Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez egészséges egy...

Szerintetek ez egészséges egy gimnazista gyerek esetében?

Figyelt kérdés

Kistestvérem ebben a tanévben kezdte a gimnáziumot, egy emelt szakos osztályban. Erős gimnázium, anno én is oda jártam. Viszont a szak elég kemény. Szegény gyereknek az a programja, hogy elmegy reggel iskolába, 4-5 körül hazaér, eszik és onnantól kezdve éjjel 11-ig tanul. Pedig egy okos, gyors felfogású, szorgalma gyerek, mégis ilyen sokat kell tanulnia. Édesanyámtól kérdeztem, hogy nem-e sok neki, szerinte ez így van rendjén, az a dolga, hogy tanuljon. Kicsit aggódok, mert szerintem néha pihenni, lazítania is kéne. Barátaival soha nem megy semerre, mindig itthon van.

Ha őt kérdezem erről, nem igazán tud semmit sem válaszolni csak hümmög, hogy nem rossz így neki.


Szerintetek ez nem fog előbb-utóbb visszacsapni, akár egészségügyileg, akár szociálisan? Vagy tényleg ez a záloga annak, hogy jó egyetemre menjen és ne legyen gondja az életben? (orvosnak készül)


2017. febr. 10. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Akinek otthon még napi 5 órát kell tanulni gimiben, annak az túl erős. Mégsem olyan gyors felfogású és okos.

Vagy tanulás címén ezer más dologgal foglalkozik.

2017. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vele nincs baj csak tényleg rengeteg mindent kell tanulnia, én is néztem az anyagot. Hiába tanul meg x idő alatt egy tananyagot, ha 10-er annyi van még. Én se tudnám hamarabb megtanulni, pedig én is okos vagyok.
2017. febr. 10. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős gimibe jártam, a épességeimmel sem volt soha gond, mégis nagyon riktán ültem 11-ig a tanulandó fölött, max nagyon ritkán vagy ha elszórakoztam az időm délután.

A jegyei milyenek?

2017. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges.

Ahogy felnőttkorban sem egészséges munkamániásnak lenni, úgy ennyi idős korban sem tanulás-mániásnak.

Igenis kell időt szakítani a magánéletre, a szórakozásra, szabad levegőn levésre is.

Mondom ezt úgy, hogy szintén erős(nek tartott) gimnáziumba jártam és utána egyetemet (ELTE) végeztem.

Anyukáddal nagyon nem értek egyet! Én biztos nem hajtanám így a gyerekemet!

És végül:

NEM, nem ez a záloga annak, hogy felvegyék az orvosira.

És ha orvos lesz, attól még lehet gondja. Anyagi is és másmilyen is.


Egyébként pont azért, mert az orvosi valóban nagyon kemény, fölmerül bennem: vajon az egyetemen mennyit akar tanulni? Még ennél is többet?

2017. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem az
2017. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem egészséges. Nekünk is elég húzósak a követelmények, mert én is egy elég erős suliban vagyok most harmadéves. Szerintem vagy nem olyan gyors felfogású mint hiszed, vagy túlzottan teljesíteni akar a suliban. Ezen kívül azt tudom még elképzelni, hogy esetleg alibinek használja a tanulást, mással foglalkozik, elterelődik a figyelme azért tart ilyen soká. Az is lehet, hogy félénk, és a tanulásba menekül a barátkozás helyett.
2017. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az sem utolsó szempont, ha egy gimnáziumban nem képes, csak ennyi tanulással teljesíteni, az orvosira esélye nincs, mert ott egy komplett érettségi anyag megy le tárgyanként félévente kb.
2017. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Nővéremet úgy vették fel az orvosira, hogy végig bulizta a szakközepet (! nem gimit!), év közben alig tanult, eleve harmadikban döntötte el, hogy hiába nem is volt rendes biosz, kémia órája, ő orvos lesz. Kivette a gimis könyveket, és önállóan felkészült. És sikerült. Belgyógyász.
2017. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Nekem öcsém volt lassan tanuló, igaz mindig kitűnő volt, viszont én szinte semmi tanulással voltam 4-es, ő meg rengeteg időt fektetett az 5-ösbe.


Egyetemen később muszáj felpörögni és gyorsan nagy mennyiséget tanulni, mert egyszerűen nincs időd lassan, alaposan végig molyolni mindent.


Vagy ki tudja tanul e, én anno tanulás címszóval olvastam, Playboyt nézegettem és meztelen nőket rajzolgattam egy füzetbe :D Manapság meg ott a gép...

2017. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi a testvéremmel más gimnáziumba jár(t)unk, más szakra, mégis mindketten 11-ig, éjfélig ültünk a könyv felett. Hétvégén ki tudtunk kapcsolódni.

Szerintem sem jó ez így, pláne, mert most egyetemista vagyok, és tényleg gyors a felfogásom, még dolgozni is jut időm amellett, hogy a szakomon jól teljesítek. De ha gimiben jó átlagot akarsz, mert ez a passziód, akkor muszáj rengeteg fölösleges baromságot benyalnod, amiknek a 90%-át maximum tévés vetélkedőkön tudnád majd hasznosítani, mert tök fölösleges.

Hogy vissza fog-e ütni? Attól függ, mennyire terhelhető a testvéred. Nálam kialakult gimiben egy kis szorongás, terápiára is jártam, de ahogy egyetemre mentem, "varázslatosan" megszűnt. A tesómnak semmi mentális gondja nincs, viszont gyakran marad otthon megfázásokkal.

Ha gyerekem lesz, remélem, nem lesz olyan hülye, mint én, és nem akar versenyistállóba iratkozni.

2017. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!