Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek 18 éves...

Ti elengednétek 18 éves lányotokat nyaralni a barátaival?

Figyelt kérdés
Nagylányom nyáron 16 éves lesz,most először nem velünk szilveszterezett,másnap beszélgettünk sógornőmmel mondtam neki 2-3 év és nem velünk fog nyaralni menni,hanem barátnőkkel esetleg barátjával,persze nem 1 hét ismeretség után engednénk el. Erre teljesen kiakadt,hogy egy 18 éves ne menjen barátokkal nyaralni,mert akkor csak a sex lesz,isznak,drog stb. Mi úgy vagyunk vele a férjemmel,hogy megbízunk benne,mert az már rég rossz ha egy szülő nem bízik a gyerekében. Szerintetek? Ti mit gondoltok erről?
2017. jan. 5. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
El. Felnőtt 18 évesen.
2017. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
80%
Tessék már szegényt elengedni. Ha bíznak benne és jól lett nevelve akkor semmi probléma nem lesz.
2017. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Sógornőd hol él? Teszkós szatyorban? 18 évesen hadd menjen!
2017. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Ti csináljátok jól!

Sógornődnek elég kretén nevelési módszere lehet. Olyan, mint mikor a 'gyereknél' nem aludhat ott a párja, mert biztos szexelni fognak... Megoldják azt máshol is 🙂 mi is voltunk fiatalok..

A gyermekünk bizalma a fontos, hogy merjen és akarjon beszélni sok mindenről! A tiltásnak 98% az a vége, hogy a hátunk mögött megoldják. Az aztán sokkal jobb..

2017. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Én a gyerek oldalról írok, ha nem baj.

Engem anyukám nyáron elengedett a két legjobb barátnőmmel a Balatonhoz az egyik barátnőm családjának van ott egy lakása egy társasházban. Ha jól emlékszem 8 vagy 9 napot voltunk ott, nem volt felnőtt felügyelet, mindent magunknak csináltunk a takarítást, a bevásárlást, a főzést...

Persze nem is vagyunk felelőtlenek, meg a lány, akinek a családjáé a nyaraló, sok embert ismer a többi lakásból, így ha baj lett volna 2 perc és van segítség. De nem történt semmi és remekül szórakoztunk, alkohol, drogok és szex nélkül. :)

16/L

2017. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem 18 évesen már nyugodtan mehet a barátaival nyaralni, főleg ha a lányod és a barátai is megbízhatók. Szexelni, inni, drogozni bármikor tudnak, nem kell ehhez nyaralni menniük elég ha annyit mond hogy egy barátjánál alszik. Szóval ilyen alapon a házból se kéne kiengedni mert ki tudja nem-e egy pasihoz megy. Ha jól neveltétek nem fog semmi durvát csinálni csak azért mert pár napig nincs szülői felügyelet alatt. Én úgy vettem észre hogy rosszab ha a szülő rövid pórázon fogja a gyereket mert akkor csakazértis alapon fogja ezeket csinálni. Aztán vagy titokban jár inni hogy otthon ne tudjanak róla vagy direkt a szülei idegére megy vele. 18 évesen nagykorú, nem látok benne semmi rosszat hogy a barátaival szeretne nyaralni mint a családjával. A világ másik felére nehezen engedném el, de a környező országokba szerintem teljesen rendben van.
2017. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
El. 18 éves. _Nem zárhatom be a szobába.
2017. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mi ugyanezen a véleményen vagyunk a férjemmel, eljön az az idő mikor el kell engedni a gyermekünk kezét,3 as igen ő nagyon régimódi,az ő gyerekei soha nem nyaraltak szülők nélkül,már 24,25 évesek de még mindig kísérgetik az anyjukat :-(
2017. jan. 5. 20:02
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes ez a pontozási mentalitás. A felettem lévő emberek is ugyanazt írták mint én. De ők mégis 100% közeli értéket kaptak. Miért? MAgyarázza már el nekem valaki. Érvelés megy, a magyarázat és az ok ami ésszerű az már nem.
2017. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Akarom mondani lepontozás az megy, de az érvelés az nem. bocsi kicsit elírtam a szöveget.
2017. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!