Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kellene segítenem a...

Miért kellene segítenem a proli bátyámnak?

Figyelt kérdés

7 éve kint élek külföldön, anyánk és a bátyám is ezzel nyaggat, h ugyan segítsek már a bátyámnak is kijutni és ott munkát találni.

Kezdjük ott, h nyelvtudása nem sok van, nagyon minimális német. Ő erre mindig azt mondja, h nem vezérigazgatónak akar kimenni, megelégszik vmi betanított munkával is.

Anyu is mindig azt mondja, h tudja h lehet nyelvtudás nélkül is, miért nem segítek neki stb.


Külön család vagyunk, oldja meg a bátyám az életét és ne én rám akaszkodjon, csinálja meg saját szerencséjét.


Szerintetek kötelességem segíteni rajta? Tudnátok írni vmi frappáns dolgot amivel egyszer és mindenkorra lerázhatnám? (A nyelvtudás nélkül nem lehetet már nem hiszi el)



2017. jún. 25. 23:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez nem szép dolog. Szerintem csak félsz hogy ö többre jutna külföldön mint te. Te tudtad a nyelvet amikor kimentél? Nem hiszem..
2017. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Carragher_x ***** válasza:
91%

Ha valóban testvérként, családként működnétek, akkor ez a kérdés fel sem merülne.

Szóval a kérdésedre a válasz annyiból áll, hogy legyen vér a pucádban abbahagyni a hazudozást, közölni velük, hogy nem tekinted őket a családodnak és a továbbiakban meg kívánsz velük szakítani minden kapcsolatot.

2017. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenkor örülök, hogy köztem és a bátyám között jó a viszony
2017. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen megmondod, nem vagy hajlandó sehova sem felelősséggel beajánlani . Oldja meg ő a kijutást. Max annyit segíthetsz, hogy keresel neki állásajánlatokat. Ő meg intézze a továbbiakat.
2017. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
18%
Nem kötelességed, de ha nem ért a szép szóból, akkor segítenék neki koppanni, aztán hagynám főni a saját levében. Annyit segítenék neki, hogy legyen szállása. Persze én csak megmutatnám, hol tud keresni, kapna egy-két tanácsot, de neki kell beszélnie és leszerveznie. Hasonlóan munkát illetően. De anyagilag egy fillérrel sem járulnék hozzá. Ha ez megvan, utána tartanám magam ahhoz a szabályhoz, hogy "oldd meg magadnak, az én részem annyi volt, hogy segítsek kijutni és munkát találni".
2017. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Miért proli a bátyád? Ha tudnánk akkor jobban meg tudnánk ítélni a dolgokat (A proli csak nekem jelent olyan embert aki műveletlen, a magyart se beszéli helyesen, alpári és dolgozni se akar?)
2017. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%
Szép kis testvére vagy te. Az az érzésem, ha jól tudna németül, akkor sem segítenél neki.
2017. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

"Tudnátok írni vmi frappáns dolgot amivel egyszer és mindenkorra lerázhatnám?"

Én tudok !!! Mondd neki:

-"Bátyám, te proli vagy, én pedig egy otromba tahó bunkó. Ugyan mire mennénk mi itt ketten?"

2017. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Proli? Miért is? Mert nem tudja magának elintézni a kinti melót? Tudod te, hogy hány embert vágnak át kint, aztán buszra sincs pénzük hazajönni.

Nem tudom, hogy tett e valamit a bátyád ellened, amiért ennyire taszit a gondolat, hogy segits rajta.

Mi 4-en vagyunk testvérek és mindig összetartottunk és segitettük egymást.

Az alapján amit irtál, téged még a hátam közepére sem kivánnálak, nemhogy testvérnek. Ahogy irták már, szerintem csak irigy vagy rá és önző is egyben. Az ilyen embereket igyekszem kerülni. FÚJ!!!

2017. jún. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem megtehetnéd, hogy kiviszed, és ha nem talál munkát, legalább hazajön és nem nyaggat többé.
2017. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!