közöd ahhoz, hogy a testvéredék mikor mit vesznek, ez magánügyük, éppen ezért nem kötelesek beszámolni róla neked.


2. Hogy a szüleid vesznek-e fel hitelt, illletve azzal mit tezsnek, szintén nem rád tartozó dolog, ez a szüleid magánügye, és ezért ök sem kötelesek beszámolni róla neked.


3. Az, hogy a szüleid vagy a húgod törlesztik-e és hoyg a hiteleket, szintén az ö magánügyük, nem a tiéd.


4. Ha nem tudnak törleszteni, akkor viszont te nem vagy köteles besegíteni vagy kifizetni ezeket, és ha van eszed, akkor nem is teszed.

2016. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó, te hagynád hogy anyukád esetleg az utcára kerüljön, csak mert belement a testvéred hülyeségébe?
2016. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves négyes!


Nem tudom, mivel érdemeltem ki ezt a hangnemet.

Nem, nem zavar, hogy előbb vettek házat, sőt, örülök neki. Csak azt nem értem, miért kellett titkólozni.


A szüleimet nem kis összeggel segítettem ki, nem 10 ezer forintokkal. És mivel tudom, milyen anyagi helyzetben vannak, sosem kérném őket, hogy vegyenek fel hitelt.

A mostani lakást is az ő segítségük nélkül vettük.

2016. aug. 1. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!