Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A felnőttkori rossz testvérkap...

A felnőttkori rossz testvérkapcsolatnak mik az okai?

Figyelt kérdés
Jó, tudok sorolni én is számtalan okot. De inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ha tudsz kifejezetten felnőttkori rossz testvérkapcsolatról, akkor Te milyen okról tudsz vagy milyen okot gyanítasz.
2017. jún. 29. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ellentétes személyiség. A kommunikáció/megértés hiánya. Emberi butaság, önzőség a másik leszarása, nagy korkülönbség. Nálunk ezek vannak.
2017. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Apukám és a nővére viszonylatában az irigység. Nagynéném egy okos, tehetséges nő volt, de elszúrta az életet (rossz férfit választott). Apukám pedig nem szúrta el, és ezt nem tudja megemészteni.
2017. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Tudok. A saját példámat. A testvérem egy pióca. Senkire és semmire nincs tekintettel. A szüleinket teljesen padlóra tette anyagilag, nagy összegeket kért és kapott kölcsön, a gyors visszafizetés ígéretével. Ennek 14 éve. Azóta csak újabb kölcsönök miatt bombázza a családot, mar sokakat átvert a környezetében. Mindenkin átgázol. Megtagadtam, nem állok vele szóba.
2017. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos sok esetben a szülő ugrasztja össze a testvéreket.
2017. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Buta gondolkozás, lustaság, figyelmetlenség, kényelmesség, a másik totális leszarása, megpusztulhatsz egyedül a házimunkában, elrohadhat minden ha te nem vagy. Nálam ez, ha nem szükséges akkor nem is kommunikálok már.
2017. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Az én nővérem. Borzalmas személyisége van, szüleinkkel kb 30 éve foglalkozott utoljára, örökölt egy tulajdonrészt a mi házunkból, és előjött belőle a féreg szabályosan. Szemétkedik, fontoskodik, mindenkit lenéz, lekezelő stílusa van, bár az is elképzelhető már, hogy megbolondult.

Sikertelen élete van, kb senki sem marad meg mellette, többször hangoztatta már, hogy gyűlöli az embereket.

2017. júl. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Bátyám önfejű, és mindenkinél okosabbnak képzeli magát, szerintem pszichopata is... na mind 1. Soha nem fogom őt megérteni. Csak megkeserítette az életem.Azt nézi hogy hogyan rúghat belém. Nővérem régebben hisztis volt és minden róla szólt mostmár jóban vagyunk és találkozunk sokat.
2017. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekkori rossz testvérkapcsolat.
2017. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Az én példám: Ellentétes személyiségünk, ő lenéző nagyképű stílust vett fel sok évvel ezelőtt. Semmi nem felel meg neki, mindenre csak negatív hozzáfűznivalói vannak.

Ezeket "elnéztem" De miután egy családtag halálát követően megpróbált kisemmizni szerencsémre sikertelenül, nem tartom vele a kapcsolatot.

Érdekesség, hogy van még egy testvérem akivel gyerekkorunkban folyamatosan verekedtünk, veszekedtünk és mindent megtettünk amit a "rossz testvéreknél szokás", ma nagyon jóban vagyunk, szeretjük és segítjük egymást.

Ellentétben azzal a testvéremmel akivel jó tesók voltunk, vele romlott meg végérvényesen a kapcsolatunk.

2017. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Édesapám és a testvére is állandó konfliktusban vannak, bár ez édesapám részéről passzív. Nos a bátyja nagyon anyagias, apám ellen fordította Nagymamámat, kijátszotta apámat az örökségéből és a családi vagyonából. Egy pszichopata a felesége, aki tovább rombolja a család tekintélyét.
2019. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!