Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen lesz a kapcsolatunk...

Milyen lesz a kapcsolatunk ekkora korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

18 éves leszek októberben, és édesanyám pár napja mondta el hogy babát vár, aki decemberben érkezik. Örülök is, mert egyke voltam és mindig szerettem volna testvért, viszont úgy érzem ekkora korkülönbséggel nem lesz olyan igazi testvéri kapcsolatunk. Szerintetek mire számítsak?

17/L



2015. ápr. 7. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Tapasztalataim szerint soha nem lesz testvéri kapcsolatotok. Sajnálom.
2015. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
33 éves vagyok, 14 a húgom. Apukám új házasságából született, tehát nem éltem vele. Mikor gyesen voltam, 26 évesen, sokat volt nálunk, hogy ne a napköziben legyen délután. Sokat tanultam vele, beszélgettünk. Most viszont már nagylány, és egyre több programot szervezünk együtt. Ha tehetem és van kedve viszem magammal. Mozi, múzeumok, nagyon hasonló az érdeklődési körünk, de már a kislányom is 6 éves és szívesen jön velünk még "gyerekesebbnek" számító programra is, például állatkertbe vagy cirkuszba. Lehet hogy nincs klasszikus testvéri kapcsolat köztünk, de nagyon jó a viszonyunk.
2015. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kései Sirató ***** válasza:

NAgymamámnak volt egy 18 évvel idősebb nővére, akit nagyon kedvelt.

Nem fogtok együtt felnőni, nyilván nem olyan közös élményeitek lesznek, mint más testvéreknek, azonban lehet még attól jó a kapcsolat, kicsit olyan, mintha a nagynénje lennél..

2015. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
2-es vagyok, sajnálom 1-es hogy ilyen tapasztalataid vannak, nekem tényleg csak jó, és ahogy idősebb lesz Ő is, egyre jobb a kapcsolatunk. Mondjuk lehet hogy nekünk nagyon jót tett a gyes-es időszak alatt, hogy szinte napi szinten nálunk volt. Most meg tényleg szuper a kapcsolatunk, remélem a húgom is így gondolja. A kislányommal meg egyenesen imádják egymást.
2015. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 vivi0328 válasza:
45%
ez hülyeség....attól függ mennyire szereted...mivel várod meg örülsz neki nyilván jó testvére leszel.... nálunk is ez van én 15 vagyok a középső nővérem 28 a legnagyobb 35! és imádom őket, isteni amikor nyáron mindig mehetek hozzájuk nyaralni. részben benne van hogy rengeteget voltak vele meg persze lányok...azt nem tudom hogy a fiú tesók milyenek de nem is az a lényeg...itt nem a kór számít a legidősebb nővérem akár az anyám is lehetne :D de nem érdekel... nyugodj meg az a 18 év semmi se lesz... büszke lesz majd rád hogy nagy bátya van aki folyton csajozik;) szeretni fog és ez a lényeg! a kór csak egy szám, az számít hogy mennyit vagy vele, figyelsz-e rá és főleg nem dobod el magadtól ha már elköltözöl ottholról.
2015. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Köztem és öcsém között 16 év van.

Nagyon imádom a srácot,öcsike öcsike,de...nem érzem hogy valaha is lesz igazi testvéri kapcsolat közöttünk,mivel együtt se élünk,illetve édesanyámmal sincs az a klasszik anya-lánya kapcsolatom.

2015. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
11%
Mire megszületik, majdnem az anyja lehetnél. Ez csak bizonyos körökben szokás. A mienkben nem.
2015. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez sokkal jobb. En orultem volna, ha anyum nagy kor kulonbseggel vallalt volna ujabb gyereket(ocsem es en koztem 2 ev van, es az allando feltekenyseg, a figyelemre vagyas teljesen megolte a kapcsolatunkat) A baratnomnek 17 evesen lett tesoja, imadjak egymast.
2015. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg lehet.

Nekem nagynéném 10 évvel idősebb anyukámnál, és mégis vele tudok mindent megbeszélni. Olyasmit is, amit barátnőkkel sem.

2015. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
15 év korkülönbséggel én az anyja lettem a kisöcsémnek testvér helyett, de ez főleg az anyánkon múlt.
2015. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!