Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél, ha egy közeli...

Mit tennél, ha egy közeli rokonod bűnt követne el? Szólnál a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Például,ha a bátyád valamilyen nagy értékű tárgyat lopna el és erről neked is szólna,mert megbízik benned,de tőled távol áll az ilyesmi,viszont,ha szólsz a rendőrségnek és börtönbe jut,akkor egy életre eljátszod a testvéred bizalmát.

Ilyen dilemmában mit lehet cselekedni?



2017. ápr. 27. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

ha másnak durván nem árt vele, akkor nem köpném be

de ha pl mások akár éheznek, vagy ilyesmi, akkor megpróbálnám meggyőzni emiatt...de az ő élete, neki kell vállalni a felelősséget

ne miattam szenvedjen, szenvedjen maga miatt...szóval én nem köpném be, a többit oldja meg, nem támogatnám ebben!


24F

2017. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Azért nagyon nagy értékűnek kell lennie annak a valaminek, vagy nagyon rossz embertől kellett hogy lopjon ha ilyenert börtönbe küldjék az embert...

Egy fószer késsel támadt egy srácra az utcán, elvitték a rendőrök de másnap reggel már berúgva kocsmßzott.... ennyit a börtönről...

Az viszont tény, hogy a tesód elindult egy rosszirányba, és ha hagyod, akkor nem fog megállni ha tudja hogy mindig megússza... nem azt momdom hogy köpd be a rendőrségen, de beszélj vele, ha meg nem hallgat rád, akkor szólj s rendőröknek, akár névtelenü.... tesód érdeke, ezért nem jár börtön egyből... (persze, ha nem visszaeső, vagy nin más ügye).

Plussz kicsit gondold bele magad annak a helyzetébe, akitől lopott... lehet több éves kemény munka, és sporolással vette meg a tulaja azt, amit a tesód csak úgy ellopott.... így viszont meg bátyád megerdemelné a büntetést.

2017. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Kétlem, hogy ez megtörténne velem, de ha mégis, akkor közvetlen hozzátartozónak nem kötelező vallomást tenni.
2017. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2%

Ha már tudsz róla akkor bűnrészes vagy. Főleg ha nem szólsz a rendőröknek.

Úgyhogy gondold át. Nehéz lehet mert a testvéredről van szó, lehet nem derülne ki de mi van ha igen. És neki i ssok esze van hogy téged beavat.

2017. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Én azon lennèk hogy adja vissza anonym
2017. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem jelenteném, de nem is tartanám vele a kapcsolatot ezek után.

Aki ilyenre képes egyszer, az többször is.Nem szeretném, hogy legközelebb engem raboljon ki.

és nem is nagyon lenne mi beszélni valóm egy ilyennel.

de nem jelenteném, bár ezzel én is bűnt követnék el.

2017. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem követnél el bűnt, mert közvetlen rokonokra nem vagy kötelezett vallani,de ha erőszakos cselekedetet tenne, vbagy kiszolgáltatott embert használni ki, akkor feljelenteném.
2017. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Nem szolnek, nem vagyok arulo.
2017. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
anyagi jellegu buncselekmeny eseten nem szolnek a rendorsegnek. viszont elet ellenes, cserbenhagyasos gazolas, pedofilia , rablogyilkossag stb eseten azonnal ertesitenem a rendorseget. valoszinuleg nevtelenul de rogton szolnek.
2017. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Fontos! Az alábbiakat kizárólag magamra nézve értem, s nem követendő, kizárólagos helyes felfogásnak gondolom.



Semmiképpen nem tennék feljelentést. Akkor sem, ha a törvény kötelezően előírná. De jelenleg nem is kell.

Viszont mindenféleképpen elbeszélgetnék vele, emberi hangon, ha lehet. És kísérletett tennék arra, hogy lássa be, hibázott, s tegye jóvá.

Ha nem lehet vele normálisan beszélni, akkor a dolog súlyától függően kezelném, de továbbra is tartanám vele a kapcsolatot.

Nem fordulnék el tőle. Ezt elemi kötelességemnek érzem, még ha főben járó bűnről is van szó. Mondjuk sorozatgyilkossá vált.

Természetesen nem segíteném abban, hogy további bűnöket kövessen el.

2017. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!