Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el a testvéremn...

Hogyan mondjam el a testvéremnek, hogy problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Elég erős szociális fóbiám van sajnos és ez borzasztóan sok mindent megnehezít köztünk is. Emellett állandó szorongásban és feszültségben vagyok, és van amikor pánikrohamom is van, de az időszakonként jön elő és tűnik el. Sokszor furcsán viselkedek a szorongás miatt, és ő persze nem is értheti, hogy miért de pl nem tudok beszélni, ilyenek, és elég rossz így a helyzet, hogy sokszor nem érti mi van és vádol dolgokkal csak mert nem tudja, hogy milyen ez nekem. Kezdek besokallni és már nem bírom, már nagyon érlelődik bennem, hogy muszáj kimondanom és felvállalnom, mert már tényleg kezdek megbolondulni. Viszont olyan a kapcsolat köztünk, hogy kb ő mindkét szülőm egyben, tehát az első személy nekem. Csak hát én az a fajta vagyok aki nem akar terhelni másokat a saját bajaival, és soha nem mondok el neki semmit ami bánt vagy nehézséget okoz, ez meg így összegyűlt bennem és egyben nem tudnám így kitálalni neki. Tehát még ha sírok sem tudja észrevenni, mert nem tudok senki előtt sírni. Félek, hogy nem is hinne nekem teljesen csak azt hinné, hogy bebeszélem magamnak mert ő nem érti milyen így nekem. Hogyan kezdjek neki? Hogyan vezessem rá?

Köszönöm a segítségeket!



2016. aug. 12. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez ilyen nehéz neked, ne modd el, hanem írd le! Akkor könnyebb megfogalmaznod. Itt is sikerült. Add oda neki, mikor elmész otthonról, így lesz ideje átgondolni, mit reagáljon.
2016. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jo koztetek a kapcsolat, mondd el neki batran. En is elkepeszto nagy tehertol szabadultam meg, amikor ugyanezt elmondtam azoknak az embereknek korulottem, akik meg nem tudtak rola. Neked meg pszichoterapia! :) en gyogyszerek nelkul toltam vegig es rengeteget segitett.


23N

2016. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy pszichológushoz. Ha csak a fele igaz a leírtaknak akkor is szükséges. Azt mond a tesódnak,hogy ő miket állapított meg úgy már el fogja hinni.
2016. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!