Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elfogadott dolog a...

Mennyire elfogadott dolog a gyerek facebook fiokjat ellenorizni?

Figyelt kérdés
Illetve ez mennyi idos korig elfogadott? Engedned e gyerekednek fiok letrehozasat? Ha igen hany eves kortol? Milyen szabalyokat allitanal fel a hasznalataval kapcsolatban? Szoval minden amit a gyereked facebookjarol gondolsz. Te hagyan csinalod ?
2016. márc. 2. 07:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%

14 év alatt még szülői felügyelettel se lehetne hivatalosan profilja, ütközik a felhasználási feltételekkel. Így ha addig készítenek, akkor (amellett hogy szabálysértés), teljességgel szülői "kegy" és természetes, ha a szülő teljes körűen ellenőriz minden fb-s tevékenységet (nem csak a képeket, hanem a levelezést, chatet, mindent).


14 fölött, ha addig sikerült nagyjából megtanítani az internet biztonságos használatát, akkor már elég lehet időszakosan ellenőrizni a feltöltött képeket, megosztott tartalmakat. Leveleket, chatet már nem.

2016. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

Úgy sejtem van otthon router.

A gyerek gépe és telefonja kapjon az otthoni hálózatban fix IP-t majd erre az IP-re állíts be szűrést a routeren. A router adminisztrációs felületéhez meg értelemszerűen ne férjen hozzá. Ennyi. Ha akarod a facebookot is kiszűrheted. 14 alatt érdemes. Utána ki lehet neki nyitni.

2016. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

A kettes nagy arc, ment a zöld! :) Véleményem szerint szülő-gyerek kapcsolatfüggő a dolog, nincs rá általános megoldás. Szülőként az a feladat, hogy a gyerek megtanulja az internet "helyes" használatát. Ebben tudsz neki segíteni (pl.: vigyázzon az adataira (ne adja ki a lakcímét, telefonszámát), ne higgyen el mindent amit ott talál, maradjon érdeklődő, stb.., ne fertőzze meg a gépet mindenféle zsarral, stb..)

Belenézni elég húzós téma..

2016. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%

Semennyire. Nem vajkalok a maganeleteben, olyan lenne mint elolvasni a naplojat.

Ahhoz meg miert kene az engedelyem hogy barmit letrehozzon, ha mar eleg nagy hogy igenyelje, legyen eleg nagy hasznalni is.

2016. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Semennyire. Megtanítom, hogy legyen tisztában a veszélyekkel, elmagyarázok neki mindent.

Értelmes, okos gyerek; megérti.

A privát szféráját pedig születése óta respektálom.

2016. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
27%

A levelezésébe nyilván nem nézek bele, de arra oda kell figyelni, kivel levelezik, volt már rá példa, hogy 30as fószer akarta rávenni, hogy találkozzanak, hát a nevéven le is beszéltem az uriemberrel egy találkozót...

+ az sem árt, ha a tanárai ott vannak az ismerősei közt, mert ők is odafigyelhetnek a megosztásokra...

35/f 15 a kislányom.

2016. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%
Én engedtem 14 év alatt, de megbízom a gyerekben, nem szokott"eszetlenkedni"a neten. Tudom a jelszavát is, bár nem én kértem, ő mondta el, de nem ellenőrizgetem. Egy szabály van. Ha valaki ismeretlen bejelöli, vagy ír neki( akár gyerek is) , akkor szól, megmutatja ki az-mi az, idegenekkel nem áll szóba épp úgy, ahogy az utcán sem. A levelezéseit a kis barátnőivel meg nem olvasom. Egyrészt ennyi magánszféra jár neki, másrészt a való életben sem állhatok felette hallgatózni, akkor a leveleit miért böngésszem? Mondjuk a lányom soha nem adott okot eddig bizalmatlanságra, így könnyen beszélek.
2016. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

eddig ez rendben is volt ...

de kiderült h a 14 éves lányomnak egy 21 éves pasi írogat


ezt hogyan kezelnétek ?


(hozzáteszem h én időnként átnézem mi van neki ott... kivel beszél mit tesz ki - bár ő csak a csetet használja)


hogyan lehet finoman megbeszélni vele h ne küldözzgesen szíveket meg hinyzol meg hasonló dolgokat annak a pasinak - amúgy valszeg az egy kamu profil mert kizárt h 2 ismerős legyen a fészen egy 21 éves pasinak...


most vagy elmondom neki h igen bizony ellenőrzőm - vagy más megoldás h megértse ?

2016. márc. 2. 09:43
 9/36 anonim ***** válasza:
88%
Azt meg kell tanitani neki hogy interneten nem ismerkedunk. Facebook arra valo, hogy azokkal tartsd a kapcsolatot akiket a valo eletben mar ismersz, nem arra, hogy bejelolj vadidegeneket. Ha a sracot ismeri mashonnan akkor lehet irogatni, ha fogalma sincs rola ki/mi a valo eletben akkor pedig nem, ennyi amit meg kell neki magyarazni.
2016. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

szerintem ne mondd el neki,hogy ellenőrizgeted a fiókját. és ne is ellenőrizgesd tovább.

inkább beszélj neki a biztonságos internethasználatról. meg úgy általánosságban a fiúkról. hogy tudjon hozzád fordulni bármi baja van. és ha nem retardált nem fog elmenni találkozni egy vadidegen pasival, szó nélkül. én emiatt nem aggódnék.ha nem valódi a profil, akkor előbb utóbb csak leesik a lányodnak is.

de tényleg ne olvasgasd tovább. ha egyszer rájön elveszted a bizalmát. + idővel lehet olyat is találnál, amit jobb,hogyha nem látsz. inkább érdd el,hogy forduljon hozzád. ne kutakodj. ha akarja elmondja magától.

2016. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!