Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok olyan testvérek...

Mit gondoltok olyan testvérek verekedésén, akiknek 10 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Pl az egyik gyerek 5 éves a másik 15 éves és mindenen verekednek, TV, tablet, telefon, számítógép, fagyi, csoki, cica, levegő. Egész nap verekednek mind fizikálisan ütik egymást, mind szóban ordítozva káromkodásokkal fűszerezve és még kényszerből se néznek egymásra szépen. Nem segít egyik se a másiknak, sőt inkább hátráltatja. És a kicsinek a szülei elkényeztetik a nagyról már tudomást se vesznek, és folyton a kicsi nyer.

2016. aug. 19. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
hát pont ott van a hiba, hogy nem egyformán kezelik őket. hál' Istennek minket egyenlően neveltek, nem volt kistesó-nagytesó komplexus. a vitáinkat ketten lerendeztük egymás között. amúgy elég szánalmas, hogy 15 éves nem bír uralkodni magán és ignorálni egy 5 évest...
2016. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé úgy hangzik. mintha te lennél a nagytestvér.:Dd

Talán beszélni kéne a szülőkkel, egy próbát megér

2016. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es És ha a szülők nem engedik, hogy ignorálja, és még rá is uszítja? 2-es És ha nem lehet velük beszélni (megpróbálva, de csak elhesegetés a vége és kiröhögés)
2016. aug. 19. 19:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és igen, én vagyok a nagytesó.
2016. aug. 19. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg kevesebbet veszekedni vele:D Te vagy a nagyobb az érettebb. Osztozzatok a kaján, a cicán (egyszer az egyiknél van aztán a másiknál) osszátok be ki mikor gépezik meg tévézik. Próbáljatok kompromisszumot kötni mindenben.

Kettes voltam (15L)

2016. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szard le az öcsédet. Én és a bátyám közt 7 év a korkülönbség és én is folyton basztattam anno mivel "a kisebbnek igaza van" és undorodom magamtól, ha vissza gondolok arra, h milyen kis keci voltam :/

Ha te ütsz vissza akkor azt mondják neked legyen több eszed, ha az öcséd baszakodik veled azt mondják, hogy "dehát még csak 5 éves, neked legyen több eszed". Próbáld ignorálni valahogy. Egy haverom és az öccse közt 6 év van, de nem bírnak egymással olyan szinten, hogy volt ügyeletre rohangálás is...ne fajuljanak el odáig a dolgok...de ha mondjuk oda csapsz egy nagyot neki lehet megtanulná, h attól független, h te kapsz egy nagy lecseszést, neki nem éri meg szekálni téged.

16f

2016. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os pont ettől fordul fel a gyomrom, hogy te vagy a nagyobb és ő a kisebb. Pedig ő okos és tudja, hogy ezt ki tudja használni
2016. aug. 19. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj de hatalmas marha vagy ha képes vagy egész nap egy öt éves gyerekkel veszekedni és VEREKEDNI. Olvasd már el ezt, nevetséges vagy.. Elhiszem hogy rosszul esik hogy őt többet babusgatják, de te már lassan felnőtt vagy, ő meg óvodás. Nem szánalmas szerinted hogy vele versenyzel? Hajkurászd a csajokat, tanulj, legyél a barátaiddal, az öcséddel meg legyél kedves, te vagy az idősebb, érettebb. Jézusom...
2016. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mi az, hogy uszítják a szülők rád a kistesót??? mondják neki, hogy "ez az üssed, keményen!!!"
2016. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó így van ideküldik és tudják, hogy verekedés lesz a vége és csak nézik és élvezik
2016. aug. 20. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!