Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan viszonyulja...

Szerintetek hogyan viszonyuljak egy árva kislányhoz, akire vigyáznom kell?

Figyelt kérdés
Elvállaltam egy önkéntes munkát, egy gyermekotthonban lévő 10 éves kislányra kell vigyáznom, beszélgetni, tanulni kell vele. Gondolhattam volna ugyan, de most tudatosult csak bennem, hogy elég durva dolgokon ment keresztül kiskorába (azt hiszem, hogy az apja bántalmazta, molesztálta) és az lenne a kérdésem, hogy erről szabad-e kell-e vele beszélni, vagy jobb, ha nem tépem fel a sebeit. Mondott pár fél mondatot a múltjáról, és nagyon kellemetlenül éreztem magam, azt se tudtam, hogy mit mondjak.(amúgy ez a természetén is meglátszik, eléggé "vad", fel akarja hívni magára a figyelmet.) Kérlek segítsetek, ha valakinek van valamilyen tapasztalata! 18L
2011. ápr. 3. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Te ne beszélgess vele erről. ha ő mesél, hallgasd meg. ne csodálkozz, ne szörnyülködj. és igyekezz a beszélgetést hétköznapi dolgokra terelni.
2011. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy van aki vállal ilyen munkát:)


Na, amúgy meg kellemetlen helyzet. Szerintem ne kezdeményezz ilyen beszélgetéseket Vele, de ha mondja, akkor hallgasd meg, vagy ha úgy érzed, kérdezgess Tőle finoman. De tényleg csak ha úgy érzed, hogy oké.


És igen, szerintem is hétköznapi dolgokról kéne dumálgatni, hogy érezze, hogy Ő is normális, mint bárki más :))

2011. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát öleld magadhoz, biztosan hiányzik neki, és mindíg szervezzetek valami programot, hogy jól érezze magát veled és legyen mire emlékeznie.


Szép munka, csak majd xar lesz amikor el kell válni tőle.


Ha milliárdos volnék az összes árvát örökbefogadnám.

2011. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetném, hogy hol volt lehetőséged ilyen munkát vállalni? Mert én is szeretnék valami hasonlót. Előre is köszönöm a válaszod. Ha nem akarsz itt írni, nyugodtan írj privátban!
2011. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletre méltó, nehéz munka. Illetve könnyű is lehet: szeresd meg. Szeresd, mintha a kistestvéred lenne, és szeresd egyre jobban. Mond neki azt, ami éppen kijön a szádon, ha szereted, akkor mindig pont a megfelelő mondatokat fogod mondani.
2011. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pont ez a másik problémám. Félek, hogy túl erős lesz a kapcsolat, nem merem nagyon közel engedni magamhoz, azért ez elég nagy felelősség. Viszont nagyon megkedveltem.
2011. ápr. 3. 20:32
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen munkára hol lehet jelentkezni?
2011. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez most épp a kecskeméti SOS gyermekfalu.
2011. ápr. 3. 22:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én végeztem ilyen munkát gyermekotthonban, mi csak tanultunk, játszottunk a gyerekekkel, nem nagyon beszélgettünk komolyabb témáktól. Te ne erőltesd, de ha ő akar beszélni róla neked, akkor hallgasd meg!
2011. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Milyen felelőtlen hely az, ahol nem tudod az ottaniakkal ezt megbeszélni?

Szakember beszélgessen egyébként is vele a bajairól, vagy egy tapasztaltabb érettebb ember, ne egy olyan aki a gyakorikérdésekről kér tanácsot.

Sokat árthatsz, legjobb szándékkal is.

2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!