Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fiúk, akiknek szintén fiú...

Fiúk, akiknek szintén fiú testvére van! Ti csak a neveteken hívjátok egymást vagy mondanátok neki, hogy öcsi/bátyó, tesó, vagy valami egyéb módon hívnátok?

Figyelt kérdés
Illetve mi a véleményetek a többi variációról? Légyszi kort is írjatok és azt, hogy az idők során ez változott-e (pl régebben öcsinek hívtad de ma már csak Gézának)

2016. júl. 17. 14:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
mi neven szólítjuk egymást, mindig is így volt, és szerintem változni sem fog :D bár szerintem aranyos ez az öcsizés, vagy becézgetés, de nálunk nem alakult ki ilyen :)
2016. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Öcsém van. Vagy öcsi, vagy Peti.. mikor melyik. Ő csak Dininek hív. Mindenki Dininek hív, egyébként Dénes vagyok.

19/F

2016. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én lány vagyok, előre is bocsi :D De két fiú testvérem van, és egymást a rendes keresztnevükün hívják. Én is úgy hívom őket, ők is engem.
2016. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Tényleg jópofa az öcsizés, nekem is tetszik, bár ezek szerint a párját (bátyó?) nemigen használják. Mármint nekem kicsit különös, mondjuk tetszene.

3-as, semmi baj, én is az vagyok és egy sztori miatt kérdezem :D Nekem is két öcsém van, ők is néven meg becenéven nevezik egymást.


Persze jöhetnek még válaszok, mindenkinek ment a zöld kéz <3

2016. júl. 17. 15:00
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Én is lány vagyok(26), de van két öcsém. A nagyobbik öcsém(21) hívja úgy a kisebbiket időnként hogy "Öcsém".

Én őket a nevükön szólítom, ők is engem. A kisebbiknek (19 éves már) van sok beceneve amit még kiskorában használtam, pl. Maki, Majom. Ezekre még hallgat :D

Csak akkor volt ciki neki amikor véletlenül így szólítottam a barátnője előtt amikor először találkoztam vele :D

A többi becenév idővel elmaradt, pedig tényleg sok volt neki.

2016. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nincs testvérem, úgyhogy nem tudok érdemben hozzászólni. :)


De nekem például tetszik a japánok szokása ilyen szempontból. Ott az idősebb testvér általában nevén szólítja a fiatalabbat, a fiatalabb viszont mindig nővérnek/bátyusnak hívja az idősebbet, soha nem mondja a nevét. Az náluk épp olyan fura lenne, mintha te az anyádat vagy az apádat egymás között a keresztnevén hívnád. ;)

2016. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

Barátomnál van ez a helyzet , Ő 20 , a bátyja 23 :)

Barátom Lacikának vagy Lacinak hívja a tesóját, Laci viszont ahogy éppen jön neki , de még nem hallottam volna tőle hogy öcsi :D Bár még a Gyurit sem :D

Mondjuk nagyon kedves becenevekkel tudják illetni egymást mint hogy cheeegány meg tesám . Ahány ház annyi szokás.

2016. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is :)

6-os, engem is ez gondolkodtatott el többek között, de azt hiszem nálunk inkább a keresztnevezés megy, meg ugye az idősebb becézi így a kisebbet, legalábbis egyelőre így tűnik :)

Azon gondolkodom, hogy vajon a skandinávoknál (különösen érdekelnek és velük írnék) hogy szokás ez? Mondjuk nem hiszem, hogy erre itt valaki nagyon tudja a választ, hacsak nem norvégiai magyar pl :D

2016. júl. 17. 16:55
 9/24 A kérdező kommentje:
7-es valóban szép nevek :3 :D Nálunk a kuka volt egy időben kisebb öcsém beceneve, mert későn kezdett el beszélni és ugye van a Hófehérkében a Kuka, aztán... De ez már elmúlt.
2016. júl. 17. 16:56
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja, és persze várok még további válaszokat, most is ment a zöldpacsi mindenkinek!
2016. júl. 17. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!