Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek (kezelhetetlen...

Ti mit tennétek (kezelhetetlen lány tesó)?

Figyelt kérdés

A húgom 20 éves, 6 év van köztünk. Mély szegénységben nőttünk fel, ami az alkoholista apánknak köszönhető. Én kb annyi idős koromban elköltöztem a barátomhoz, ahány éves most a tesóm. Befejeztem az iskolát és kemény fizikai munkával normális életet teremtettünk a barátommal magunknak. A húgomat nem tudtam magamhoz venni, aminek az lett az eredménye, hogy végig bukdácsolta az általánost és a középiskolát se fejezte be. Iszik, cigizik, lehet drogozik is. Túl van két abortuszon, pedig felvilágosítottam és felajánlottam hogy veszek neki gumit v gyógyszert. Alkalmi munkákon tengődik és összeköltözött egy fiúval. Bármivel próbálom a jó irányba terelni, nem hagyja. Olyanokat vág a fejemhez, hogy én számonkérem, dirigálok, bántom őt, miközben nem értem meg, hogy min megy át. Volt, hogy arra hivatkozott, hogy különböző neveltetésben részesültünk, ami hülyeség.

Tudnám még vmivel jó irányba terelni? Van értelme? Mit tegyek? Szeretném, ha ő is boldog lenne és normális környezetben élne.



2017. márc. 23. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
hiába akarsz neki segíteni, ha ő nem akarja
2017. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

14 évesen még az is lázad kicsit, akinek szuper a családja.

Terelgesd finoman. Pl. úgy hogy mondod neki, hogy jöhet hozzátok bármikor kajálni, vagy aludni. Ha átjön hozzátok adhatsz neki pénzt is vagy óvszert.

Abortusz, cigi, pia. Ennek is vannak fokozatai. Egy 5-6 hetes magzat gyógyszeres elhajtása nem olyan durva, vagy az se ha napi 4-5 szál cigi mellé megiszik max. 2-3 italt.

2017. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

2: "húgom 20 éves"

meg azért kíváncsi lennéd, te lányod járna sorban az abortuszra mit szólnál

2017. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

20 éves, mind a két abortusz műtét volt, a babák 10-12 hét között voltak. Nagyon sokszor részeg, nem tudom mit lehetne tenni még.

2017. márc. 23. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Ha nem ismeri el, hogy rossz az amit csinál nem sokat tudsz tenni :( .Először segíts neki belátni, hogy rossz az amiket csinál. Ha van olyan lelkiismeretes, elismeri és akkor ő is belátja hogy ezzel magát teszi tönkre és be fogja fejezni.
2017. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Minél többet cseszegeted, annál kevésbé fog hallgatni rád. Sajnos hagyni kell, hogy kiélje magát. Magától is el fog érni a mélypontra és akkor fog hozzád fordulni, hogy segíts. Addig büszkeségből se fogja, mert mivel mindig cseszteted (az mindegy hogy jogosan) akkor úgy fogja érezni, mintha te azt mondanád majd neki hogy "én megmondtam". Érted. Olyanon nem tudsz segíteni aki nem kér belőle. Hagyd, ne csesztesd, és majd ha rájön hogy ezt nem lehet így folytatni, nyitni fog feléd.
2017. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, hogy miután ott hagytad nem rosszabbodott a helyzet?

Az is lehet, hogy a babák a saját apátoktól lettek volna.

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Onnét, hogy haza járok attól függetlenül, hogy milyenek.
2017. márc. 23. 14:29
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"Egy 5-6 hetes magzat gyógyszeres elhajtása nem olyan durva, vagy az se ha napi 4-5 szál cigi mellé megiszik max. 2-3 italt."

Remélem nincs gyereked ilyen hozzáállással.

2017. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg beszélgess el vele arról, hogy nem-e lenne jó neki valamilyen tartós védekezés, amivel nem kell foglalkozni minden aktusnál vagy minden nap: pl. a GoldLily mini spirál speciálisan nemszült nőknek készül, 5-6 ezer volt az ára pár éve.

Itt a hangsúly a beszélgetésen van, nagyon figyelj arra, hogy uralkodj magadon, és gahyd,, hogy ő is beszéljen - sőt,ha eddig dirigálásnak titulálta a közeledésedet, jó módszer lenne, ha heteken keresztül inkább csak hallgatnál, maximum egy-egy segítőkérdéssel hagynád, hogy megnyíljon. Ne reagáld le azonnal, amit mond... sőt, lehet, hogy legközelebbi beszélgetésnél se... hanem várj, míg megérik a helyzet.

2017. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!