Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogos a kiakadásom...

Szerintetek jogos a kiakadásom? A 24 éves testvérem nem segít bele egyáltalán a házimunkákba! ( lent a többi? )

Figyelt kérdés

Tehát én egy 20 éves lány vagyok, a fiú testvérem 24. Minden nap elvan várva tőlem , hogy feltakarítsam a házat, mert én lány vagyok, a testvéremnek pedig semmit nem kell csinálnia, sőt még gúnyt szokott űzni abból, hogy csak én takarítok. Még ha nem is csinál semmit, nem bánom, de az már nagyon az idegeimre megy, hogy fél óra elteltével kezdhetem elejétől a házi munkát (mert amit a testvérem elő vesz / használ sosem teszi vissza a dolgot a helyére)

Nagyon megromlott emiatt a kapcsolatunk, eljutottunk odáig, hogy inkább hozzá se szólok, ha már annyira nem képes, hogy amit elő vesz, vissza tegye. Valaki volt már a helyzetemben? Mit lehetne még tenni? (elköltözés egyelőre még nem jöhet szóba)

Kezdek nagyon az idegeim végén járni, úgy érzem, ez fog a végén meghülyíteni.. Előre is köszönöm szivélyes válaszukat!



2016. szept. 24. 06:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos sok helyen így megy. még manapság is vannak családok ahol a fiúk se.gge ki van nyalva, a lányokba meg belenevelik hogy tök természetes ha egy pasi csicskának nézi őket. Pedig ez mekkora baromság....


Kérdezd már meg a szüleidet, hogy mivel vagy te kevesebb, miért kell takarítanod a felnőtt testvéred után? És mondd meg hogy ezentúl nem vagy hajlandó ezt csinálni. Ha számon kérnek hogy beleszakadsz- abba hogy el kell pakolnod utána, te is kérdezz vissza hogy ő belehalna-e ha nem csinálna disznóólat a lakásból. Nálam ez vált be, ugyanis nálunk is divat volt a női munka (ami ugye büdös a pasiknak) meg a férfi munka (amit természetesen a nő is elvégezhet. mert egyenjogúság van.) Ha hagyod magad, semmi sem fog változni, a tesód ugyanúgy ki fogja szolgáltatni magát mint egy óvodás, és egyre jobban le fog nézni téged.

2016. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Még pluszban ahhoz, amit az előző írt:

Mondd meg szüleidnek, hogy hajlandó vagy továbbra is hetente 1 nap!! feltakarítani az egész házat, kivéve a tesód szobáját!! És csak hetente 1x, és nem érdekel, hogy percekkel utána már mekkora kupi van, majd akinek nem tetszik, az tesz róla, hogy előbb-utóbb a család minden tagja vigyázzon a rendre és a tisztaságra!

2016. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, valamennyire megnyugtat. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem próbáltam ki különböző módszereket ez ellen, de semmelyik nem vált be. Való igaz, hogy a szüleim szerint a nők feladata a házimunka. Amikor rájuk kérdeztem, hogy ebben miért csinálnak kivételt, akkor csak annyit kaptam, hogy nem csinálnak, és különben is ez a nők feladata, és mi lesz velem egyszer, ha férjhez megyek (???) és ő után is kell pakoljak. Tehát nem jutottam előre. Az egy héten egyszer takarításban az a rossz, hogy én nagyon rendmániás vagyok, és idegesít addig, míg rendet nem teszek. Ez pedig naponta ötször van. De talán le kellene győznöm önmagamat, hogy az egyenlő joguság kialakuljon közöttünk..
2016. szept. 24. 07:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak: A férjed után sem kell elpakolnod. Ez addig volt reális elvárás, amíg a férfi dolgozott,a nő vezette a háztartást. De ha mindketten kenyérkeresők, akkor nem helyénvaló. Csak mert nő vagy nem születtél cselédnek. Nem kell olyan pasassal összeállni aki annak néz, és olyan életképtelen hogy pesztrálni kell mint egy gyereket. A kollégáim körében úgy tapasztalom, hogy egyre több FÉRFI tartja furának ezt a hozzáállást, és szívesen kiveszik a részüket a házimunkából, gyereknevelésből. Talán az ennek az oka, hogy egyre kevesebb nő tűri el hogy csak hátránya legyen a házasságból. És ők maguk már nem életképtelen fiúkat nevelnek, akik együl a gatyájukat sem találnák meg... Tetszik a változás hogy egyre több férfi érzi szégyennek ha egyedül nem boldogul, legalábbis a környezetemben így van. Pedig falusi vagyok.
2016. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó! Itt a legszebb ideje, hogy leszokj a rendmániádról!!

Kezdd azzal, hogy miután végig takarítottad az egész lakást a tesód szobáján kívül, attól kezdve már kizárólag csak a saját szobádban vigyázol mániákusan!!! a rendre!


"A lakás nem azért van, hogy örökké fújjuk róla a port, és ne érezzük jól magunkat benne, hanem azért van, hogy jól érezzük magunkat otthon, miközben rendszeres időközönként ki is takarítjuk!"


Minket is úgy neveltek még, hogy van férfi munka (tüzelő aprítása, kert ásás, stb.) és van női munka (mosás, főzés, takarítás stb.), de ettől függetlenül a fiú testvérem is megtanult minimális mennyiségű ételt megfőzni, és én is megtanultam szöveg verni a falba, stb. stb.

Ez nem jelenti azt, hogy kizárólag csak azt csináljuk, ami az egyes ősrégi besorolásokba beletartozik.

2016. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
* szöveg = szöget
2016. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
itt azért tudni kellene, hogy a testvéred dolgozik-e vagy csinál esetleg más ház körüli munkát. Esetleg te dolgozol, tanulsz? mert a napi 5x rendrakás nehezen fér így bele. Egyébként a szüleid háza, ha ők azt mondták, hogy te tegyél rendet, akkor te teszed, nem kell ebben logikát keresni.
2016. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kellene? Hol a logika abban hogy az egyik gyerek a se.ggét meresztheti a másikat meg annak az alárendeltjeként kezelik?
2016. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsit olaszosan oldanám meg. Takarítás után várnék fél napot, összeszedném tesóm után a cuccait és egyszerűen behánynám a szobája padlójára amit csak találtam, amit ő hagyott elől. 1 hétig kéne csinálnod, na leszokna rendesen. A szüleidnek me mondd meg feketén fehéren: lehet, hogy a te dolgod a rendrakás , de nem vagy senki csicskája!!!! Hidd el, tudom miben élsz, a legjobb barátnőmmel ugyanez van, csak neki a 3(!) testvére, meg a sógornője csinálja vele. Áljj a sarkadra, barátnőm is kiáltt magáért, már ha tudják, hogy jön haza, takarít otthon mindenki, mint a kisangyal!😁
2016. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#8

mert akik keresik a kenyeret és fedelet tesznek a feje felé, ne adj isten finanszírozzák a szórakozását, hadd mondják már meg, hogy ki mit csináljon a ház körül..

Ilyenkor mindenkinél nyílik a bicska, mert állít valamit a kérdező, de a másik félről semmit nem tudunk; lehet dolgozik, fát vág, intézi az udvart..

+ a kérdező be is vallja, hogy rendmániás, bizonyára az ő ingerküszöbe magasabban van a normálisnál, persze, hogy röhög rajta a bátyja..

2016. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!