Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 17 évesen a kistesómra kell...

17 évesen a kistesómra kell vigyáznom, emiatt már nem hívnak sehova, mert tudják, hogy úgysem megyek, nincsenek barátaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, a tesóm 5.

Faterom Németországban dolgozik, muter meg itthon maradt velünk, de ő általában délután/este dolgozik.

Egy nagy irodaházban takarít, és ott akkor kell kezdeni, amikor a dolgozók befejezik a munkát.

Emiatt én megyek tesómért az oviba, meg én vagyok vele délutánonként, esténként, míg muter haza nem ér.

Emiatt az osztálytársaimmal nem tudok menni szinte sehova, mert tudják, hogy hiába hívnának, úgysem tudnék menni. Ez kb 1-1,5 éve van így, mióta fater kint van.

Teljesen kimaradok minden programból, hülyeségből. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elmennek plázázni, vagy beülnek valahova enni, közben megy a hülyéskedés.

És hiába délután történnek ezek a dolgok, én már bent, suliban is kirekesztettnek érzem magam, mivel ezeken a közös programokon alakulnak ki a barátságok, a kis csapatok, én meg ugye nem tudok hozzászólni az ilyenekhez, hogy "Emlékszel, múlt héten..."

Ma is mentek korizni, imádok korizni, és úgy unom, hogy bébicsőszködnöm kell.

Valahol persze tudom, hogy tesóm nem tehet erről, de mégis rajta "verem le". Ő az oka, hogy nekem itthon kell kuksolnom.

Nem vagyunk csórók, de annyira jómódúak sem, hogy bébiszittert fizessünk. Család meg nem túl nagy, nagymamámék másik városban laknak, muternak nincs testvére, faternak meg kint van vele az öccse, együtt dolgoznak. Szóval más családtag sem jöhet szóba.

Tudom, nagy szavak ezek egy 17 évestől, de elmegy mellettem az élet, és én kimaradok mindenből, mit tegyek?


2016. okt. 14. 19:05
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy muternak ezt már ezerszer mondtam, de kb csak nevet rajta, nem vesz komolyan.

Azt mondja, egész nap együtt vagyunk, olyankor is lehet haverkodni meg hülyéskedni.

2016. okt. 14. 19:07
 2/27 anonim ***** válasza:
9%
Semmi gond, el tudod tartani magadat? Ja, nem, hát akkor ez van!
2016. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom eltartani magam, de az sem normális, hogy muter "befogja munkára" a gyerekét, azaz engem, és így nem lehet normális kamaszkorom.
2016. okt. 14. 19:12
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, nem tudok ötletet mondani, mert amire olvasás közben gondoltam, azt kilőtted. Csak a véleményem van meg erről, testvéreknek nem kéne nagy korkülönbséggel lenniük, mert csak egymást hátráltatják. Ez csakis a szülők felelőssége, és egyáltalán nem díjazom ezt a dolgot.
2016. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz erre bármit is mondani. Azért csak kell valaki aki vigyáz rá. Mi lesz, ha te elmész egyetemre vagy csak szimplán elköltözöl otthonról? Anyukád magának csinálja a gyereket nem neked.


Egyébként nehogy azt hidd, hogy elmegy melletted az élet. Még borzasztó fiatal vagy(mondom ezt 24 évesen). Én pl 20 után kezdtem élni. Addig nem sok mindent tudtam csinálni részben rejtam kívülálló ok miatt.

2016. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi lesz akkor, szeretnék egyetemre menni, de ha nem jön össze az állami, költségesre tuti nem mehetek, annyi pénzünk nincs.

Az még egyébként 2 év, addigra tesóm suliba megy, lehet majd hazajön egyedül suli után, vagy addigra hazajön fater, nem tudom.

Meg amúgy ha nem jön haza, egyetemen sem este vannak az órák, ugyan ez lenne, mint most van. Azzal most sem foglalkozik muter, hogy tanulnom kéne, szerinte tesóm elvan egyedül is, játszik, vagy tévézik, és én addig tudok tanulni. Ja, ezt is mondja, hogy én ne menjek esténként sehova, mert inkább tanuljak otthon, rámfér.

2016. okt. 14. 19:21
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Hat beszeld meg vele h legalabb pentekenkent legyen babysitter. Az nem tul nagy kiadas es igy te is el tudsz menni bandazni.
2016. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
Hát nekem már az nem tetszik alapból, hogy muternak hívod. Szerintem barátok nélkül is van élet. Nekem pl egy sincs és nem is bánom. Mert nem akarok olyan lenni mint a sz@rháziak többsége, aki csak piál, meg kefélget jobbra balra mindenkivel.
2016. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem barátok nélkül is van élet."


Tökéletesen jól mondod, szerinted. Vannak olyanok, akik szerint nem. Másrészt a hülyéskedés nem feltétlenül jelenti a eszeveszett piálást stb.


Kérdező: nem könnyű helyzet, nem lennék a helyedben :/

Mikor anyukád hazaér, te még elmehetsz, becsatlakozhatsz haverjaidhoz este. Ennyit tudok ötletnek.

19/f

2016. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%
Huh, azért nem irigyellek titeket, hogy nincs egy barátotok sem, szar lehet.
2016. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!