Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Huszonegy év korkülönbség....

Huszonegy év korkülönbség. Milyen lesz? Mik az előnyök, hátrányok

Figyelt kérdés
A szüleim 19éve szeretnének egy második gyereket de nem jött össze 5-8éve lemondtak róla majd pár hónapja anyám bejelentette hogy gyereket vár. 21év körkülönbség lesz köztünk. Milyen lesz? mik az előnyök mik a hátrányok ? Mik a tapasztalataitok?

2017. júl. 16. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Mivel te már úgy is lassan kirepülsz, már ha már nem repültél ki így annyira sok hátrány nem lesz, egyértelműen erőse na háttérbe fogsz szorulni valószínűleg. Hát előnyök? Számodra előny? Ha szereted a gyerekeket, és szeretnél is testvért az előny, ha nem akkor hátrány.
2017. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom a szüleid nem fiatalok már, igy még könnyen lehet, higy Te is nevelheted majd, ugyhogy erre keszülj.
2017. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogtok veszekedni, mert tök más körökben fogtok mozogni, alig fogjátok látni egymást, így nem lesz rossz szavatok egymáshoz, így szeretni fogjátok egymást, és jó lesz a kapcsolatotok. Ha akarod babázhatsz, viszont nem feltétlenül jó időben jön be a bébiszitterkedés, hogy pl kikapcsolódást terveznél aznapra, de a szüleid rádbíznák aznapra a gyereket. Amúgy én nem tudom egyébként, csak most ezek a gondolatok jöttek.
2017. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Én és a testvérem között 16 év korkülönbség van. Nem anyumnál élek, hanem apámnál, így rátesz, hogy a gyereket alig látom. A kapcsolatunk semleges, én nem szeretem a gyerekeket, szóval amúgyis elkerülöm...
2017. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

Mindenképpen sokkal több az előnye egy testvérnek, mint a hátránya függetlenül attól, hogy mennyi a korkülönbség és hogy azonos vagy ellenkező nemű-e!

Örülj neki, minden rendben lesz! :)

2017. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Édestestvérrel egész más a helyzet (sokkal jobb), mint fél- vagy mostohatestvérrel, itt pedig édesről van szó.
2017. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha még otthon laknék,nem örülnék neki.Ha nem,akkor édes mindegy..
2017. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem írtad, lány vagy-e, vagy fiú, de valójában nem is lényeges, csak a lányok hagyományosan gondoskodóbbak, habár ez nem 21 évesen szokott tetőzni. Az inkább számít, hogyan viszonyulsz a gyerekekhez (nem a leendő kistesódhoz, hanem úgy általában).

Ha nem undorodsz tőlük, és lesz türelmed sok időt tölteni a közelében, akkor nagyon izgalmas lesz végignézni, ahogy a pici hétről hétre, de sokszor napról napra újabb és újabb "kunsztokat" sajátít el. És ha foglalkozni is lesz kedved vele, akkor ez egy tuti jó gyakorlás is lehet a majdani saját gyerekeddel való időkre. (Vagy örökre elmegy a kedved az egésztől --- de reméljük, nem.) Vele pedig egy semmire nem hasonlító, szuper bensőséges kapcsolatod alakulhat így ki --- a testvérféltékenység ekkora korkülönbségnél szerintem már nem zavar be.

2017. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

nem lesz a tipikus testvérkapcsolat, sok mindent nem fogtok megélni, amit pár év különbséggel megélnétek, de szerintem egy baba érkezése mindig öröm (ha megvannak az alapvető feltételei) :)

ha korán lesz gyereked, akkor vele lesznek meg inkább a testvér dolgok (veszekedések, rivalizálás, ugyanakkor közös érdeklődési kör, témák, esetleg barátok) - persze csak, ha sokat találkoznak

ha elköltözöl és nem leszel még szülő úgy 10 évig, akkor igazán meg sem fogod érezni, hátrányod nem lesz belőle, max néha kérnek segítséget a szüleid, de remélhetőleg ezt nem fogod bánni, mert szeretni fogod a tesód :)

2017. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Örülj neki, lesz egy próbakölköd, téged anyukának fognak hívni, anyádat meg nagyinak.
2017. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!