Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Azért füllentenek, hogy...

Azért füllentenek, hogy tesómat később én segítsem ki mindenből?

Figyelt kérdés

Testvéremre dühös vagyok jó ideje. Szüleink jó pár éve külön élnek, de jóban vannak, nem haragban, testvérem az idős édesanyánk nyakán élősködik. Mindent vele csináltatott meg, durván beszélt vele, ha nem a kedve szerint történtek a dolgok stb.

Anyám sokszor könyörgött, neheztelt rá, apánk is. Én is még üvöltöztem is vele. Egyszerűen annyira lenéz mindenkit, hogy nem érdekli. Testvérem már nem huszonéves, de úgy él és viselkedik akár egy kamasz, kicsit úgy is néz ki, gondolom nem nehéz úgy megtartani a fiatalos külsőt, ha az ember életében nem dolgozott.

Szüleim viszont mindketten szerető, jó családban nőttek fel, és nyilvánvalóan azt szeretnék, ha jóban lennék vele. Amikor beszélek szüleimmel telefonon, mostanában kiemelik, hogy tesóm ezt meg ezt csinálta. Pl. rendbe tette a kertet, adott enni a kutyának (!!!!komolyan???),

elmosogatott. Aztán amikor hazalátogatok, meséli a szomszéd, hogy két embert fogadott anyám, aki megcsinálták a kertet, kigazolták. Múltkor négy napot voltam otthon, csak ugyanazt láttam amit eddig is, nyafog az ételért, de ilyen mélyített hangon, hogy na ő a férfi a háznál, kiszedi a kaját majd otthagyja, stb. Rokonnál lakott, mert munkát keresett abban a városban, nem Magyarország ráadásul. Anyám mondta, hogy naponta jár interjúkra, állás után. Rokonom minap beszél velem, kérdi, hogy mikor kapja meg a pénzt. Mondom milyen pénzt.

Tesóm nem fizetett bele semmibe, egész nap csak meresztette magát meg evett, vagy a gyerekek xboxán játszott. Hozzátenném rengeteg pénzt kapott az újrakezdéshez a szüleimtől. Adtam bele a tartozásába, mert anyámnak alig volt pénze, de megmondtam többet ilyen nem lesz.


Hosszú lesz ez lényeg a lényeg, eleinte kezdtem örülni, hogy testvérem végre megváltozik kicsit, de egyre jobban azt veszem észre csak szüleim füllentenek, hogy elfogadjam, mert egymásra számíthatunk családként.

Szerintük. Vélemény? Köszönöm, ha végigolvassátok.


2017. júl. 19. 10:18
 1/9 acelsziv ***** válasza:
89%

Mit lehet erre írni? Van egy életképtelen élősködő féreg a családban, ami majd a te nyakadba szakad ha a szüleitek meghalnak.

Neked semmi kötelezettséged nincs vele szemben. Az, hogy anyádék még mindig az ő ráncos seggét mosdatják az ő dolguk.

2017. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Azt a kérdést mikor tettétek fel, hogy miért alakult ez így, és miért nem akar felnőni?


Főleg apád sara ez. Milyen ország? RO?

2017. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából, csak el vagyok keseredve kicsit, jó lett volna, ha normális marad a viszonyunk és mondjuk el tudunk menni együtt kirándulni, ökörködni, stb. De így? Csak a pénzem kell neki. Meg magamat érzem sggfejnek, hogy utálom.
2017. júl. 19. 10:31
 4/9 A kérdező kommentje:
A rokon él másik országban, mi Magyarországon élünk.
2017. júl. 19. 10:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Én már korábban észrevettem ezt. Próbálták keményen fogni, rossz társaságba is került, nagyon bunkó haverjai voltak. Kösz tényleg, hogy végigolvastátok.
2017. júl. 19. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, egy fillérrel ne támogasd! Semmi felelősséged nincs az ő életében, ne hagyd, hogy tönkretegye a tiedet! Hogy a szüleid őmiatta is aggódnak, az normális. De nyugodtan szembesítheted őket is a hazugságaikkal, nem kell belemenni a tájékozatlan hülye szerepkörébe.
2017. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus hulye rokon. Kerje a penzet attol akinek adta.
2017. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fog megváltozni, hacsak valami olyan nagy trauma vagy valami nem ér. Anyukád igen, azért füllent, hogy béke legyen. Anyagilag semmit, de semmit ne tegyél érte, mert soha nem lesz vége. Tesód tudja, mindig van aki kihúzza a sz.rból, addig nem fog változni. Utána meg ha nem lesz aki segíti, lezüllik sajnos.
2017. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen le fog zülleni, egyik ismerősöm tesója is így lett hajléktalan.
2017. júl. 19. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!