Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális dolog az, ha valaki...

Normális dolog az, ha valaki gyűlöli a testvérét?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején, 16 éves vagyok, a húgom 9. Életem első 6 évében nagyon nagyon boldog voltam, csak három tagból állt a családom, anyukám, nagymamám és én. Imádtak engem, és én is őket. Nagyon jól megvoltunk, és bár nem volt apukám, egyáltalán nem hiányzott, hogy legyen. Volt, hogy kicsit unatkoztam néha, mert anyu sokat dolgozott. De aztán ebből az okból kaptam egy kiskutyát, és ezzel aztán úgy éreztem teljes az életem. Aztán 6 éves koromban anyu találkozott egy férfivel, egymásba szerettek,és minden elképesztően gyorsan történt, összeházasodtak és a következő év elején meg is született a húgom. Akkoriban, talán azért mert elég kicsi voltam, nem zavartak ezek a dolgok. De ahogy haladt az idő, egyre rosszabb lett a helyzet, a húgom sosem szeretett, folyton csípett, rúgott, harapott, szándékosan széttörte, tönkretette a dolgaimat, és mindent megtett hogy ő és csak ő legyen a figyelem középpontjában. És ez mindig úgy is lett ahogy ő akarta. Ha harapott, én voltam a hibás, ha tönkretett valamit akkor is, ha rászóltam, rákiabáltam én voltam a hibás, és mindent, de mindent el kellett tűrnöm mondván én vagyok a nagyobb. Nem számított hogy épp az én cuccom van darabokban, vagy az én karom csupa karmolás.

És ez így ment szépen mindig. A nevelőapámat sem kedveltem soha, nem azért mert tett volna valami rosszat velem, vagy ellenem, egyszerűen csak mindig éreztem, hiába tett úgy mintha egyformán szeretne, hogy én valahogy nem illek oda. Anyukámat teljesen lefoglalta a húgom, és ha éppen egyszer véletlen velem kellett foglalkoznia a húgom akkor is mindig elérte hogy vele legyen. És az évek során oda jutottunk, hogy azt hiszem meggyűlöltem őt. Tudom, hogy nem illik ilyet mondani, de ezt érzem. És erre csak most, egy pár napja döbbentem rá.Ugyanis akárhogy is viselkedett a tesóm, én mindig kedves voltam hozzá, vagy legalábbis próbáltam. Ezzel szemben neki, soha egy kedves szava nem volt hozzám. Persze arra jó voltam hogy ki tudjon használni. Adjak enni, inni, vigyem ide, vigyem oda stb. Pár napja összevesztünk, megint mert cirkuszolt hogy most azonnal töltsek zenét a telefonjára. És azt mondtam hogy most nem, mert épp megyek el. Erre bömbölni kezdett, és árulkodni, hogy mit mertem neki mondani. És a pillanat amikor rájöttem arra hogy gyűlölöm az az volt amikor anyu erre azt mondta, hogy igazán lehetnék vele kedvesebb nem érti mi bajom van vele.

Majdnem elsírtam magam. De gondoltam nem adom meg annak a kis.... az örömöt és elmentem otthonról. Azóta ezen gondolkodom, hogy tényleg gyűlölöm? és ez normális? vagy tényleg én vagyok a hibás? Nem tudom. De azóta nem beszélek vele, csak ignorálom. Anyuval is csak minimálisat. Mert közben még az is eszembe jutott, hogy ez az ő hibája. Sosem kérdezett meg arról hogy én akarok-e nevelőapát, tesót, költözést...

Mit kellene csinálnom? :(


2017. júl. 8. 22:47
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
18%
Az a legnagyobb bajod hogy feltekeny vagy. A mondandod utolso resze utotte fel a figyelmem hogy teged sosem kerdezett meg hogy akarsz e nevelo apat es testvert..miert szerinted edesanyadnak a hatralevo eletet egyedul maganyosan remetekent kellene leelnie hogy neked jobb legyen es egyszer felnosz kirepulsz maradjon egyedul???mert te nem akartal neveloapat??ez nem csak rolad szol!! Gondolkodj el es probalj te is alkalmazkodni.. testverek kozott pedig elofordul a civodas veszekedes..
2017. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha lenne egy ilyen húgom akkor én is nem szeretném annyira. Az a lényeg, hogy még időben megtanítsátok neki hogy ő kicsoda és nem egy csicska vagy a szüleiddel együtt, meg az is, hogy ne legyen pláza cica.
2017. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 julcsyka89 ***** válasza:
74%

Megértelek. Nekem amióta megszületett a kisebbik tesóm, ő van a középpontban. Emiatt sokat kesergek, nagyon sokat. Remélem hogy a válaszom kicsit jobb kedvre derített. :)

18 éves lány

2017. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Az nem normális, hogy egy testvér így viselkedik. Semmmi okod nincs rá, hogy szeresd. Az anyád pedig tipikus megvetendő nő, aki az új kukiért odadobja a gyerekét. Hej de sok ilyen van...
2017. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem mondom, hogy az én anyám mintaanya, de ha három gyereket három különböző apától össze tudott szoktatni úgy, hogy az életünket adnánk a másikért akkor szerintem a tiéd rontotta el a neveléseteket.

Mindenesetre a tűrésen kívül egyelőre nem tudsz egyebet csinálni. Maximum anyuddal beszélni, de az szerintem hatástalan. Az ignorálás talán gyerekes, de részben megvédene. Aztán imádkozz, hogy ha megnő legyen egy értelmes lány akivel esetleg jóban leszel és számítasz rá.

Egyébként persze, nem kell téged megkérdezzenek a tesóról, nevelőapáról, költözésről, de tapasztalatból mondom, hogy ha ilyen gyorsan ennyi változás jön be az életedbe akkor persze hogy te is törsz egy kicsit.

2017. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

"Mert közben még az is eszembe jutott, hogy ez az ő hibája."


Így van, ő a hibás, meg az új kanja.

Az a kislány még csak egy buta gyerek, akit a szüleid tettek ilyenné. Teljesen jogos, hogy utálod a társaságát ebben a leosztásban, és nagyon rossz lehet így, de a szüleid tehetnek róla.


Majd később, mikor felnő, sajnos valószínűleg ilyennek nevelik, ilyen marad, akkor már jogos lesz az iránta érzett haragod is. :(

2017. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%

16 éves vagy, a húgod 9.

Erősebb vagy, okosabb vagy, ravaszabb vagy, tapasztaltabb vagy.

Szedd már össze magad.

2017. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek aki valaszolt. Es az utolso gondolatot nem ugy ertettem hogy akkora beleszolasom kellett volna legyen ezekbe a dolgokba, persze anyu dontese felnott es azt tesz amit jonak lat. Csak igy visszagondolva picit faj hogy tenyleg sosem kerdezte senki hogy mit szolnek ehhez msg ahhoz.. Persze ha nemet mondtam volna akkor is megtettek volna de.. Szoval ez is azt az erzest erositi bennem hogy nem szamitok ebben a csaladban.
2017. júl. 9. 01:23
 9/27 A kérdező kommentje:
Es igen, nagyon jol tudom hogy en vagyok az idosebb, erosebb... Szedjem ossze magam.. Olyan egyszeru ezt mondani, kivulallokent en is biztosan ezt mondanam, mert talan ezek amiket felsoroltam nem tunnek nagy dolgoknak, es igazabol valamilyen szinten halas is vagyok hogy nincs nagyobb gondom.. Mert tudom hogy sok mindenki masnak sokkal sokkal nehezebb. Csak tudod mikor 9 even keresztul ezek az apro dolgok napi szinten feszultseget okoztak/okoznak akkor mar nagyon nehez tud lenni. Plane ugy hogy mindent de mindent le kell nyelned, el kell turnod es egy szavad nem lehet.
2017. júl. 9. 01:32
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Azt gondolom hogy ket dolog van amit tehetsz. Az egyik es a legjobb megoldas az lenne ha tudnal errol anyukaddal oszinten beszelni. Mert ha ez lehetseges volna akkor meg is oldodna a problema, vagy legalabbis enyhulne.

Szoval szerintem egyszeruen ulj le vele beszelgetni es oszinten mondd el neki amit itt leirtal, es azt hogy te emiatt hogyan erzed magad evek ota. Persze nalgyon fontos hogy ezt harag es szemrehanyas nelkul tedd, a hangsuly inkabb azon legyen, hogy ettol te hogy erzed magad. Mert meg ha o tulzonak erzi is amiket mondasz - biztosan igy lenne - de akkor is ertse meg hogy te hogy erzed magad, es hogy beloled ez ujabban gyuloletet valt ki, es nem akarod gyulolni a tesod, es kered hogy segitsen...

Ha igazi anya akkor meg fog ijedni vagy el fog az ugyon gondolkozni, hiszen melyik anya szeretne ha a gyerekei gyulolnek egymast?

Ha viszont anyukad ebben nem partner es egyaltalan nem megerto feled, akkor valoszinu nem fog segiteni neked, sot meglehet hogy meg te leszel a rossz az o szemeben. Nos ebben az esetben jon a masodik megoldas. Akkor ignoraljad a hugodat es csak akkor legyel kedves vele ha o is kedves veled. Ha bant, vagy elrontja valamidet akkor utasitsd rendre ha csunyan viselkedik tartsd vele a tavolsagot. Viszont ha normalis, akkor foglalkozz egy kicsit vele, mert a kishugok szeretnek felnezni a noverukre. Ha igy teszel tisztelni fog, es meglatod javulni fog koztetek a kapcsolat.

2017. júl. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!