Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet leszoktatni a 15...

Hogyan lehet leszoktatni a 15 éves öcsémet a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
Eléggé felvette ezt a szokást az elmúlt pár hónapban. Konkrétan amióta elkezdte a középsulit. Most nem írom le, milyen szavakat használ, mert tényleg elég rondák, de úgy kell elképzelni, hogy minden második szava valami igen vulgáris. A barátaival is folyton így beszél, komolyan mondom a fejem megfájdul tőle..
2016. dec. 18. 00:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi idosen sajnos en is sokat karomkodtam, es eleg menonek is tartottam :/ nem erdekelt ki mit gondolt. Ha ram szoltak, annal inkabb csinaltam, aztan kinottem. Nem hiszem, hogy barmit tehetsz.
2016. dec. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Aranyos ahogyan reménykedsz hogy sikerülhet :) Komolyan, csak nézz rá a mai 15 évesekre. Figyeld meg a beszédstílusokat, az érdeklődési körüket stb... Ha egy mondatukban nem hangzik el legalább kétszer egy bazz, akkor egyszer sem. Egy 15 éves megy a csürhe után, teljesen feleslegesen próbálkozol.
2016. dec. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Nevelje az apja-anyja..nem a te dolgod,mit izgatod magad?
2016. dec. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha jó a kapcsolatotok, akkor mondd el neki, hogy téged zavar a trágár beszéd, ha ott vagy legyen szíves mellőzni ezeket a kifejezéseket. Nem fogsz reagálni, ha ilyen stílusban szól hozzád.

Ezek után tényleg tettesd magad süketnek, ha kell. Esetleg emlékeztetésképpen jelezd, hogy nem érted, kérd meg, hogy mondja másképpen amit szeretne.

Ha nem vagytok jóban, nincs sok esélyed. Egyetlen egyszer mondd el neki, hogy kínos helyzetekbe kerülhet, ha megszokja ezeket a fordulatokat, ott is mondani fogja, ahol nem is akarná. (Orvosi rendelőben hallottam egy anyát aki cifrán káromkodva utasította rendre a gyermekét, mert a hároméves káromkodott...) Ezután viszont hagyd figyelmen kívül, ne kérd, ne figyelmeztesd többet. Viszont ha hozzád így szól, hagy ott kommentár nélkül.

2016. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Fölösleges erről leszoktatni, nem csak azért, mert úgy sem fog menni, hanem azért is, mert a káromkodás igen nagy stresszoldó faktorral bír, ami kamaszkorban jól jön. Majd kinövi. Ennyire pedig ne legyél prűd, biztos te is szoktál káromkodni.
2016. dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
61%
Ez már kamaszkor,sehogy se fogod leszoktatni róla,mert az utcán is és az iskolába is folyamatosan hallgatja ahogy a masik káromkodik szóval szerintem hagyd max annyit csinálj hogy kérd meg szépen rá hogy ne káromkodjon és akkor befejezi egy időre(pár órára) :)
2016. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
28%
Bizonyára egy nagy pávagyerek.Azoknak ez a vérükben van.Faji hovatartozásukról a tudósok ma is vitatkoznak.
2016. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
13%
Amikor csúnyát mond, dobass be vele egy 100ast egy perselybe, v ha erre nem hajlandó vonasd le anyuddal a zsebpénzéből, nem hallottam még olyat, h ez nem jött be ;)
2016. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
51%

Szia!


Én is sokat káromkodok, és főleg mióta kollégista lettem. A trágár szavakat főként a mondanivalóm nyomatékosítására használom. Egyszer majd leszokok róla, kb olyan érettségire.


Azt nem értem ,hogy miért kezeltek itt úgy minket mintha állatok lennénk, a legtöbbünkkel szerintem teljesen normálisan ellehet beszélgetni akár ilyen dolgokról is, biztos van neki is pár gondolata ,hogy hogyan tudnátok helyettesíteni/csökkenteni a káromkodást.


15/F

2016. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Alapból nagyon káromkodós vagyok, ilyen környezetben nőttem fel. Ma már sokkal kevesebbet használom, mint tizenöt évesen, hidd el, ő is leszokik róla. Meg fogja tanulni enélkül is kifejezni magát.
2016. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!