Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy segíthetnék a 28 éves...

Mlili kérdése:

Hogy segíthetnék a 28 éves bátyámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy 15 éves lány vagyok és van egy 28 éves bátyám.A bátyámnak nincs egy barátja se abbol áll az élete hogy játszik,eszik alszik,dolgozik .Kiskoraban voltak barátai meg barátnője is de most SENKI. És nem szeretném ezt végig nézni hogy a bátyám egyedül lenne egész életében.Nem nagyon jár el sehova barátnőt se akar már csak a halált várta.Hohy tudnék neki segíteni...

#öngyilkosság #báty #28 éves #élet segítség
2016. aug. 12. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Elmondhatod neki ezt igazából, de ezen max ő tud változtatni. ÉS nem feltétlen a 15 éves kistaestvérére fog az ember hallgatni. 28 évesen azért már nagyon el tudnak maradni a barátok, mindneki házasodik, szül, éli az életét, azért te aligha látsz be ténylegesen amögé, hogy miért nem jár el senkivel.
2016. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Aki nem akarja, hogy segítsenek neki, annak nem lehet. Ez egy nagyon nehéz dolog, de jobb, ha te is belátod az igazságtartalmát.


A bátyád a saját életéért felelős, ha ő elhagyja magát, és feladta, akkor te csinálhatsz, amit akarsz.


Gondolom egy ideje depressziós is, és végképp nem is akar javítani az életén, mert "úgyse lesz jobb".

A barátai is lehet, hogy ezért koptak el mellőle, mert megunták a siránkozását hallgatni, és hogy visszautasítja a társaságukat. (Meg ugye nekik már lehet, hogy családjuk van, és nem feltétlen van közös témájuk egy mélabús agglegénnyel.)


Ez nem a te problémád, bármennyire is kedves és aranyos dolog, hogy szeretnél neki segíteni. De nem tudsz!


Esetleg kérdezz rá, hogy gondolt-e már pszichológusra. Vagy hívd el kirándulni, moziba, hogy legalább kimozduljon otthonról.

De minden jószándék ellenére kudarcot fogsz vallani, ha ő nem változtat semmin.

2016. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ❤ a tesóm nem depressziós nagyon humoros, jofej velem legalább is de, amikor mondtam neki hogy meg kéne nézetni egy csúnya anyajegyét azt mondta.... nem kell legalább ha meghalok nem lesz több problémám
2016. aug. 12. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ameddig ő nem akar változtatni, addig te bármit csinálhatsz nem fogsz tudni csodát tenni neki. Persze ha ő akar ellene tenni de nem nagyon tud mit, az más, akkor adhatsz neki tippeket hogy járjon el, de akkor se a te korosztályoddal fog akarni eljárni. Öcsémmel is 2 évvel ezelőtt ugyan ez volt. Kb 18-19 éves koráig sok barátja volt, sokat járt el itthonról, szinte úgy kellett rávenni arra hogy legalább 1 délutánt bírjon ki hogy ne menjen sehova. Persze amikor otthagyta a gimit mert végzett vele és egyből dolgozni ment, mert így jött ki a lépés, onnantól kezdve minden megváltozott. Neki sosem volt barátnője, most van neki, de sosem volt előtte. Ő neki én is próbáltam segíteni, semmit nem akart, és soha nem járt el sehova, szinte csak dolgozni járt be, de ott sem volt nagyon társaságba és ezzel volt a gond. Aztán amikor munkát váltott akkor összebarátkozott két idősebb nővel akik elhívták őt erre arra és ment is velük. Akkor jött rá hogy mikből maradt ki eddig, és ugye amikor 20 km-rel arrébb lévő városba ment el ahol 18 évesen volt utoljára és azóta eltelt jó 4 év, akkor döbbent rá arra hogy rengeteg mindenből kimaradt szinte.

Akkor úgymond kezdett rájönni arra hogy ez nem mehet tovább és akkor mivel ő is már akarta így tudtam neki segíteni, bemutattam őt embereknek, hogy barátkozzanak, kerestem neki egy elfoglaltságot amit társasággal tud csinálni, és olyan szinten bejött hogy lett egy nagy baráti köre, és ott ismerte meg a barátnőjét. Nagyon szép, kedves és okos lány, és nem is mert álmodni olyan szép lányról


De ezt is csak azért mert akarta, ha erőltettük volna de nem akarta volna ma is ugyanez lenne vele.

2016. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!