Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A noverem tenyleg nem torodik...

A noverem tenyleg nem torodik velem vagy tulreagalom?

Figyelt kérdés
Van egy egy evvel idosebb noverem(en 25, o 26 eves), mindketten kulfoldon elunk evek ota,de nem ugyanabban az orszagban, tehat elegge szet van szorva a csalad. Nekem van egy helyi parom, aki jol keres nagyon, tehat dolgoznom nem kell, mondjuk most azert nem, mert gyerekunk szuletett ket honapja, de ha nem lenne sem szorulnank ra az en minimalberes fizetesemre. A noverem is kapcsolatban el, de sokat dolgozik, tehat megertem, hogy keves ideje van, mi is kb. masfel eve nem talalkoztunk, mert nem tudtuk megoldani soha, hogy egyszerre menjunk Magyarorszagra(a szuleink miatt). Sokszor beszelunk interneten keresztul, sokat erdeklodik a fiam felol is, mindig keri, hogy skypeoljunk es hagy lassa, de zavar, hogy ugy latom nem akar tobb energiat belefektetni abba, hogy tobbet talalkozzunk,plane, hogy mostmar gyerekem van. Mondta, hogy vett ki szabit es karacsony utan(28an) jonne egyenesen ide hozzank ket hetre, mert szeretne minket latni. En leteremtettem, hogy miert nem tud elobb jonni, nem is erdekli se a fiam, se en, van felretett penzuk, nem igaz, hogy nem tud elobb szabit kivenni. Meg en szivesen varnam oket karacsonyra,de mondta, hogy azt a parjaval tolti, mert neki akkor is dolgoznia kell es nem fogja ot egyedul otthagyni. Ki is akadt ram rendesen, hogy hogy lehetek ilyen, hogy nekem baromi konnyu,mert eltartanak(mielott terhes lettem azelott is igy volt majdem 3/4 evig), mit nem tudok azon megerteni, hogy atszamolva hiaba keres otthoni viszonylathoz kepest jol, ott nem lesz milliomos, meg hazra gyujtenek kint, ok is akarnak csaladot. Mondta, hogy azzal, hogy ennyire szet van szorva Europaban a csalad vallaltuk azt, hogy nagyon keveset fogjuk egymast latni, de ez ezzel jar, ha mar megvan kint az eleted, akkor ahhoz viszonyitva tervezel, nem pedig az otthoniakhoz alkalmazkodsz. Tenyleg sokat keres minket, de szerintem ez csak kifogas, ha igazan akarna, megtudna oldani, hogy tobbet jojjon ide is es Magyarorszagra is. Mit gondoltok, tulreagalom?

2016. okt. 14. 14:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%

Olvasd el, amit írtál, lehetőleg úgy, mintha kívülálló lennél!


Ez alapján egyértelműen TE vagy bunkó, paraszt, aki szarul bánik a testvérével, aki megtesz mindent érted.

2016. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nagyon túlreagálod.. Ilyen hisztis, követelőző, korlátolt testvért én sem látogatnék, az tuti.

Nem lennék ennyire büszke arra a helzedben, hogy képtelen vagy felfogni, hogy egyeseknek vannak munkahelyi kötelességei és dolgozniuk kell a céljaiért és nincs minden a seggük alá pakolva, mint neked. Meg persze, hagyja otthon a párját egyedül karácsonykor, mert kisasszony nem tud pár napot várni..

Szégyelld magad.

2016. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
99%

Igen, túlreagálod! Ha nem törődne veled, nem intézné úgy a dolgait, hogy 2hétig ott lehessen nálatok...

Nem is értem, hogy min akadtál ki.

2016. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Vicces, szerintem ezt a másik testvér írta igazából. :D
2016. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
99%
Kívulálloként ugy látom, hogy most te szultél egy gyereket és mindenki vágja magát hanyatt és hagyjon ott csapot-patot (munkát, család stb) és rohanjon hozzád. Szerintem te szétuntad már az agyad a semmit tevésben és van idod ilyen piti dolgokon morfondírozni és bonyolítani más életét. Orulj, hogy kiváncsi rád ill. rátok a tesód. Inkább te vagy bunkó a tesoddal szemben. Es most leszogezem: nem vagyok kismama és gyerek ellenes, nekem is van 2 gyerekem.
2016. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Látszik hogy nem dolgozol, mert akkor tudnád, hogy a szabadságot nem akkorra adják, amikorra te akarod. Bár afenékvakarászásból nem kell szabira jönnöd, így honnan is tudhatnád...és nem tudhatod mire kell nekik a félretett pénz, ne túrkálj más pénztárnáxjában.Én a helyében ezek után még akkor se mennék, nem akarnálak látni.
2016. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
pénztárcájában
2016. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
és ha már a nagy otthonülésben így ráérsz miért nem látogatod te meg?
2016. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Szerintem fogd fel, hogy ez nem így működik. 25 éves vagy, mindig eltartottak, nem dolgoztál (szerintem komolyabb munkahelyen mondjuk soha), vagyis fogalmad sincs, gyakorlatban hogy működik egy főnök-beosztott-szabadság viszony. Nagyon nem egyszerűen. A szabadnapok korlátozottak, függ attól, milyen munkabeosztásban van. Ha már itt tartunk, miszerint másfél év: te miért nem mentél meglátogatni őt és a párját?

Második kérdés: te otthagynád karácsonykor a férjedet EGYEDÜL, hogy egy teljesen másik országban ünnepelhess, ő meg otthon dolgozna/készülődne, vagy bármi egyéb? Otthon hagynál egyedül bárkit is karácsonykor? Neki csak a párja van ott. Neked van családod.

A dolgok két emberen múlnak. 1,5 év alatt neked sem jutott eszedbe megkeresni őt személyesen, és nehogy már te oktasd ki, hogy mikor tud kivenni szabadságot, mert azt kizárólag ő tudja. Miért ne akarna titeket látni?

Aj-aj, mennyi otthonülő, unatkozó úriasszony.

Lásd be: nem lehet mindent megoldani pontosan akkora és úgy, ahogy szeretnéd. Csak gondold végig az egészet.

Ez kicsit több, mint túlreagálás.

Nekem inkább tűnik úgy, hogy szándékosan akartál kiakadni rajta (bármin), s bár a miértjét nem értem, de hisztik helyett békülj ki, és örülj, hogy másfél év után karácsonykor két hetet tölt veletek.

Értékeld. És kérj bocsánatot.

Sok sikert!

2016. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Hát utolsó, ilyen kirohanás után az se biztos hogy a testvér az ünnepek között odautazik.. én már sztornóztam volna a dolgokat, inkább utaznék a szüleimhez, nem Ms. Hisztigéphez.
2016. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!