Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Volt már pszichopata ismerősöd...

Volt már pszichopata ismerősöd? Akikkel hosszabb kapcsolatod is volt? Ha igen tudnál róla mesélni?

Figyelt kérdés
Jó privátban is, vagy akár itt is. Nagyon úgy tűnik hogy a bátyám az, persze tudom pszichológus nélkül nehéz ezt kimondani de bármilyen tünet, sor 100% ban igaz rá még a kinézet is. Tönkretesz engem. Mindenkinek mindenfélét hazudik rólam hogy ellenem fordítsa a barátaimat meg a családomat. Ezért lenne jó olyannal beszélni aki átélt hasonlót mert talán ő jobban megtudja mondani hogy az e vagy nem hasonlít.

2017. máj. 31. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Egy pszichopatát rohadt nehéz lebuktatni, mivel nagyon tehetséges színészek. Szemrebbenés nélkül képeset hibátlanul hazudni, beleképzelni magukat mások helyzetébe nem tudják, mivel lelketlen nulla empátiával rendelkező lények, de tökéletesen adják magukat elő, legyen az egy szenvedő ember vagy egy szent. Kérdező, ha valóban igaz, akkor nagyon ravasznak kell lenned. Ő nem tud szorongani így neki könnyen megy minden, ráadásul kiváló manipulátor. Nem lesz könnyű dolgod ellene küzdeni. Vagy tűröd, vagy felépítesz magad köré egy védőpajzsot (képletesen értem a védőpajzsot), amivel a tesód nem tud mit kezdeni, mert annyira erős. Ha eszelősen támadsz, akkor abból csak ő jönne ki jól és téged pedig megint egy kellemetlen helyzetbe sodorna.
2017. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Mistohaanyám.. hosszu, engem tönkretett, apámnál folyamatban van a dolog, ö bele menekül a munkába, csak ne legyen vele.
2017. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
43%
Menekülj!
2017. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Volt ilyen igen, nekem barátnőm volt pszichopata (+ többszöri kórházban kezelés mániás depresszió miatt, ergo jó kombó) csak mivel én egy későbbi életszakaszában ismertem meg, így mindent eltitkolt a múltjáról, amit lehetett.

Jellegzetes (Rá vonatkozó) jellemvonásai a következők: Manipulatív, önző- bármit mondtam sosem jegyezte meg, ellenben aggresszív lett ha elfelejtettem valamit, ami vele kapcsolatos. Többször is számonkért, hogy ugye a barátja vagyok?

Aztán a megtörtént sztorikat rendre elferdítette pl. kitalált olyan dolgokat is, amiből simán rendőrségi ügy lehetett volna.Sztorikat kreált, embereket fordított egymás ellen.

Betegséget, rosszullétet színlelt és nem is akart jobban lenni, mert ilyenkor foglalkoztak vele.

Ő nő, szóval más eszközei vannak a pszichopatizmusból, mint egy férfinak.

De a tekintetén is látszott, egy idő után hogy nagyon nem oké.


Mondjuk először láttam ilyet, csak ez a mentségem arra, hogy jóban lettem vele. Soha többet

2017. jún. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
"pszichopatizmusból" - Inkább pszichopátia. Látszik, hogy semmit se tudsz róla. Amúgy attól még nem pszichopata valaki, hogy manipulatív, önző és jól színleli magát, mert erre egy nárcisztikus ember is képes. A depresszió pedig pont nem jellemző a pszichopatákra.
2017. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon sokan írtatok, de aki nem tudja a fogalmát ne írjon, valaki skizofrèniával keverte össze, valaki meg azt állította hogy ő is az, csak mert nem tud sírni a filmeken...komolyan...
2017. jún. 2. 10:25
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor old meg magad légy olyan kedves, és provokálj másokat kérlek.

Vagy menj el egy szakemberhez és beszélgess el vele, hogy a pszichopatáknak mennyi változata van... sajnálom azt a 10 percet, amit az időmből arra áldoztam, hogy egy saját tapasztalatot leírjak. De ha a téma szakértője vagy, és tudsz különbséget tenni az egyes esetekre vonatkozó kórképben, akkor minek írsz ki kérdést?

2017. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem provokáltam senkit, ez mióta volt prvokatív? Egyébként meg miből gondolod hogy a te történetedre értettem? Inkább privit üzenetben volt erre példa, ez csak egy kérés volt hogy aki soha nem látott, nem volt kapcsolatban vele, vagy még a fogalmát sem érti az ne kezdjen el hülyeségeket írni. Nem kellene magadra venni.
2017. jún. 2. 17:33
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát 2 exem is az, vagy hasonló kaliberű igazából. MIndkettőről közben derült ki, és nagyon ijesztő így visszagondolva. De nem tudom, hogy pszichopaták, vagy nárcisták, vagy machiavellisták.

Az utóbbi exem inkább csak erőszakos volt, lelkiismerete az így nyomokban volt max megtalálható, de talán színlelte.

A legelső párom volt durva. Gyanakvó volt, merev, mindent túlzón csinált, erőltetett volt a mozgása, reakciói, kényszeres dolgai voltak. Később kiderült, hogy erőszakos, bár engem egyszer sem bántott, de pl állatot igen (úgy nekivágta a falnak a kismacskát, hogy pár nap múlva az meghalt belső vérzésben.. csak azért, mert idegesítette, hogy folyton rámászik..). A tekintete folyton fürkészett valamit. Rengeteget hazudott, és nem értette, ebben mi a rossz. Aztán később kiderült róla, hogy részt vett gyilkosságokban is.

A pszichopatáról nehéz megmondani, hogy az-e, mivel gyakorlottan felveszik a társadalmi normákat. Utólag nagyon hülyén érzem magam, de ami történt, megtörtént..

2017. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!