Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ilyen szar az élete...

Tényleg ilyen szar az élete minden iker gyereknek?

Figyelt kérdés

Van egy iker húgom. Eddigi életét végig nyávogta, hisztizte, követelte. Egy lusta dög. Anyukám az ő házimunkáját is rám erölteti mondván biztos fáradt a sok edzéstől. Hát rohadtul nem. Hónaponta ha egyszer eljön edzésre és csodálkozik, ha elcseszi a versenyt. Persze anyám meg sajnálgatja (-Pedig olyan keményen edzettél). Az persze eszébe se jut, hogy engem éppen a felhívtak a dobogóra.

Anyámnak, ha öt kepe van rólam. A gép többi részét elfoglalja a harminc mappányi kep a tesómról. Mellesleg a legtöbbön hisztizik vagy az új játékát tartja a kezében. Én általaban nem kérek semmit soha vagy ha igen akkor én vagyok a lázadó kamasz, aki azt akarja, hogy az egész boltot megvegyék neki. A tesómnak az sem elég, hogy hetente kap valamit. A megtakarított pénzemből folyton vesz, azert kértem apámtól egy másik telefont (nem velünk lakik, de én rendszeresen felhívom. Nem kunyizok tőle, eddig csak ezt a mobilt kértem) mert a tesómnak anya odaadatta velem a telefont, mert én elvileg olyan rohadt sok dolgot kaptam tőle. Ezeken kívül még a ruhájimat nyúlja le, de anyát nem erdekli. Különben anyám a tanulmányi eredményemet sem nagyon veszi figyelembe pedig 4-es, 5-ös vagyok. Persze a "nagyon ügyesen tanuló" 2-es, 3-as húgomat, meg még tanulasközben is fotózzák. Anyám egyébkent mindenféle hülyeséget hajtogat rólunk összehasonlításképpen (én vagyok a rossz, természetesen). Ezeken kívül a húgom rendetlen, utálja az állatokat (anya értelem szerűen ebben is csak a jót látja) , hazugságokat terjeszt rólam/mond anyának és rendszeresen megaláz. Ha beteg vagyok pl.: torokgyulladás anyu rögtön rávágja, hogy ne szimuláljak és húzzak készülni, de , ha a húgom egyet köhint már rögtön megy a "jaj ne, a kis drágám beteg lett, nem megy a jövő héten iskolába, majd itthon ül, tv-zik és fagyit zabál" duma. Ugyan abba a fiúba estünk bele anyám is a húgomnak szurkol, meg mondja, hogy úgysem lesz esélyem, a tesóm meg most is mondta, hogy "te egy kis k*rv* vagy és sosem lesz ő a barátod. Ha egyáltalán lesz barátod" A mondat első felét mondja az, aki sportmelltartós fotókat tol fel magáról a Face-re. Ha akármilyen sérülésemért/sérelmemért szólok anyának jön a jól bevált "biztos kiprovokálrad" szöveg. Ellenben, ha az ikrem árulodik anyunak pl.: levettem a könyvespolcról egy könyvet, amit szerinte nem megfelelően olvasok, akkor is engem hibáztat, még akkor is, ha a "vétkem" miatt a húgom fog és karmolásnyomai látszank a karomon.


Pls. segítsetek, nagyon nem bírom már.

Szerintetek mit csináljak?

A válaszokat előre is köszi.



2017. júl. 9. 15:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
12L
2017. júl. 9. 15:42
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj apukaddal, hatha oda tudsz hozza koltozni.
2017. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Tudom még kicsik vagytok és ezért viselkedtek ilyen hülyén, de ha ezek tényleg így történnek, akkor jobb lenne, ha leszarnád tesodat. Anyád sohasem fogja átlátni az egészet. Én a helyedbe a legtöbb időmet a haverjaimmal töltenék otthon a lehető legkevesebbet. Majd anyadnak talán 1x feltunik, hogy azt se tudja mi van veled.
2017. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
90%
Hát mi a tesómmal nem vagyunk ikrek de átérzem a helyzetet valamennyire. Nekem egy nővérem van és azért vele se egyszerű sokszor.. ő már 18 eves én meg 16 vagyok szóval anya mindig vele beszéli meg a dolgokat mondván hogy ő érettebb és ők megértik egymást. Nos nem hinném hogy én olyan fogyatékos lennék minden dologhoz. Arról nem is beszélve hogy nekem hamarabb fel kellett nőnöm mint a nővéremnek. Amikor tesóm is 16 volt akkor neki volt kivel hülyéskednie hisz ott voltam neki én de most hogy "felnőtt" már kinőtt ezekből a dolgokból nem igazán élvezi a társaságomat . Így hogy én 16 vagxok még hiányoznak ezek a dolgok hogy hülyéskedhek a tesómmal de sajnos ez már nem lehetséges. Anya facebook képei tele vannak a nővéremmel mert ő társastáncol és minden egyes versenyéről tesz fel anya képet (már van fent vagy 500) .. rólam meg egy kép van amin a ballagásomon vagyok és nem mondanám hogy az életem képe. Szerintem anya ismerősei nem is tudják hogy én a világon vagyok.. legtöbbször mindenből kihagynak de rájöttem hogy így egyedül talán jobb is.
2017. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok ikerpárt ismerek, ebből több rokon, de nincs ilyen életük. Sőt, imádják egymást. A ti családotokban nem az ikerség a baj, hanem hogy anyátok ritka sz@r szülő. A helyedben apádhoz költöznék.
2017. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kapd el a tesódat, amikor senki nincs ott, fogd meg a nyakát, ha tovább hisztizik húzz be neki, gyepáld meg! Mond meg neki, ha nem hagyja abba a szemétkedést kicsinálod! Te meg legyél erős, és amikor árulkodik, szemrebbenés nélkül hazudj, hogy nem te voltál és csak téged akar bemártani megint blablabla. Figyelj tudom, hogy keménynek hangzik, de mindig az erősebb kutya ba@ik! Szóval állj ki magadért!
2017. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Adom az előző szavait! Amikor senki sem látja, verd meg jó alaposan. Ha árulkodik, verd meg még jobban.
2017. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
A testvéredet összevissza ócsároltad, de magadról nem írtad le, milyen hibáid vannak. Tudod, a szülők a gonosz, aljas, hazudozós és rossz tanuló gyerekeiket mindig jobban szokták szeretni, mint a tökéletes és okos kisangyalokat. Nézd csak meg itt a többi kamasz kérdését, mint full ugyanez. Én vagyok az istenkirály, a tesóm egy kis szemét, mégis vele kivételeznek. Minden kamasz ezen nyafog itt.
2017. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az Előttem szólókhoz, anyukád nagyon rossz szülő.

Általában akkor kivételezik így egy szülő a gyerekével, amikor tudja róla hogy ő ugymond a szarabb (bocsánat) Tesod esetében ott vannak a rossz jegyek, a hisztik. Ez ott van anyukád tudat alattijaban, és azért húgodat dicsérgeti meg nyalja a seggét, mert egy szintbe akar hozni titeket. Ha sokat mondogatja hugodrol mekkora császár mindenben, az csak azért van, mert azt akarja tudni hogy Mindkét lánya ugyanolyan okos és értékes ember. Ergo ő jó szülő Ezáltal, mert fel tudta nevelni normálisan az összes gyerekét. Legalábbis ő ezt hiszi.

Tudom hogy neked ez sovány vigasz. :( csak azért írtam le, mert nálam ez kicsit segített, én is hasonló cipőben járok mint te. Nekem ezt a pszichológusom mondta.


Amugy nincs lehetőség esetleg apukádhoz költözni?

2017. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

Azt kérdezed. hogy tényleg ilyen-e minden ikergyerek helyzete?

A húgodé épp az ellenkezője, tehát nem igaz!

Egyébként 12 éves kislányként nem igazán szalonképes a stílusod!

2017. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!