Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert szol bele a parom...

Miert szol bele a parom testvere es felesege az eletunkbe?

Figyelt kérdés
Vettunk egy ps3at 40000 forintert 10 db jatekkal miutan kifizettuk a szamlakat. 130.000 forintunk maradt plusz az erzsebet es szep kartyamon van 37.000. 22 hetes terhes vagyok es le.basztak, hogy miert ezt vettuk miert nem a gyereknek valamit nem vesszuk eleg komolyan a dolgainkat. Meghogy magunkra ne koltsunk inkabb a gyereknek legyenek markas dolgai. Milliomosok, a gyerekeiknek ki van nyalva a fenekuk, a 13 eves nagylanynak okos szemuveget vettunk karacsonyra mert mar nem tudtunk mit. Kaptunk toluk babakocsit, kisagyat, gyerekulest ha lany lesz ruhakat is. Ebben a honapban kezdunk el a babanak vasarolni (jov het szombaton mert addig nem kell boltba menni) de fel voltak haborodva hogy miert mertunk magunkra is kolteni. Meg lesz ennek a gyereknek is mindene de parom tesojanak a felesegenek olyan elkepzelesei vannak... nem is ertem ezt a hulye felfogast azt hiszik nincs penzunk vagy magunkra nem kolthetunk mert jon a baba? Masnal.is igy van? Ti koltotok magatokra attol hogy van/lesz baba?
2017. jan. 7. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Itt nem lényeges, hogy ki, mit költ és mire.


Hanem az, hogy milyen alapon szólnak bele az életetekbe mások, és tolna le, mint gyerekeket? Kioktatnak, ti meg hagyjátok? Elszámoltatnak?


Nem most lesz gyereketek? Hol a felnőttség?


Ahhoz meg semmi közöd, hogy mije van az ő gyereküknek és mi nincs.

2017. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, hogy miért tűröd, hogy bárki is elszámoltasson? Tudod, hova küldök én bárkit is, aki elszámoltatna?
2017. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
először azt hittem irigyek rátok valamiért, de igazán okuk nem lenne rá. számomra rejtély. max ellenállhatatlan késztetést éreznek, hogy beleszóljanak mindenbe, mert nekik már vagy gyerekük és mindent jobban tudnak nálatok meg csak érkezik.
2017. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell elfogadni tőlük semmit, és akkor nem is kell hallgatni.
2017. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ok mondtak h adnak mert a 3 gyerek utan ott van a sok felesleges holmi..
2017. jan. 7. 15:16
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Akkor hallgasd!

Felteszem azért ajánlották, mert feltételezik (lehet tévesen), hogy egyébként nem tudnátok megvenni mindent, és most azt látják másra (ami szerintük felesleges) van pénz.

2017. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Én simán visszatolnám a babakocsit, meg a kapott dolgokat és elmondanám, hogy bántott amit mondtak és úgy gondolod, hogy azért mertek beleszólni a magánügyetekbe, mert adtak nektek pár dolgot, így te ezeket most visszahoztad, amúgy is jobban szeretnél sajátot. Ennyi. Ne engedd be az életedbe.
2017. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Attól még, hogy adnak nektek babakocsit és egyebeket, nincs joguk beleszólni az életetekbe. Vagy ha az adományaik miatt erre feljogosítva érzik magukat, akkor utasítsátok vissza őket. Éljék a saját életüket.
2017. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Par millio van a parom szamlajan felreteve ezt meg is mondtuk nekik. Annyi hogy ok azt hiszik hogy mindenbol a legmarkasabbat kell venni es mindenbol minel tobbet. Autosulest is penteken akartunk venni de ideadtak ma a regit amihez csak egy uj huzatot varrok.
2017. jan. 7. 15:37
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért szólnak bele, mert hagyod. Nekem is fura, hogy két felnőtt ember játékkonzolt vesz magának, pláne néhány hónappal a gyerekük születése előtt, nem az anyagi vonzata, hanem önmagában a tény.:-) Családon belül akár még el is mondanám így, ahogy leírtam, aztán ennyi, az ő dolguk, ha nem tetszik a véleményem, leállítanak, nincs harag. Persze, hogy költöttünk mi is magunkra, ésszerű keretek között, meg igyekeztünk minél többet félretenni, mert a gyerek hosszútávú projekt, és egyre többe kerül, ahogy nő, sose árt előre takarékoskodni. A gyerekholmik vásárlásánál sem a márka volt a fő szempont, hanem a praktikum.
2017. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!