Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tanulási-beilleszkedési...

Tanulási-beilleszkedési zavaros, epilepsziás 13 éves öcsémet hogyan tudnám kezelni úgy, hogy nem süllyedek az ő szintjére?

Figyelt kérdés
Most elkezdett javulni a kapcsolatom rá, számíthatok rá, csak kb a családban senki nem tudja őt kezelni! És bennem megbízik az utóbbi időben úgy érzem. Hogyan tudnám megállítani ezt a folyamatot, hogy ne legyen még butább és naivabb, hiszékenyebb, ugyanis vannak nála hiperaktiv (ADHD tünetek, szinte mind igaz rá). A nővéreként szeretnék neki segíteni, ha apuék nem lesznek már, jár fejlesztő tanárhoz is, nem tudom mennyit használ neki.

2017. márc. 24. 20:37
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*vele
2017. márc. 24. 20:40
 2/21 Jack_mc válasza:
83%
Hát figyelj ha beteg éy tényleg epilepsziás akkor azon nem te segithetsu hanem egy orvos az lenne a legjobb ha elvinnéd az öcsédet,de ha mégsem akarod próbáld megbeszélni vele a problémáit segits neki hátha ...
2017. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ezt a nehéz terhet, ami az öcsédet illeti, a Te dolgod lenne megoldani.


Vagy annyira nagykorú vagy, hogy ezt a felnőttek (hozzáértőkre gondolok) helyet Te szeretnéd bevállalni?


Nincs elég teendőd magaddal? _és értesz is hozzá?


Engedd át ezt azoknak akinek ez felelősségteljes feladatuk.

Megértve, hogy aggódsz az öcsédért.

Tehát ha jól kiveszem, jobb ha nem Te "kezeled" a problémát.


Ha úgy látod, hogy a környezetedben nagyon senki sem tesz mindent meg az öcsédért, akkor a legjobb, ha keresel valakit(ket) akinek ez az eset rutin és szakképesítettséggel rendelkező személyek teendője.

Az interneten rá keresel. Telefon és stb.

2017. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
52%
Sajnos az ilyen jellegű "pszichoszomatikus" hátterű jelenségek mögött ilyen korban még főként a szülők állnak, valamilyen megoldatlan konfliktussal kettejük közt vagy valamelyiknek az egyéni problémája. Minél kisebb egy gyerek, az ilyen típusú betegségek megjelenése annál nagyobb valószínűséggel egy elhallgatott, "kezeletlen" konfliktus vagy probléma tünete. Vagyis a még saját határokkal nem rendelkező, azt védeni nem tudó öntudatlan gyerek átveszi az ilyen terheket tudat alatt a szüleitől és ez kézenfekvő módon betegség formájában jelentkezik nála. Pici korban a szülők közti konfliktusokat, meg nem értettséget, együttműködés hiányát, illetve az anya problémáit, szenvedését sínylik meg a gyerekek, viszont 13 éves fiúként sajnos már az apa is nagyon bejátszhat, ilyenkor ugyanis már az apai viselkedést figyelve próbálgatja a gyerek a saját létezését, ha az apánál van valami nehézség, ez tudat alatt átmegy. Családterápia inkább, ami segítene, nem pedig az elkülönített kezelés, fejlesztés, ez nem a gyerek gondja, hanem a gyerek tükröz valami rendezetlenséget a családban. Ha ez így érthető...(?)
2017. márc. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%

Utolsóval teljesen egyetértek.

de Epilepsziára meg lehet próbalni a h2o2-t(vízbe csepegtetve inni, fejre, testre kenni) mellette antioxidánsok.

Olvass utána alaposan. (Lehet méregként tüntetik fel néhol.. arra nem mondanék semmit. Oxigénhiányos állapotot megszünteti a sejtekben, szabadgyököt képez, ezért kell a sok antioxidáns, zöld tea etc)

Mamám a fejét kente, megszűnt elmondása szerint a fejfájása, ill izületi fájdalma, fülbe is jó, kivéve szembe, oda nem szabad.

Lábgombára is, mindenre szinte.

Külsőleg és belsőleg.

A bélrebdszerünk /egy szakasza/ termeli is.

A c vitamint ajánlom még.


De napestig lehetne ezeket sorolni.. Olvass utána ezeknek, illetve a h2o2 hígításáról.

Nézegesd át a vitaminokat is, mi mire jó.

Ezek jobb megoldások, mintha bezárva lenne.


Il,etve érzelmi támogatás, hagy hogy bízzon teljesen benned, dicsérd etc.. Ugrásszerűen változás áll be :)

2017. márc. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Van egy kerdesem: a felsorolt problemak kozul melyeket diagnosztizalt orvos, es melyeket te?

Mert az a mondatod, amiben azt allitod, hogy az adhd tunetek mind igaz ra, nos, nem kene neked diagnosztizalnod, es az interneten laikusoktol kapott hulye tanacsok szerint etetned vagy itatnod ot kezeles gyanant.

Ha valoban jot akarsz neki, a fejleszto tanarral beszelj, vagy azzal az orvossal, aki kezeli az epilepsziajat.

Nem tudom, mennyi idos vagy, de rossz helyre fordultal segitsegert ebben az esetben.

2017. márc. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a kérdező nem meggyógyítani akarja az öccsét, nem kell egyből lehordani, hogy a saját dolgával foglalkozzon.

Nagyon szép tőled, hogy próbálod támogatni az öcsédet. Szerintem egyelőre elég lenne, ha megmaradna veled a jó kapcsolatod, és mindent megtennél, hogy továbbra is megbízzon benned. Beszélgessetek minél többet, ismerd meg minél jobban a gondolkodását, ha döntések előtt áll, próbáld a jó irányba terelni (de nem ráerőszakolni a véleményed!). Bárkinek nagy segítség az életében, ha van, akivel őszintén beszélgethet, elmondhatja a problémáit. Esetleg javíthat is az öcséd állapotán, ha nem olyan stresszes, mert tudja, hogy rád mindenben számíthat.

2017. márc. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyik sem olyan betegseg, amivel segitened kell "ha apuek nem lesznek". Ezekkel teljes eletet lehet elni. Nem szorul segitsegre, ha csak nem nagyon sulyos, terapiarezisztens epilepszias.
2017. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Elég érdekes reakció így reagálni fejlődéslélektani magyarázatra. A gyermek pszichés gondjai legtöbbször valamilyen számára még fogalomkészlet nélküli, így védhetetlen, megfoghatatlan, kifejezhetetlen konfliktus átvételéből származnak. És szerencsés esetben "csak" viselkedésbeli tünetek vannak, de ugyanúgy súlyos betegségeket is képesek okozni így maguknak, pl. bélgyulladásokat, asztmát. Erre nagyon nyilvánvaló bizonyíték az, amikor a szülők válnak, hogy jelentkezik a "hatás" a gyerekeken különböző életkorokban. Lehet ezt nem szeretni (mert esetleg a szülő felelősségére világít rá és jön a struccmód) és nyomni a pirosat, de ettől még a tények azok tények.

Szerencsére a tájékozottabbak ilyenkor tényleg a megfelelő segítséghez nyúlnak és górcső alá veszik magukat. Vagy struccccccc...

2017. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az epilepsziás diagnosztizálták nálla, meg a tanulási beilleszkedési zavart. Elég nehezen tanul, nem is nagyon akar. Tegnap kérdeztem 1 fontos dologról, ellmagyaráztam neki ezt azt amazt, ahogy az utóbbi időben szoktam, és kérdeztem a véleményét. Azt mondta tejcsoki. xdd 😂 Neki ez a vêleménye róla, örökmozgó, állandóan hazudik mindenkinek, még a jegyeivel kapcsolatban is. Ha nem tetszik a viselkedése, akkor én is megunom, és ráhagyom, utánna megpróbálom megbeszélni vele. Ezmiatt senkivel se tud öszinte lenni az utóbbi időben, nem hallgat másokra, elég, akaratos, pont olyan mint én most és kicsikoromban: ha valami nem úgy van ahogy én szeretnék, akkor tipikus lány módjára ellkezdek én is hisztizni.
2017. márc. 25. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!