Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mi az, ami a...

Szerintetek mi az, ami a testvérek kapcsolatának végleges elromlásához vezethet?

Figyelt kérdés
2017. febr. 10. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk ha egyik igazságtalan a másikkal szemben és a másikat emiatt hátrány éri. Például többször megfigyeltem olyat az életben hogy a felnövő gyerekek közül az egyik elvitt minden szülői örökséget, a többi gyereknek meg nem jutott semmi. Persze az igazságtalan gyereknek az idős szülő gondozása már nem kellett. Ez is a család teljes széthullásához vezetett. És ebben az esetben a szülő is bűnös volt, nem is akármennyire.

De társadalmi szinten is így van ez, vagyis egy igazságtalan társadalom sorsa a folyamatos hanyatlás. Míg például az igazságos Mátyás országáé a virágzás volt.

2017. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl az, hogy a testvérem olyan döntést hozott, amit én a messzemenőkig nem tudok elfogadni.
2017. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan is ha pl: adott két lánytestvér és az egyik kikezd a másik barátjával/ férjével.

Láttam már ilyet.

2017. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha az egyik hàzastàrsa gyūlöl/irígy...a tesó meg papucs...te meg hagyod, mert a gyerekeiket nézed :/
2017. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Nálunk nővérem gyermekeit én neveltem évekig, amíg Ő bulizott! A kisfiú anyának szólított! Aztán egyszer csak lelépett, és könyörögnöm kellett, hogy láthassam a kicsiket, de még az sem volt mindegy milyen szavakat használok! A vége az lett, hogy akkor sem láthattam őket! Senkinek nem kívánom ezt az érzést, évekig tartott, míg kihevertem! (Azóta ők már felnőttek)
2017. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Mi ikrek vagyunk - közel életünk feléhez..... A hugom (10 perc) mindig irigy volt rám, mert én tanultam, tanultam - őt ez soha nem izgatta... Én dolgoztam, építkeztem, vállalkoztam (egyedül) Ő férjhezment, szült 3 lányt, majd Jehovás lett. Magamhoz vettem az üzletbe, kitanult két szakmát..Még is rámvágta az ajtót, kb. 7 éve, hogy felejtsem el, még a számát is törőljem ki. Én aztán nem kerestem... Ha találkozunk (eddig 3x) pedig 4km-re lakunk egymástól, kedélyesen elbeszélgetünk, 10 perc. Ennyi. Vele nem lehet kibeszélni a dolgokat,mert mindent TÁMADÁSNAK vél. Egyszerűen irigy,de ezt soha nem ismerné el. Nagyon szép, okos lányai vannak- de ők is szektások. Nekem ezzel sincs bajom, egyszer elmentem, hogy mit is csinálnak ott - nem tetszett. Tehát a különböző életvitel is lehet oka,hogy a másik eltávolodik. Viszont tudom, ha ő, vagy én bajban lennék,akkor így 7 év után RÖGTÖN ROHANNÁNK EGYMÁSHOZ, SEGÍTENI..... Most leszünk 50 évesek,de szerintem egyikünkben sem fogalmazódott meg,hogy együtt ünnepeljünk. A 40. szülinapunkon meghívtam az egész családot egy jobb étterembe és ő is egy szép dolgot vett nekem......
2017. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az vezetett oda, hogy kisgyerek korom óta bántott, piszkált, megalázott. Semmi sem volt jó amit én csináltam. Évek óta nem beszélünk. 27/N
2017. febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőapám és a testvérei között szintén a hagyaték miatt szűnt meg a kapcsolat- a tudtunk nélkül adtak el mindent a házból, mire nevelőapám odaért csak a falak maradtak. Minden emlék eltűnt. Azóta nemigazán találkoztak. Más kérdés, hogy mi ápoltuk az édesapját, mi látogattuk a legtöbbször, a kórházban is mi voltunk bent utoljára. Na mindegy.
2017. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalva az árulás az, ami testvéreknél szerintem nem megbocsátható. Sok formája van, néhányat már leírtak. Egyszer lehet elkövetni és ha sikeres, örökre elveszett a bizalom. Bizalom nélkül pedig vége mindennek.
2017. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az egyik megrágalmazza a másikat olyan súlyos dologgal, ami ő maga követett el. Aztán megígéri, hogy bevallja a szülőknek, és abból is újabb rágalmazás lesz. Nem gyerekkorban.


Hogy az ilyen viselkedésnek mi az oka, azt nem tudom.

2017. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!