Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el sok szülő a...

Miért várja el sok szülő a gyerekétől, hogy mindenből ötöse legyen?

Figyelt kérdés
Ha valakinek a családjában van/volt ilyen eset, illetve van ilyen ismerőse, írja le!
2016. febr. 14. 16:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

tőlem is elvárták. nem gonoszságból, hanem hogy később jó életem legyen.

persze, egyértelmű, hogy attól mert valaki kitűnő+utána egyetemre megy, még nem feltétlen lesz gazdag felnőttként. de sanszosabb, mint ha csak 8 általánossal várnám a csodát.

utólag úgy gondolom igazuk volt. nekem még nincsen gyerekem. de az biztos,hogy a képességihez mérten elvárom majd én is, hogy legalább a fő tárgyakból jól teljesítsen. de a legfontosabb, hogy megértse, hogy maga miatt tanul.

2016. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Mint sok másban, ebben az esetben is azt akarja a szülő hogy ne 120 ezerért dolgozzon valaki 3 műszakban, egy gyárban.

A legtöbb családban irreálisan gondolkodnak, a gyerek eszétől függetlenül, némelyik orvost, tanárt, ügyvédet, mérnököt csinálna a gyerekből.

Az a baj ezzel a gondolkodással, ami a mi családunkban is megvan, hogy az ilyenek, naplopó sz*r alaknak titulálnak mindenkit aki csak gázszerelő vagy más egyéb tevékenységű.

Tesóm keresztapjának mindenki kisember, közbe Ő is csak egy pincér, de azért az egyetemes lányát, nem adná szakközepet végzett sráchoz.


Tehát összegezve az az elvárás hogy jólétben éljen a gyerek később.

2016. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem azért költenek rád egy vagyont, hogy csak ücsörögj és ne csinálj semmit. Ne sok dolgod van gyerekként bejárni a suliba megírni a házit meg rászánni azt a napi fél órát hogy a holnapi doga, felelet vagy akármi 5-ös legyen. Egy átlag magyar suliban még csak meg sem kell erőltetni magad az ötösért, szóval nem tudom mi a gond ezzel.
2016. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Azèrt, hogy a gyerek tanulja meg hogy a maximàlisra törekedjen, ne legyen egy szürke, atlagos kisegèr. Ha ilyen korban nincs belenevelve, felnőttkènt egy senki lesz. Ha valamire vinni akarja az èletben, oda kell tennie magàt a legjobb tudàsa szerint.
2016. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

Tőlem is elvárják. Azért hogy jó egyetemre tudjak menni, aztán jó állásom legyen stb.

Több ilyen ismerősöm is van, csak az a különbség hogy engem 3-asért vagy rosszabbért keményen meg is vernek szíjjal vagy pálcával.

16 F

2016. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

"Azèrt, hogy a gyerek tanulja meg hogy a maximàlisra törekedjen, ne legyen egy szürke, atlagos kisegèr. Ha ilyen korban nincs belenevelve, felnőttkènt egy senki lesz"


Ó, köszönöm, ezzel a válaszoddal végre megvilágosodtam és rájöttem, hogy jó pár ügyvéd vagy jogász miért olyan beképzelt, felfújt hólyag: mert ők vitték valamire!!! :-(

üdv: egy senki, aki kiegyensúlyozott és boldog életet él :-)


Kérdező, bocs, de ezt muszáj volt leírnom, mert régóta bánt ez a dolog, hogy itt a Gyakorin csak az az ember, akinek diplomája van.

2016. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Nemtudom én szeretek szürke kisegér lenni, introvertált személyiség vagyok.
2016. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Sokan vannak úgy hogy középsuliban kitünő tanulók a szüleik nyomására magolással kitünőek, utána felveszik egyetemre amit igazábol nem is akart, a szülei kényszerítették és az első vizsgán elbukik tehát semmi értelme nem volt az egésznek.

A gyerek lehet inkább tanult volna szakmát.

Hiába nyomják ha a kölyök nem akarja.

2016. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és a "senki"-nek a gyereke már most sokkal életképesebb, realistább, 18 évesen simán át tudná venni a vállalkozásomat, míg némely eminens, csupa 5-ös gyerek nem tud mit kezdeni magával, ha kilép az életbe.

(6-os vagyok)

2016. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Nekem apàm egyet mondott mindig, amikor nem akartam tanulni. "Fiam, döntsd el mit akarsz: Pufajkàban egy munkàsbuszon ücsörögni vagy pedig öltönyben egy Audiban?" Ídők folyamán ràjöttem hogy igaza volt. Ha nincs aki utat mutat, sok gyerek eltèvelyedhet, aminek felnőtt koràra belàthatatlan következményei lehet ek. Aztan felnőtt fejjel màr nehezebb tanulni mikor csalàd van.
2016. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!