Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek (kezelhetetlen...

Ti mit tennétek (kezelhetetlen lány tesó)?

Figyelt kérdés

A húgom 20 éves, 6 év van köztünk. Mély szegénységben nőttünk fel, ami az alkoholista apánknak köszönhető. Én kb annyi idős koromban elköltöztem a barátomhoz, ahány éves most a tesóm. Befejeztem az iskolát és kemény fizikai munkával normális életet teremtettünk a barátommal magunknak. A húgomat nem tudtam magamhoz venni, aminek az lett az eredménye, hogy végig bukdácsolta az általánost és a középiskolát se fejezte be. Iszik, cigizik, lehet drogozik is. Túl van két abortuszon, pedig felvilágosítottam és felajánlottam hogy veszek neki gumit v gyógyszert. Alkalmi munkákon tengődik és összeköltözött egy fiúval. Bármivel próbálom a jó irányba terelni, nem hagyja. Olyanokat vág a fejemhez, hogy én számonkérem, dirigálok, bántom őt, miközben nem értem meg, hogy min megy át. Volt, hogy arra hivatkozott, hogy különböző neveltetésben részesültünk, ami hülyeség.

Tudnám még vmivel jó irányba terelni? Van értelme? Mit tegyek? Szeretném, ha ő is boldog lenne és normális környezetben élne.



2017. márc. 23. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Segíteni azon lehet, aki amúgy csinál valami jót. Jelen esetben, ha beszólsz, az nem segítség lenne, hanem helyette kellene élned. Életfogytig! Van, akit megedzenek a nehézségek, (ez voltál te) és van akit tönkretesznek. Van, aki akadályt lát egy korlátban, és van, aki kapaszkodót. Be kell látnod, hogy attól, hogy a testvéred, még két külön világ vagytok. Ez a te életed, és nem áldozhatod fel a húgodért.
2017. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
*beleszólsz
2017. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!