Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Felvennétek újra velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. 6 éves koromig az alkoholista édesanyámmal és 2 féltestvéremmel éltem. Nem volt egy leányálom. Anya mindig részeg volt, őket fizikailag is bántotta, én voltam a legkisebb, engem (ki tudja miért?), nem vert meg. A lánytesóm 6, a fiú tesóm 8 évvel volt idősebb nálam. Tengődtünk, éheztünk, magányosak voltunk otthon. A két féltesóm (más volt az apukájuk) sajnos intézetbe került, mert anya egyikőnkről sem akart gondoskodni. Engem 6 évesen elvállalt édesapám, neki ítélt a gyámhatóság, így tudtam elkezdeni az általános iskolát. Bár késve, mert nem voltam iskolaérett és tele voltam pszichés problémákkal és szorongással, de elkezdtem. Ekkor váltak el az útjaink, hosszú évekre. Most, több mint 24 év után megtaláltak a féltesóim Fb-on. Találkoznál velük? Mit tennél a helyemben? Egyáltalán mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?
2017. jan. 30. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is ebbe volt részem gyerekkoromban. Testvéreid nem tehetnek róla. Ha szeretnél velük találkozni és ők is akkor szerintem meg lehet próbálni. Az is lehet ,hogy a későbbiek során nagyon jó kapcsolatotok lesz. Én találkoztam velük és csak akkor keresetek mikor pénzt akartak kérni.
2017. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én találkoznék, semleges helyen (kávézó, meki, étterem). Aztán gyorsan kiderül, hogy mik a szándékaik. Ha rendesek, akkor tartanám a kapcsolatot, ha rögtön pénzt akarnak, akkor azért elgondolkodnék a szándékaikon. De remélhetőleg csak kíváncsiak rád, 6 évig csak az életük része voltál. Ha anyád alkoholista, még az is lehet hogy ők pelenkáztak.
2017. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, nehéz helyzet. Végülis rokonok, de nem az életed legjobb időszakát töltötted velük, még ha nem is ők tehettek róla. Én az a típus vagyok, hogy ha lezárok egy szakaszt az életemben, pláne rossz időszakot, akkor elvágok minden köteléket egyszer és mindenkorra, maximum nagyon laza és ritka kapcsolattartás marad néhány emberrel, de leginkább még az se. Pláne, ha ilyen szinten megviseltek az akkori történések, mint téged a kisgyerekkorod. Neked kell eldönteni, mit tegyél, hiányoznak-e annyira a rokoni kapcsolatok, pláne olyanokkal, akikből ki tudja, mi lett ennyi idő alatt, hogy felvállald a találkozást.
2017. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
En biztos felvennem, ok nem tehettek semmirol.
2017. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én voltam ilyen helyzetben. Nekem egy féltestvérem van. Találkoztam vele, amikor megkeresett.

Jóban vagyunk, de nem lett olyan igazi testvéri kapcsolat köztünk. Mi is kisgyerekként találkoztunk utoljára, utána meg felnőttként. Szóval nem testvérnek érzem, hanem egy régi ismerősnek. De semmi bajunk egymással.

Én kíváncsi voltam, hogy mi van vele, azért mégiscsak a testvérem.

2017. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

A féltestvéreimmel felvenném a kapcsolatot, hiszen ők nem tehetnek arról, hogy intézetbe kerültek és elváltak az útjaitok.

Persze én is egy olyan helyen, mint kávézó például. Ahol le tudtok ülni, és nyugodtan beszélgetni.

De mindenféleképpen megérdeklődném, hogy miért most és miért nem hamarabb kerestek meg. Mert így, hogy FB-on találtak meg, ott bármikor megtalálhattak volna.

Viszont, ha olyan indokkal keresnének meg engem, hogy anyámnak segíteni kellene, mert nagyon rosszul van, akkor tuti elhajtanám őket, hogy mi tarthatjuk a kapcsolatot, de őróla nem akarok tudni, és nem akarok neki segíteni. Lehet, borzalmasan hangzik, de én nem akarnék vele újra bármiféle kapcsolatba kerülni.

Illetve azt is vedd számításba, hogy 24 év sok idő. Ha valamilyen anyagi segítséget kérnének, vagy nagyobb szívességet, gondold át, hiszen hiába a féltestvéreid, igazából vadidegen emberek. Sokat változtak 24 év alatt, és te ezt az énjüket nem ismered.

De, ha csak újra fel akarják venni veled a kapcsolatot, összejárni, beszélgetni, látni akarnak téged, akkor szerintem ne félj találkozni velük.

2017. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy ok is ugyan ugy ereznek mint te. Elgondolkodtak a gyerekkorukon. Talalkozni akarnak, miert ne. Aztan majd meglatod.
2017. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha találkozol is, csak nyílt helyen, lakásban nem.

Hogy állami gondozásba vették őket, sosem lehet tudni, milyen lett a sorsuk, milyen lett a jellemük, min mentek keresztül, hogy mi motiválja őket, hogy megkeresnek.

Alaposan körülnéznék a fb-oldalukon, az ismerőseiket is megnézném tüzetesen, amennyire lehet.

Távolságtartással és óvatosan, mindenféle elkötelezettség nélkül.

Nem adnék nekik egy fillért sem, mert akkor nem tudod őket soha többet levakarni, és nem lehet tudni, hogy milyen lett az előéletük és a jelenük.

Előítélet, de jobb az óvatosság.

Ez természetes fenntartás és egészséges önvédelem.

2017. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!