Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom kamu beteget játszik....

Húgom kamu beteget játszik. Hagyjam rá, vagy beszéljek?

Figyelt kérdés

Húgom most 10 éves és nem először játszik kamu beteget,de az utóbbi 2 alkalommal megemelte a mércét.

Hogy honnan veszem hogy kamuzik:

Első alkalommal játszotta a hattyúk halálát.Nyöszörgött meg sírt ,hogy nagyon fáj a feje.Egész nap.

Elmentek az orvoshoz és mire hazaértek anyuval az ég világon semmi baja sem volt.Semmi.Játszott,idegelt és röhögött.

Második alkalommal úgyszintén ez volt.Fáj a hasa,sír,nyögdécsel.

Szinte egész nap nem evett semmit,de ha mondjuk hogy egyen akkor:

-De nem vagyok éhes!

-De nem érted hogy nem amiatt fáj ?

-Nem tudok lemenni!(de WC-re meg egyéb helyekre tud menni )

Ugyanúgy ordít és parancsolgat.Csak várja hogy anya rohanjon hozzá,és ha épp mással van elfoglalva már azonnal nyögdécsel,hogy szaladjon hozzá.


Nem először csinál ilyet,de ha szóvá teszem(vagy apa),akkor mi vagyunk a bunkó parasztok,akik nem foglalkoznak a gyerekkel.

Pedig sajnos nagyon látszik,csak anya nem veszi észre.


Ez olyankor fordul elő,ha valami történik a suliban,vagy én vagyok beteg :/

Igen,ha én vagyok a beteg,akkor hirtelen ő is beteg lesz,de biztos hogy nem tőlem kapta el,mert ilyenkor nem nagyon megyek ki a szobámból+teljesen más baja van.

Lehet ilyenkor féltékeny lesz és ő is itthon akar maradni,vagy nem tudom,de a legtöbbször akkor fordul elő,ha én is beteg vagyok.


Hagyjam rá ?Vagy beszéljek anyával,húgommal ?

Persze,most én is szívesen ráhagynám,de az hogy feleslegesen vegyen be gyógyszert az már gond.

Nem hiszem,hogy olyan jótékony hatással van az emberre,ha csak úgy bevesz valamit.

(bár próbálja elutasítani a gyógyszert,szóval...hááát igen,kamuzik a hercegnő)


Sajnos nagyon el van kényeztetve,hogy hogy sikerült azt nem tudom :D

Hátha kinövi,de ki tudja.


15l



2017. márc. 6. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, h epp amiatt csinalja, mert a szuleitek amugy nem figyelnek ra elegge?...
2017. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy tíz éves gyereknél én nem gondolnám, hogy elkényeztetésről van szó, gyógyszert bevenni meg orvoshoz rohangálni ugyanis nem élmény, hogy ezt érdemes legyen kihisztizni.


Két dologra tippelek:


1. Nem kap elég figyelmet, és így próbálja kiharcolni. Ez esetben a szüleidnek kellene azon gondolkodni, miért érez így, és hogy lehetne kiküszöbölni a problémát.


2. Az iskolában vannak gondok, ezért próbál lógni, ahányszor csak lehet. Nehezen megy neki a tanulás? Bántják? Magányos bent?


Hiába szólsz rá, hogy ne kamuzzon, ha a fenti okok egyike áll a háttérben, mert akkor a kiváltó okot kell megszüntetni.

2017. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Anyám minden percben vele foglalkozik.Azt mondta,hogy a suliban sok lesz a doga :D Holnap,holnapután,után,után TZ meg egyéb :D

+bevedelt egy jó nagy pohár szénsavas üdítőt :D


Szóval...Hát igen.


+ez lehet nem az elkényeztetés miatt van,de tényleg nagyon el van kényeztetve.

Képes anyámmal is ordibálni,meg vissza szólni,ha nem tetszik neki valami.Belőlem bűnbakot csinál.Ő azt csinál amit akar,bárkinek beszólhat és gúnyolódhat,de ha fordítva van a dolog bosszú gyanánt akkor az a szemét,meg jön a sírás,utána meg a anyuék felől,hogy miért bántja...(jelen esetben én)

Hisztizik mindenért.Ez főleg reggel a legkellemesebb mikor arra ébredsz hogy:

-Hova tüntettétek már el megint a nyamvadt trikómat ???

-Ki van mosva,vegyél fel másikat.

-DE NINCS MÁSIK !!!

(aha,dugig van a fiókja :/ Több van mint nekem meg anyumnak összesem,csak nem tetszik neki,mert már kezd divatolni XD ahogy ő mondja)


Valamelyik nap a körmeit is kezdte festegetni.Egyszer csak úgy amit talált.Aztán mikor megláttuk akkor gyorsan lemosta.Azóta átlátszóval festegeti.

Nem hajlandó csinos farmert felvenni,mert az neki nem jó.

Egyfolytában 3-4 gatyát váltogat,pedig tele van a szekrénye.


Most meg anyuval beszélget,és az égvilágon semmi baja sincsen.

2017. márc. 6. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne féltékenykedj és ne hisztizz! Anyád pontosan tudja mi a helyzet, nem kell neked szólni semmiről.
2017. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne aggódj nem vagyok féltékeny :D Csak aggódom,hogy megint hazudozik és feleslegesen szedi be a gyógyszert.


Ha meg elmagyaráznám neki,hogy ez nem játék,akkor egyből visít

Itthon vagyok betegség miatt,de megint rákezdett.Sajnos ez az évek során egyre szembetűnőbb,mert nem hiszem hogy a nemlétező gyógyszertől,hirtelen elmúlna a betegsége.

Vagy igen ? XD

2017. márc. 6. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá, nem a te gondod. Anyukádé, hidd el, ha ez igaz , akkor anyukád is pontosan tudja mi a szitu. Majd ő megoldja, ahogy akarja. 1-2 napot hiányzik az iskolából, és bevesz 1-2 ártalmatlan gyógyszert (gondolom azért nem sokat), attól nem lesz baja és ugye azért az is lehet, hogy tényleg beteg. Szerintem úgy nem nagyon nőtt fel gyerek, hogy egyszer-egyszer ne szimulált volna.
2017. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Anyád pontosan tudja mi a helyzet" - na ezt azért nem mondanám. Amikor kivételezés van (jellemzően a kisebb testvér javára), az sokszor egyáltalán nem tudatos, egyszerűen nincs tisztában a szülő azzal, amit tesz (ill. rosszabb esetben csak nem akarja észrevenni).
2017. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha így beszélne velem a hugom, egész biztos szájab vágnám, aztán mehet sírni az anyjának. Alapvetően életképessége tés kötelességtudatot kéne belénevelni, de ha anyád udvari bolondként viselkedik és minden szavára pattan... Azzal te nem fogsz tudni mit tenni.

Pláne gáz, hogy a szüleid tök más gyereknevelési elvet valalnak ezek szerint, így mégkönnyebben hülyére tudja venni anyádat a hugod....

2017. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az biztos utolsó.Ha apum hallja a nyávogását már szinte egyből dühös lesz(nem adja ki magából,de látszik rajta)

Ha meg ordít meg nyávog tovább,na akkor jön fel és megmondja neki,hogy most fejezd be kislányom.

Anyám meg mi a baj kicsim.Mi fáj ?Ki bántott ?


Apum azt mondja,hogy anyám még adja alá a lovat,mert egyfolytában kérdezgeti,hogy fáj-e valami.

2017. márc. 6. 19:23
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyád egy idióta, bocs, hogy ezt mondom. a szüleid házassága amúgy rendben van? Hihetetlen, hogy csinálnak 2 gyereket és ennyire nem tudnak összefogni a nevelésben.
2017. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!