Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lányok, akiknek fiútestvére...

Lányok, akiknek fiútestvére van, nálatok mennyire szokás a fiútestvérre való főzés, takarítás?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek, én vagyok az idősebb, pár évvel, én vagyok a lány. Öcsém sajnos úgy lett nevelve, hogy teljesen kiszolgálta anyám, és semmit nem csinál, egy igaz lusta, nem dolgozik, nem is akar, de azt elvárja, hogy kiszolgálják. Én egy idő után felhagytam ezzel, és közöltem anyummal is, hogy neki szívesen segítek, de egy ilyen önző embert nem vagyok hajlandó kiszolgálni(anyát még a születésnapján sem köszönti fel, de szerinte neki minden jár, mert ő a fiú, de közben semmit nem csinál). Nem lakom otthon, de tesóm arrogáns viselkedése miatt már előre szorongok, amikor hazalátogatok. Most is kerültem, de rossz volt nézni, ahogy semmibe veszi anyát (és engem). Voltak amúgy csúnya dolgai is, rongált, stb. De akárhogy lecseszhetik, üvölthetnek vele, lepereg róla. Nincsen bűntudata. Anyum szenved, de elintézi most már azzal, hogy rosszfiú, de hát ez hülyeség, a férfi ismerőseim normálisak. Egy ideig próbált arra rávenni, hogy amikor otthon vagyok, meglátogatom, akkor főzzek tesómra, meg rohangáljak én különböző boltokba, hogy tesóm ínyére való ételt találjak. De én közöltem, hogy erre nem vagyok hajlandó. Ez gáz? Mert jött anyum a testvéri szeretettel, meg hogy egymásra számíthatunk, de szerintem testvérem egyszerűen semmit kedvességet nem érdemel már.
2017. ápr. 17. 15:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Mindketten huszonévesek vagyunk.
2017. ápr. 17. 15:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt komolyan kérdezed? A tesod arra sem érdemes hogy egy kavicsot megmozgass érte! Pár év mulva majd megy hozzad konyorogni hogy adj neki kolcson, mert nincs allasa es mar masra nem szamithat. Na akkor kuldd el melegebb eghajlatra 19/l
2017. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Eltaláltad, kölcsön már kért, de nem adtam neki pénzt. :)

Rosszul éreztem magam, de csak anyum miatt, mert ő mindig önzetlenül segített a tesóinak.

2017. ápr. 17. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Én 17/F vagyok, nővérem 21 éves.

Elég jó testvéri kapcsolatban vagyunk. Amikor az egyikünk lent van és épp reggelit csinál magának, akkor készítünk a másiknak is.

Elég sűrűn szoktunk közösen sütni-főzni.

Általában sütiket csinálunk együtt, vagy van hogy nővérem egyedül megfőz valami pörköltet, másnap meg én a milánóit. Például a milánóit mindig én csinálom, mert én szeretem a legjobban:D Meg ugye én készítem el a legjobban.


Takarításban már kicsit más a helyzet. Én mindig elpakolok maam után mindent, szobámban is rendet tartok, így engem a család sosem nyaggat, hogy mosogassak el vagy hasonlók. De ha megkérnek erre-arra, akkor megcsinálom.


Szóval igen, kicsit gáz hogy a tesód ilyen. Legalább segíthetne egy kicsit neked. Ezt már anyukád rontotta el a neveléssel. Bízzunk benne hogy megjön az esze és nem kell egyengetni az útját, majd rájön mi a jó, mikben kell segíteni, stb. Bár ha már huszon éves, nem hiszem hogy valaha észbe kap...

2017. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
71% Hu ezt olyan jó olvasni. :) Remélem, ha gyerekeim lesznek, azok is ilyen jó kapcsolatban lesznek egymással. :D
2017. ápr. 17. 17:36
 6/10 anonim válasza:
Szia! Nekem van egy 2 évvel idősebb bátyám, és ha nem lenne már elegem abból, hogy főzők neki, ő meg kritizál, pedig egy virslit nem képes megcsinálni, akkor tuti én látnám el.
2017. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kèrdező!


Teljesen jogos a hozzáállásod. Anyukád lesz a szenvedő fèl, ha nem áll a sarkára. Tipikusan az ilyen srácok szoktak az anyjuk nyugdíjából dőzsölni....kèszülj vmi stratègiával ha anyud nem mer változtatni, mert ez rosszabb lesz.


28/F

2017. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fèrfi lètemre engem ez zavarna, ha így èlnèk, cikinek èreznèm magam, töketlennek. Az egyik srác is ilyen volt aki össze akart velem jönni, kiröhögtem. :D Nem èrtette mi a problèmám.


28/F

2017. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyád eléggé elszúrta a nevelést, hogy ennyire megkülönböztetett titeket. Én nem szolgálnám ki a tesómat, miért kellene? Felnőtt ember, még szerencse, hogy külön laktok.
2017. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megkésve, de köszönöm a válaszokat! Sok erőt adtak.


# 8 Igen, ő sem érti, mi a gond. Mintha ez normális lenne. :)

2017. ápr. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!