Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek "egészséges",...

Szerintetek "egészséges", hogy 18 éves fiú létemre apám még mindig vagy nem, vagy alig enged el valahova?

Figyelt kérdés
Nem értem apám miért kezel úgy sokszor mint egy gyereket.Szinte soha nem enged el sehova, vagy ha igen azt is nagyritkán és csak akkor ha pontos beszámolót adok neki a helyszínről, az időről és a társaságról. Tudnotok kell hogy nem a tipikus tróger alkesz, éjszaka a városban keménykedő társasággal mozgom, hanem normális emberekkel.Mindig azzal jön, hogy félt, meg hogy én biztos drogozom meg berúgok.Drogot életemben egyszer se még csak ki sem próbáltam, az alkoholt pedig tényleg mértékkel iszom, nem tagadom egyszer volt hogy berúgtam de akkor sem úgy hogy hánytam meg minden hülyeséget csináltam.Szóval az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne meggyőzni apámat hogy 18 évesen ne úgy kezeljen mint egy 12 évest? Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. dec. 30. 18:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Meggyőzni nem igazán lehet. Felnőtt vagy, ha ésszel csinálod, amit csinálni akarsz, egy szava nem lehet. Biztosan fog miatta cirkuszolni, de szokja meg. Vagy kiállsz magadért, vagy örökre a pici fia maradsz.
2016. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Most már nem engedélyt kérni kell, hanem tényként közölni, mikor jössz haza. Ennél több infó nem kell, az ajtót csak nem zárja rád?

Addig kezel taknyos kölyökként, amíg hagyod.

2016. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy olyankor jön az üvöltés (verni hálistennek nem szokott annyira nem barbár) meg a manipulátor dumák: "Jó akkor menj, legyél csöves, ezt neveltem belőled?" meg ilyen hasonlók.

Amikor meg megkérdem, hogy fiatalkorában akkor ő miért bulizott kb minden nap (ráadásul sokkal durvábban és komolyabb dolgokban is benne volt de ezt most nem akarom itt leírni), akkor mindig azzal jön hogy az "ő idejében jobb volt a közbiztonság meg normálisabbak voltak az emberek"

2016. dec. 30. 18:26
 4/31 A kérdező kommentje:
Mármint ha tényként közlök, akkor érvénybe lép amit előző válaszomban írtam
2016. dec. 30. 18:27
 5/31 anonim ***** válasza:
28%

Én szülőként és pont ilyen apával magam mögött mondom azt, hogy bár egy 18 éves még általánosságban otthon lakik a szülőkkel, tanul, a szülők tartják el, viszont 18 évesen már nagykorú, tehát tulajdonképpen engedélyt sem kéne kérnie, hanem elmegy, csak a szülei megnyugtatása végett közölje, hogy hová megy, illetve telefonon legyen elérhető.

Igazából érthető, hogy félt téged, de azért ennyire nem kéne átesni a ló túloldalára. Igen is hagynia kéne, hogy mértékkel, normálisan, de éld az életedet, hogy szórakozz, hogy emberek közé járj és tapasztalatokat gyűjts és igen is kell hibáznod ahhoz, hogy a hibáidból tanulhass. És ez alatt nem azt értem, hogy igen piálni, meg drogozni kell, mert nem, de azzal nem vétettél hibát, hogy voltál már berúgva. Ritka, aki 18 éves koráig nem mondhatta ezt el magáról.

Szóval én azt tanácsolom, hogy állj a sarkadra és menj az utadra. És igen, valószínűleg az elején nagyon rosszul fogja viselni, de ha látja, hogy épségben hazajössz, nem csinálsz semmi hülyeséget, akkor rájön majd, hogy megbízhat benned és nem kell aggódnia miattad.

2016. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Tudom, amíg ő tart el, meg egy fedél alatt lakok vele, nem ellenkezhetek...de könyörgöm azért ne is az legyen már hogy egy búra alatt élek. Azt el is felejtettem leírni hogy ha fél órát kések otthonról (volánbusszal járok haza, ha lekésem a buszt 30 perc múlva jön a következő) akkor én biztos lógni voltam meg drogoztam a tróger haverjaimmal...
2016. dec. 30. 18:29
 7/31 anonim ***** válasza:
Legbelül nyuszi vagy, nekem ez jött át. Hogy betartod a normákat, vagy minden hülyeség miatt engedélyt kérsz, az nagyon messze van egymástól.
2016. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Vegyél egy tucat sört és sörözzetek. Utána már nem lesz probléma.
2016. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak: jó poén, de ne humorizáld el mert ez a szomorú igazság

Utolsó előttinek:hát ha az nyusziság hogy nincs kedvem az ordibálást illetve a befolyásoló dumáit hallgatni akkor az vagyok

2016. dec. 30. 18:35
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom, amíg ő tart el, meg egy fedél alatt lakok vele, nem ellenkezhetek."

De ellenkezhetsz!

Én is megtettem.

17 évesen két településsel arrébb volt egy szilveszteri buli, ahová az összes barátnőmet elengedték, a barátnőm apukája vitt volna el minket, normális társasággal, másnap meg busszal tudtunk volna hazajönni.

Apám nem engedett. Pedig nagyon jó tanuló voltam, soha nem jártam bulizni, soha nem hoztam szégyent a szüleimre. Nagyon összevesztem apámmal és fogtam magam és elmentem. Akkor este nagyon zabos volt, viszont másnap látta, hogy normálisan és épségben hazaértem, megölelt, adott két puszit, boldog új évet kívánt és onnantól fogva ha akartam, elmentem, ahová szerettem volna. Mert rájött, hogy függetlenül attól, hogy a gyereke vagyok, hogy félt, felnőttem és engednie kell, hogy én is szórakozzak. Persze mértékkel és normálisan.

És nem azt mondom, hogy ezt minden szülő így veszi, de ha meg sem próbálsz kiállni magadért, akkor még 30 évesen is beleszól majd az életedbe.

2016. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!