Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sogorom atvagott minket, ti...

A sogorom atvagott minket, ti szova tennetek? Vagy hallgassak a beke kedveert?

Figyelt kérdés

Hetvegenkent hazajarunk a parommal a szuleimhez, penteken felhivott a noverem, hogy nem akarunk-e veluk menni, mert bent vannak a varosban. Mondtam, persze, akkor nem koltunk buszra (nekunk nincs autonk). Utkozbe megalltunk, a tesom es en bementunk egy uzletbe, ez ido alatt a parom felhozta a sogoromnak, hogy a hetvegen vagy elsejen nem megyunk-e el a botanikuskertbe, ha mar minivakacio van. A sogorom szokasa szerint himezett-hamozott, hogy meglatjuk, talan ha jo ido lesz, hmmm hmmm. Na jo, vasarnap anyueknal grilleztunk, a parom ismet megkerdezte, hogy akkor mi a terv, megyunk vagy sem? A sogorom azt felelte, hogy sajnos nem tud, mert dolga van.

A tegnap este megjelentek anyueknal es elmeseltek, hogy epp a botanikuskertbol jonnek es milyen szep...

A paromnak nagyon rosszul esett, de azt mondta, ne szoljak semmit, mert vasarnaponkent megiscsak egy asztalhoz kell ulnunk.

Mit tennetek a helyemben?


2017. máj. 2. 07:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem értelek egészen!

Gondolom, a sógor nem úgy képzelte a hosszú hétvégét, hogy titeket visz magával, amikor ök kettesben (vagy esetleg még a gyerekkel) szükebb családi programot tervezett. Külön mondani meg nem akarta, hogy nem akarja, hogy velük menjetek.

A párod felhozta a botanikuskertet - ö meg nem tudta, mint mondjon, mert már betervezték, de nélkületek.


Eleve nem értem, miért kell rájuk akaszkodni, elvégre nekik is csak ez a szabadidejük, örülnek, ha kicsit lazíthatnak. Emellett inkább töletek szemtelenség, hogy szivességböl hazavisznek, erre ahelyett, hogy örülnétek az ingyen útnak, még többet akartok, és az ünnepnapjukat is le akarjátok foglalni.

2017. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

"Mit tennetek a helyemben?"


Befognám a szám és szégyellném magam, hoyg ennyire ki akarok használni másokat. Itt nem nektek van jogotok a továbbaiakon gondolkodni, hanem nekik.

De a helyükben garantáltan nem vinnélek benneteket még egyszer haza.

Ilyen pofátlanságot: a sógorék hazavisznek benneteket szivességböl, erre elvárjátok tölük, hogy a -minivakációban- is titeket furikázzanak, ahelyett, hogy úgy tölthetnék, ahogy eltervezték.

A sógor helyében kapásból leállítottalak volna benneteket, ö meg volt annyira tapintatos, hogy hallgatott.

A saját programját meg már nehogy azért hagyja ki, mert nektek az úgy kellemetlen, vagy rontsa el azzal, hogy titeket is visz a kettejük kirándulására.

2017. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Persze, de mondhatta volna azt is akar, hogy igen, mennek, de nincs tobb hely, vagy valami hasonlo. De ha mar elmentek, akkor legalabb nem kellett volna szeles vigyorral meselniuk, hogy hu de szep a botanikuskert, mintha csak azt meseltek volna, hogy huu de szepen atvagtunk titeket a palankon es rohognek a markukba.
2017. máj. 2. 07:47
 4/31 Djjjozsiiiii ***** válasza:
26%
A kérdezőnek adok igazat!
2017. máj. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Regebben gyakran mentunk piknikezni a tesokkal, csak miota a sogor bevagta a durcit, mar nem a regi a kapcsolatom a tesommal sem. Es en is tettem nekik ennel nagyobb szivesseget korabban, de nem is errol van szo. Mondhatta volna azt is, hogy bocsi, de a kis csaladommal csinaltam programot, de azt mondta, hogy dolga van, mikozben epp a parom otletet vitte veghez, csak epp nelkulunk, hogy aztan a kepunkbe rohogjon.
2017. máj. 2. 07:57
 6/31 A kérdező kommentje:
Mellesleg egy csalad vagyunk, nem ertem, miert lett volna "rajuk akaszkodas", ha kozosen elmentunk volna valahova. Nyilvan mi is fizettunk volna az uzemanyagba.
2017. máj. 2. 08:00
 7/31 Djjjozsiiiii ***** válasza:
68%

Sógor a ludas a történetben. Miért nem adta tovább az infót, hogy ti is épp mennétek velük, tulajdonképpen ő eldöntötte mi legyen.

Többiek azért elolvassák a kérdést? Ki akaszkodott rájuk? Ők ajánlották fel hogy elviszik őket.


"Hetvegenkent hazajarunk a parommal a szuleimhez"

Én azért megkérdezném, hogy jó-e hogy minden hétvégén hazajártok? Az előfordulhat nekik ez terhes lehet.

2017. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A szuleimhez megyunk, nem a tesomekhoz :-) Anyueknak nem teher, ugyanis nem vendegsegbe megyunk, hanem haza :-)
2017. máj. 2. 08:27
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Én nem sértődnék meg, vagy vesznék össze velük emiatt, de azért egy fél mondatban határozottan utalnék erre a szituációra.

Tehát annyira pont rosszul esne, hogy megemlítsem nekik, hogy tudok róla, és nem volt szép, de annyira nem érdekelne, hogy többet foglalkozzak vele. :-)

2017. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető felfogásbeli eltérés van köztetek, szerinted ti egy család vagytok, sógorod szerint meg ő a feleségével egy család. Nyilván mindkét nézet lehet helyes de ez itt így ütközik. Te láthatóan jó viszonyban vagy a tesóddal, maradjon is így, de biztos hogy ebből az következik hogy a két férfi is testvérien szeretik egymást? Speciel, én is hülyét kapnék ha a férjem tesójának a feleségével lennék összekötve hétvégente.
2017. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!