Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám nagyon megváltozott....

A bátyám nagyon megváltozott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A bátyám 17 éves. Elég rossz gyerekkora volt mindkettőnknek, ugyanis én 7, a bátyám meg 9 éves volt, mikor anyukánk meghalt. Apukám sosem foglakozott velünk, mert anyát az én születésem után nem sokkal elhagyta. Anyukám halála óta a nyagyszüleim "nevelenek" minket. A nehéz gyerekkorunk miatt a tesómmal mindig nagyon szoros kapcsolatunk volt, egészen 2 évvel ezelőttig. Bátyám gimis lett, és nagyon rossz társaságba keveredett. Általános iskolás korában nem volt vele sose baj, jó tanuló volt, normális barátai voltak. Először azzal kezdődött, hogy eljárt bulizni, ami nem lett volna baj, de mindig úgy lerészegedett, hogy az utcáról kellett hazahozni. Egyszer kórházba is került, mert elvesztette az eszméletét az alkoholtól. Minden szembejövő csajjal kavart. Sokszor verekedésekbe került. 16 évesen felfüggesztett börtön büntetést kapott lopás miatt. Beszéltem vele erről, és nagyon megbántott. Azt mondta, hogy leszarja mások véleményeit, ő most boldog. Emlékeztettem arra, hogy milyen jó kapcsolatunk volt, de erre azt válaszolta, hogy hagyjam már őt békén, én még azok közé se tartozok neki, akik valamilyen szinten érdeklik. A nagyszüleimet meg nem érdekli, de azért már ők is szóltak neki. Nemrég kábítószer eladáson kapták el, ami miatt nyomoznak. Sokszor teljesen be van állva, mikor hazajön. Van mikor egy hétig nem jön haza. És ami a legjobban bánt...úgy érzi, hogy az életnek semmi értelme, és hogy ezekkel direkt akarja tönkretenni magát. Mit tehetnék, hogy megváltozzon? Nagyon félek, hogy tényleg sikerül neki.

15/L



2017. márc. 6. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos senki se fog hatni rá. Főleg nem a nagyszuleitek meg oket nem is nagyon érdekli ahogy irtad.

Próbálj meg vele beszélni mégegyszer hogy neked szinte csak ő van ezen a világon, es nem szeretnéd ha baja esne stb. Ha megint csúnyán beszél veled akkor sajnos te nem fogsz tudni mit csinalni vele. Majd rájön, csak akkor mar nehogy késő legyen.

2017. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagyon durva.

Nagyon sajnalom h ezen keresztul kellett menned. Ugy latom mar probaltad azt h beszelsz vele de semmit sem er. Hat ha mas mem a nyomozas eszhez fogja talan teriteni. Kemeny lecke lesz. Hogy milyen buntetest kap erte passz. Lehet felfuggesztettet es elvonora kotelezik. Ha esetleg ulnie kell akkor nagyobb a veszelye h jobban csak elzullik.

Mindenkeppen orvosi segitseg kell neki. De az a baj ezekkel h amig onmagat nem szanja el h leszokjon a drogrol es az alkoholrol addig semmit sem er az elvono. Ezert gondolom h minel tobbet beszelgess vele h mik lehetnek a kovetkezmenyei. Drog miatt nagyon elkallodik az ember

Nehez lesz a helyes utat megtalalnia

Minel tobbx beszelj vele errol mindenkeppen... biztositanod kell h tamogatod es mindig mellette leszel. Nehez lesz nagyon. Igy talan sikerul elerni h onmaga akarjon megvaltozni es orvisi segitseget kerni. En tesommal is voltak hasonlo gondok de ennyire nem volt veszes. O sajat maga abbahagyta. Idovel rajott... nekj kb 1 evig tartott. Tinikorban csak.

Kitarzast nagyon nehez lesz es sajnos nem biztos az eredmenyessege.

Ha ezek utan sem valtozik akkor nincs mit tenni menthetetlen. Azt ne hagyd h teged is magaval rantson lelkileg gondoltam.

Egy ido utan h ez mikor kovetkezik be sajnos nem tudni ezt neked kell majd eldonteni viszont mas megoldasod lehet nem lesz mint elengedni a kezet es elje ugy az eletet ahogy akarja.

2017. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Azt elfeljtettem írni, hogy 1 éve suliba se jár, mert kirugták.

2017. márc. 6. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek. Nem értem, hogy mondhatja magára, hogy boldog, amikor meg akar halni?
2017. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Te szegény kislány. Ha így folytatja, a bátyádat is el fogod veszíteni. Legalább te miattad ne csinálná ezt. Miért tesz ki ilyennek téged? Nem elég hogy anyukád sincs, mégis ezt csinálja veled, amikor tudja, hogy rossz neked. Hogy lehet ennyire önző. Imádkozz a bátyádért, hogy változzon meg. És részvétem anyukád miatt.
2017. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es, a bátyám úgy éli az életét, hogy most kiéli magát és ennyi. Nem tervezi a jövőjét, csak arra gondol, hogy most ezt csinálja, majd pár év múlva tökmindegy mi lesz.
2017. márc. 6. 20:48
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös. Köszönöm, és én mindent megpróbálok tenni érte. Csak az a baj, hogy az életszemléletét nem tudom megváltoztatni. Meg nem is engedi, hogy segítsek neki.
2017. márc. 6. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezen nagyon nincs mit tervezni. Ez egy prototípus börtöntöltelék előélet. Majd bemegy a sittre és ott 10ből 9 embernek ez lesz az élete. Sokkal nagyobb pofonok kellenek hogy észbekapjon. Kicsit súrolnia kell a halált, és hosszú börtönévek, meg hasonlók. Ha nem változik, meghal rövid úton.
2017. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyerekkori nehézségek gyakran vezetnek ilyesmihez, egyrészt szerintem haragszik a világra amiért nehéz gyerekkora volt, és nélkülöznie kellett, nem élhette át azt a családi idillt amit a szerencsésebbek átélhetnek. Másrészt meg talán céltalannak érezhette magát, és ezért hagyta belevonni magát a rossz dolgokba. Ez az egyszerűbb út. Ha boldogtalan vagy és nagy nagy hátrányaid vannak (anyuka elvesztésére gondolok) az életben, ijesztő józannak lenni és nehéz felvenni a versenyt olyanokkal akiknek könnyebb volt a gyerekkora, és talán nem is akarja felvenni a versenyt, mert haragszik. Sajnos nem tudom, mit tehetnél, de az biztos hogy nem boldog így...az egyszerűbb utat választotta.
2017. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kemény szitu, tanávsom: játszd a jófje húgot, próbáld elhitetni vele, h eztz klassznak tartod. innen két út van: vagy összehaverrkodstz a barátiaval, és eléred, h bízzon benned, és szépedn próbálod őt eltréíteni erről ,vagy mwgpróbáélod elérni, h aggódjon érted, és onnan sima ügy
2017. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!