Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Siasztok! A testvére elhunyt...

Siasztok! A testvére elhunyt 14. én. Én azota nem eszek nem aslzok nem tudok semmit csinálni, nincs eröm felkelni. Tumna nekem valaki tanácsot adni hogy mit tudnék tenni, mit kellene tennem? Hogy felejtsem el, hogyan ne gondoljak rá?

Figyelt kérdés
Szedjek valami gyogyszert vagy mit csináljak?
2016. dec. 17. 01:53
1 2
 1/18 anonim válasza:
49%
Szia! Nem kell gyógyszert szedni. Bármilyen hihetetlen is, idővel majd elmúlik a fájdalom. Mindenki meghal egyszer, ilyen az élet. Egyél, aludj, menj sportolni! Hívj haverokat vagy csak kocogj egyet! Az segít idővel.
2016. dec. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még csak 17 volt..én meg 18..most kezdtük az életet..nemtudom elfelejteni
2016. dec. 17. 02:15
 3/18 A kérdező kommentje:
Nemtudok nem rá gondolni
2016. dec. 17. 02:15
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
hát apukám 14 éves koromba halt meg mamám meg balesetben 20 éves koromban,még nem voltak öregek,mindketten hirtelen haltak meg(anyám nincs és lány vagyok),egy ideig egyedül laktam,nem volt már senkim,azt hittem belepusztulok.apa után 1 évig sirva mentem suliba,sirva feküttem le,mama után fél évig.de hogy ujra régi legyek kellett 4-5- év.nem tudtam felkészülni.tesód miben halt meg?neked talán ott vannak szüleid,akik szintén szenvednek,együtt könnyebb,de nem sszehasonlitható egy szülő halálával,mert a tesó még annál is szorosabb kötelék lehet ami létezhet,főleg hogy szinte egyidősek vagytok és még gyerek volt.az idő segit,de éveket jelent és csak enyhülni fog.talán jobb ha nem vagy sokat egyedül otthon,lógj a barátokkal minél többet meg szüleiddel,hogy addig is a gondolataidat tereld,és foglald le magad sorttal vagy tanfolyammal,ami érdekel,mert az idő lassan telik.én csak azért nem pusztultam a magányba mert társam lett és gyerekem azóta.
2016. dec. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom testvéredet, részvétem!Én azt javaslom, beszélgess róla, minél többet, minél több emberrel. Mesélj közös történeteket, emlékezz a nyaralásokra, karácsonyokra, együtt eltöltött időre, akár emléknaplót is írhatsz. Hidd el, nem az a megoldás, hogy nem beszélsz róla, nem gondolsz rá,mert akkor ez mind mind feldolgozatlan marad, csak feltornyosul benned. Beszéld ki magadból! Akár ki is mehetsz egy elhagyatottabb helyre, ahol kikiabálhatod magadból a fájdalmadat. Kitartás!
2016. dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Részvétem a testvéred miatt, el sem tudom képzelni, mit érezhetsz.


Szerintem jót tenne, ha ki tudnád beszélni magadból az érzéseidet. Nem szabad magadba fordulnod, csak annyira, amennyire szükséges.

Felkereshetsz egy pszichológust, esetleg elmehetsz a templomba vagy a paplakba, ahol tudsz beszélni pappal, lelkésszel. Ezt én akkor is ajánlom, ha nem vagy vallásos. Mondd el neki, ha nem vagy az, de segíteni fog mindenképpen. (Én sem vagyok az, de tudom, hogy segítenek.)

2016. dec. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Először is fogadd részvétem! Rettenetes lehet!

Mondd el, hogy mit érzel! Barátoknak, családtagoknak, akár szakembernek. És, nem tudom, mennyire vagy ilyen típus, akár vezethetnél naplót is. Az is segíthet.

Legyél sokat társaságban! Szervezz a lehető legtöbb programot! Mozi, korcsolya, buli a barátaiddal, karácsonyi vásár, stb.

Az jusson eszedbe, hogy ő nem akarná, hogy szomorú legyél miatta. Ha ő hamar eltávozott, te élj sokáig és legyél vidám!!!


NE nyúlj gyógyszerhez!

2016. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Reszvetem!

Hagyj idot a gyaszra, ne nyomd el. Sird ki magadbol, aztan idovel konnyebb lesz, de az sok ido! Csak idore van szukseged.

2016. dec. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindíg látok valami hülyeséget a neten,és mindíg röhögök rajt,és mondom jajj de vicces..és ilyenkor el akarom neki küldeni..ugyanis mindig mindent megosztottunk egymással..és amikor eszembe jut hogy nincs kinek elküldenem..legszivesebben azonnal utána mennék..
2016. dec. 17. 09:59
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha az segít írok én naplót,de mit írjak bele?
2016. dec. 17. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!