Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Családban menyire és hogyan...

Családban menyire és hogyan szokás a köszönés? Mi az értelme?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 22:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem telejesen ertem a kerdest, bevallom. Reggel jo reggelt, ha talalkozunk szia, este jo ejszakat, aludj jol. Ezekre gondolsz? Vagy minek mi az ertelme?
2015. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Pontosabban? Minek mi az értelme? Mi értelme köszönni?
2015. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Hát ezt én sem értem... Hogyhogy mi az értelme a köszönésnek?? Esetleg az illendőség és a törődés kifejezése?


Reggel jó reggelt, este jó éjszakát. Napközben bármikor szia/sziasztok, (jó étvágyat - mi ezt is mondjuk!), puszi, minden jót, szép napot, jó munkát, jó szórakozást, stb.

2015. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
hát hogy alapjaiba véve a köszönés egy üdvözlés udvarisassági forma igaz? Annak udvarias kinyílvánítása hogy fontos nekünk a másik nem? viszont ha egy kapcsolat erős akkor ez egyértelmű nem? Minek akkor ki fejezni?
2015. ápr. 22. 22:14
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Húha..
2015. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Volt gyerekszobad?
2015. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is természetes a köszönés, reggel, amikor először találkozunk, elinduláskor-megérkezéskor, és lefekvés előtt. Nem is nagyon tudom elképzelni, hogyan lehetne másként:-) Puszilkodás ritkán van, csak a kicsivel rendszeres, de ha a nagyfiúk hosszabb időre mennek el otthonról, akkor őket is megölelem, megpuszilom.
2015. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem, csak mert köszönök valakinek, nem fontos nekem a másik... S csak mert valaki rokon, nem feltétlenül fontos nekem...

Én köszönök minden ismerősnek, családban is, nyilván, nekem valahogy ez természetes kiskoromtól fogva. Sosem kérdőjeleztem meg s nem is nagyon fogom. Nem rossz dolog, a szám pedig nem kopik el tőle :D

2015. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez az alap. Óriási jelentősége van és az( értelem) az értelme.

Mi reggelente még a kutyának is köszönünk és mikor haza megyünk akkor is - és ő is köszönt bennünket - ha ezt egy négylábú érti,átérzi - te mit nem értesz rajta?

2015. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezt hogyan érted?Felkelsz reggel és kimész a konyhába az anyunak azt mondod,hogy jó reggelt?
2015. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!