Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám állandóan üt. Mit...

Bátyám állandóan üt. Mit tegyek? Már nagyon elegem van.

Figyelt kérdés
Az egészről annyit: Én 13 ő 23 és féltestvérek vagyunk. (Anyai részről, és mindketten anyánál vagyunk). Szóval nem telik el úgy nap h ne mondana valami bántót.. Ma is kint voltunk este a temetőben és még akkor is csak dumálni tudott nekem h mekkora egy fasfej vagyok meg én is a sírba való vagyok stb.. És szóltam anyának h állítsa le mert már nagyon elegem van belőle erre ő csak annyit mond h én sem vagyok különb.. Meg ma ebédnél nézegettem a telefonomon ruhákat erre ez az e*mebeteg akkorát belevágott a karomba h elkezdett folyni a könnyem..Csak azért h rakjam le azt a "g*cit" mert különben belvágja a fejemet a tányérba.. Tegnapelőtt le kellett volna vágni neki a haját de anya azt mondta neki h majd másnap. Erre meg ENGEM karon vert, és földhöz vágott.. Anyám persze csak annyit mondott h nem normális...És még sorolhatnám azt, h hányszor vágott az ágyhoz, a falhoz.. Tiszta kék, zöld a lábam és kezem.. Nem egyszer rám emelte a kést.. És mindig átkozódik h p*kkadjak ki dög*ljek meg sz*radjak meg.. És ha visszamondom tatám is és anyám is velem kiabál h ihajj miért mondok én ilyet meg h egy fogyatékos vagyok meg semmire sem fogom vinni.. Mamám az aki úgy nem igazán szól bele, de ő legalább megvéd.. Kérlek, segítsetek nekem.. Itt a szép szó már nem hat.. Ezt is sírva írom le nektek... Ez a helyzet egyre elfogadhatatlanabb.. Napról napra rosszabb minden.. Mit csináljak már?? :( 13/L

2016. nov. 2. 00:34
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
99%
ha senki nem állítja le, jelentsd fel. komolyan.
2016. nov. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Hol laktok? Van par kisse krumpliagyu de megbizhato ismerosom akikkel szivesen segitunk az ilyen helyzetekben. :D
2016. nov. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Norman Bates ***** válasza:
99%
Beszelj az osztalyfonokkel, vagy menj be a suliorvos/noverhez es mutasd meg neki a seruleseket es mond el, hogy mi folyik nalatok. Ez igy nem normalis, muszaj segitseget kerned!
2016. nov. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Minden önkormányzatnál van ún. családgondozó. Keresd fel és beszélj vele! Ha őt nem ismered, akkor háziorvossal, védőnővel, vagy osztályfőnökkel.

Szükséged van egy olyan felnőtt segítségére, aki tudja, hogy ilyenkor hogy lehet feljelentést tenni, kihez kell fordulni, és képviseli az érdekeid a családdal szemben!

Bátyád nem normális, az egész biztos! De anyád se, ha ezt hagyja neki!

És ez egyre rosszabb lesz, sajnos. Akkor se fognak téged megvédeni, ha eltöri a karod. :(

Itt nem arról van szó, hogy két tesó civakodik! Komoly veszélyben vagy! És a legszomorúbb, hogy a hüje anyád nem veszi észre.

2016. nov. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
99%
Szólj az osztályfőnöknek és mutasd meg a sérüléseidet.Megáll az eszem,hogy anyukád ezt ilyen félvállról veszi!
2016. nov. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%

Az önkormányzatnál a családgondozó tud segíteni, ahogy már előttem is írták, illetve osztályfőnökön, iskolai védőnőn, iskolaorvoson keresztül fel tudod vele venni a kapcsolatot.

Védőnővel, orvossal bátran megbeszélheted, mi a helyzet, nem mondhatják vissza a családodnak, mert köti őket az orvosi titoktartás.

Bár nem ismerem a másik fél véleményét, de nekem ez egyáltalán nem tűnik műbalhénak. Mielőbb lépj!

2016. nov. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Szia itt 3 dolgot tudsz megcsinálni, a verzió kinyitod a csöppszád és elküldöd melegedni és jól tökön rúgod, hogy most már "elég" és kapja össze a bababútort, mert elég felnőtt hozzá innen lehet koccolni.

Illetve segítséget kérsz suliorvos, suli pszichológus, gyerekorvos.

Avagy amit még javasolnék leülsz anyukáddal és meg próbálsz vele beszélgetni,hogy ez így nem jó (Szigorúan kettesben!)

2016. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
Suliban megmutatod a foltokat osztályfőnöknek vagy valamelyik szimpatikus tanárnak és kéred a segítségét, elmondod amit ide a kérdésben leírtál és hogy kedves bátyád fizikailag és lelkileg terrorizál, ezt nem tudják kezelni a felnőttek és legyen szíves valaki segítsen nekik megtanulni hogy állíthatják le a bátyót.
2016. nov. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Úristen! Ez nagyon durva! Két lehetőség van: vagy szólsz védőnőnek, oszifőnek, orvosnak, vagy sürgősen beiratkozol egy önvédelmi tanfolyamra, esetleg ha az osztályból valaki tanul ilyesmit, megkéred, hogy tanítson meg néhány fogást!
2016. nov. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
98%

Komoly azt tanácsoljátok egy 13 éves picilánynak, hogy verekedjen egy felnőtt férfival!? Eszeteken vagytok!? Lehet hogy agyon is veri!!


Kislány: női önvédelem=sírás.

Következő tesiórán fakadj sírva, ha megy a tanár, megmutatod neki a kék foltokat, és hogy az utolsó verés óta úgy fáj a karod, hogy nem tudod rendesen használni. Még séta közben is fáj.

Egyből beindul a gépezet!


A legnagyobb baj, hogy anyád nem látja be, hogy mekkora a gond. Valószínűleg egy súlyos sérülés után is te lennél a hibás, és valószínűleg el se vinne orvoshoz, mert akkor kiderül ez a mocskos titok. Mármint az, hogy ő támogatja hogy a bátyád rendszeresen megver, és ő meg xar anya, hogy nem képes egy agresszív pötsöt életképesre nevelni.

2016. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!