Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kollégiumban egyáltalán nem...

Kollégiumban egyáltalán nem szokás takarítani, házimunkát végezni?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném, hogy lányokról van szó. Tavaly voltam már kolis, akkor azt hittem, csak igénytelen szobatársakat fogtam ki, akiket nem zavar, ha mocsokban kell élni. Idén viszont egész más koliban vagyok, más szobatársakkal, és itt is az a szokás, hogy a mosatlan edény napokig bűzölög a mosdóban, ha sarat behordja a szobába valamelyik szobatársam, nem söpri fel maga után, a szemetest nem ürítik ki, nem viszik ki a kb. 10 méterre lévő szemétledobóig, hanem inkább tömködik bele tovább a szemetet akkor is, ha már púposodik, és még tudnék hasonlókat sorolni. Ugyanez volt a tavalyi koliban is. Mindent nekem kellett csinálni, mert a többieket nem érdekelte, hogy hogy néz ki a szobánk. Mondtam nekik néha, hogy csinálhatnának ők is valamit, olyankor mondogatták, hogy jó, persze, majd kitakarítanak, de aztán semmit nem csináltak. Volt, hogy pár hétig nem sepertem fel, nem vittem ki a szemetet, nem takarítottam, hátha észreveszik magukat, de olyankor végig koszban éltünk, mert egyikük se csinálta meg ezeket helyettem. Nem mondhatnám, hogy halálra voltak terhelve és azért nem csináltak semmit, mert buliba járkálni mindig volt idejük. Az idei koliban még csak két hete vagyok itt, de itt is ugyanez megy. Kollégiumokban mindenki ennyire igénytelen? Vagy csak én vagyok túl kényes, hogy nem szeretek mocsokban élni?

2012. szept. 4. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi alig takarítottunk :D viszont a mosogatnivaló az alap volt, hogy elmossuk. A szemetet mindig kivittük.
2012. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ava87 ***** válasza:

Gondolom a többség megszokta, hogy anyuci megcsinálja, és most, hogy kiszabadultak otthonról, eszükbe sincs ezzel foglalkozni. Hihetetlen, hogy milyen életképtelenek nagyon sokan, amikor elkerülnek otthonról az egyetem miatt. Jobb esetben egy idő után belerázódnak.

Mondjuk nekem a kollégista csoporttársaim nem ilyenek, igaz, ők már harmadévesek, sokan közülük havi egyszer járnak csak haza, szóval eléggé az otthonukként kezelik a kollégiumi szobájukat.

2012. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ok, mi elmosogattunk, max 1 napig gyűlt a mosatlan xD

A kukát kivittük, ha megtelt, de azt a lehető legritkábban, mert a szeméttel menni kellett 3 emeletet, át az egész kolin, keresztül az udvaron :S Na de a takarítás, azaz sepregetés, porszívózás és társai... minden másnap volt (húsvét és karácsony xD) 1 évben sikerült kifognom egy ilyen szobatársat, aki 'tisztaságmániás' volt, azaz hetente nagytakarítást végzett... végülis akkor tiszta volt minden, de nem tehettünk amit akartunk. A koli nem arról szól,h minden tiszta legyen, és rend vegyen körül. Itthon takarítok, porszívózok, port törlök gyakran,d e a koli az más dolog. Suztem tedd alacsonyabbra az igényszinted.

(Azért az nekem is sok volt, mikor olyan szobatársaim voltak, h ha én nem vittem le a szemetet, akkor összekötötték a zacskót, és újkat kezdtek, és 3-4 zsák szemét bűzölgött a szobában, meg komplett penészvirágok nyíltak a lábasokban, a tejet felbontottan 3 hétig érlelték az asztalon...)

22l

2012. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem úgy neveltek, hogy takarítsak el magam után, nem tudom, szerintem ez egy felnőtt embernél alap, főleg ha másokkal él együtt. Otthon elég az nekem is, ha havonta 2-3 alkalommal port törlök, kiporszívózok (muszáj, mert padlószőnyeg van, abban nem hagyhatom gyűlni a port) és ennyi, de a koliban nem egyedül élek, hanem 4-en vagyunk, 4-en hozzuk-visszük a koszt, ráadásul nincs konyhánk, ugyanott eszünk, morzsázunk a padlóra, ahol alszunk, szerintem minimum lenne, hogy hetente egyszer valaki felsöpör, és nem szeretnék mindig én lenni az a valaki. 4-en vagyunk, az havonta egy söprés lenne mindenkinek, kb. 10 perc, nem hiszem, hogy ebbe belehalnának. Én ennél lejjebb nem fogok adni az igényeimből, szerintem ennél lejjebb normális és igényes ember nem is adna. Próbltam felvetni a témát köztük, az egyik plázacica csaj már el is kezdett hisztizni, hogy hagyjam békén, ő tanulni jött ide, nem takarítani, meg mit tudom én (ahhoz képest már most több likőrösüveg van a polcán, mint tankönyv, ennyit erről). A másik kettő meg kb. sz@rt arra, amit mondtam. De amúgy mind elsősök, szóval lehet, hogy tényleg anyuci takarított náluk eddig otthon.
2012. szept. 4. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is kollégista vagyok. Két hetente szoktam fertőtleníteni Flóraszepttel a wc-t, fürdőszobát, a padlót minden nap felsöpröm, heti egyszer a felmosás is megvan.

Port törölni is szoktunk a szobatársammal. A mosogatóban max egy órát, fél órát van a mosatlan, erre is figyelünk.

Igényesség kérdése ez az egész...

21/l

2012. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Az kimaradt, h olyan koliban voltam, h nincs saját fürdő, wc, konyha, hanem folyosónként van, szal azt a takarítók takarították.
2012. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!