Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Önző testvérek vagyunk?

Önző testvérek vagyunk?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem.


Tavaly szeptemberben meghalt Anyukám. Nem volt más barátom, csak ő meg a húgom. Most nagyon magányosnak érzem magam. Sokat voltam mindig egyedül, de nem éreztem magam elhagyatottnak.


A problémám az, hogy szerettem volna, szeretnék a húgomra támaszkodni, de nem lehet. Mindig jóban voltunk, együtt lakunk egy Anya által vett lakásban. Ahogy Anya meghalt, ő teljesen belefeledkezett egy akkor pár hónapos kapcsolatába.


Nem akarom kisajátítani, és nem várom el, hogy itthon üljön velem. Volt egy eset, hogy egy hétig nem láttam - ez rekord - és kértem, hogy estére maradjon itthon, mert aznap nagyon elöntött Anya hiánya, de azt mondta, hogy felnőttek vagyunk, külön életünk van, nem tehet róla, hogy nincsenek barátaim.


Egy éjszakát kértem tőle. Tudom, hogy az én hibám, hogy nincsenek barátaim, de ha lennének is, akkor is a testvéremet akarnám, hisz vele közös az, amit elveszítettem. Ő olyan "macsós" típus, ritkán beszél az érzelmeiről, és mindig körülveszi magát emberekkel.


Nem érzem úgy, hogy túl sokat várok tőle, mert amúgy elvagyok egyedül, de mindig ezzel jön, hogy élnie kell a saját életét. De én miért nem lehetek része az életének? Vagy velem van a baj? Félek, hogy el fogunk szakadni egymástól.


2017. febr. 20. 17:15
 1/4 kovpet ***** válasza:
100%
Nincs veled baj, csak rossz passzban vagy és ráadásul egyedül. Próbálj barátokat és társat szerezni, mert egész életedben nem hagyatkozhatsz egy személyre, aki elköltözhet, meghalhat vagy kialakulhat saját külön élete mint esetünkben.
2017. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is meghalt és nem sokkal ezután ismertem meg a vőlegényemet, szóval kicsit hasonlítok a hugodra. Nekem is nővéreim vannak de nem élünk együtt, egy városban sem. Ők nagyon rosszul viselik ezeket a dolgokat és nagyon beleforgatják magukat. Mindennél jobban szeretem az anyukámat, és bármikor sírni tudok, ha engedem magamnak, hogy elmélyedjek az emlékekben, de próbálom élni az életem. Bevallom őszintén, hogy sokszor rosszulesik beszélni a testvéreimmel, mert akaratlanul elárasztanak az emlékek. Attól még ugyanúgy szeretem őket, csak nem bírok segíteni rajtuk, mert magamon se nagyon tudok.



Egyébként nem kértél sokat tőle, de tényleg jó lenne, ha neked is lennének más emberek és programok az életedben.


Ha akarsz beszélgetni, írj nyugodtan üzenetet nekem.

2017. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan kegyetlenül nehéz dolog túltenni magad édesanyád halálán. Próbál túllépni rajta, és nem akar erről beszélni. A barátja egy lehetőség arra, hogy könnyebben elfogadja ezt a helyzetet. Ettől függetlenül, biztosan őt is megviseli. Gyászolj, de próbáld meg elengedni anyukád, és éld tovább az életedet, csak mostmár kicsit másképp. Szerezz barátokat, ismerkedj, hacsak neten is, de már az is nagy lépés.
2017. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem fogom "elengedni" anyukámat, mindig a részem lesz.


Ahogy meghalt, rögtön elmentem pszichológushoz.


A tesóm meg nem beszél róla senkinek, amikor beszélünk, nekem mondja, hogy milyen érzéketlenek a barátai, hogy nem beszélhet nekik Anyáról, meg sem kérdezik, hogy van. A barátjának sem mesél róla.


Csak nem fair, hogy ő gyászolhat, ahogy akar, én meg nem. Mert én vele akartam. Azt hittem, hogy együtt fogjuk elsiratni.

2017. febr. 23. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!