Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenből elegem van! Mit...

Mindenből elegem van! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Évek óta rosszak a körülmények a családban. Öcsém lop, iszik, cigizik, anyám azóta nyugtatózza magát, amióta apa nyáron megcsinálta a balhét. Részeg volt minden nap. Hozzám vágta a poharat. Anya szinte minden nap kihívta rá a rendőröket. Letagadta hogy vannak gyerekei, előttem verte szét a kezét a betonba, és vitette el saját magát a bolondok házába. Anya évek óta csalja őt, de apa jól tudja. Jelen pillanatban itt van velünk. Öcsém nem jár iskolába, folyamatosan, évek óta ő a téma. Engem soha senki nem kérdezett meg hogy vagyok, milyen napom volt, mi volt az iskolában. Semmit. A házimunkát pedig már évek óta én csinálom. Mosogatok, takarítok, mosom a ruhákat van mikor én főzök. Anyám nem csinál semmit. Van úgy, hogy egész héten nem eszünk főtt ennivalót mert anya éppen dolgozik, vagy a pasijánál van. Visszatérve öcsémhez éppen ma történt egy eset, hogy apa pénztárcájából kivett 300ft ot, apának az utolsó pénzét hogy holnap tudjon mit enni. Én megtaláltam, és vissza szerettem volna adni apának, de ő azt mondta rakjam vissza. Elment fürdeni, az öcsém meg rájött hogy én vettem el a pénzt, és mindent rám kent, és apa neki hisz. És nagyon rosszul esik hogy én soha nem számítok, nekem soha nem hisznek. Van egy 1 éves kapcsolatom, a barátom is 16 éves. Az elején nagyon szerették őt, aztán a barátom rájött mindenre ami itthon van, és szinte be sem engedik a lakásba. Mit csináljak? Elegem van az egész családomból, nekem nincsenek szüleim sem öcsém. Senkim.

2015. nov. 29. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezek nagyon komoly dolgok. esetleg nagyszülőhöz, más rokonhoz tudsz-e menni? érdemes lenne megpróbálni.
2015. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A történtek miatt, az összes rokon hátrébb állt, senkire sem tudok/tudunk számítani, mondjuk meg is értem. Amúgy kimaradt a szövegből, hogy olyan 3 héttel ezelőtt ki kellett hívni hozzám az ügyeletet, mert pánikrohamot kaptam, és idegösszeroppanásom volt, és még ezért sem nézik az érdekeimet. Nem kímélnek.
2015. nov. 29. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
hát reméljük, lesznek olyan válaszolók, akik ehhez jobban értenek, de mindenképpen van valamilyen családsegítő szolgálat a lakóhelyed közelében, oda kellene menned tanácsot kérni, ők jobban értenek hozzá.
2015. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez elég durva
2015. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tönkre mentem. :(
2015. nov. 29. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Mért nem mész a barátodhoz?
2015. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Visszahoznak a rendőrök
2015. nov. 29. 22:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Menj a családsegítőbe és kérd, hogy emeljenek ki a családból. Ilyen körülmények között megtennék.


A baráthoz költözést rossz ötletnek tartom, egy tizenéves fiú nem fogja tudni megoldani a balhés családod gondjait és a szülei sem fognak eltartani plusz egy kamaszt.

2015. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 abszintos válasza:
Öcséddel ne egymást "öljétek" próbáljátok inkább segíteni egy mást ismerek egy két hasonló családott és a testvérek tudják "elviselhetőbbé" tenni a dolgokat Legyél nagyon büszke magadra hogy ahogy mondod otthon mindent te csinálsz ezt próbáld meg folytatni egyetlen menedéket ne haragudj ha jól tanulsz és olyan suliba mész ahol tudsz kollégista lenni én suli melelt simán tudtam dolgozni tehát ez is elhatározás kérdése (ha fizetős lenne a koli,és nem fizetnék a szülők) (persze ha öcséd "nem számít " vagy őt nem érinti ennyire a dolog )A párodra meg sajna azt tudom mondani elhiszem h szereted stb de 16 éves vagy lesz még más meg ne haragudj ő legyen egy támasz (persze ésszerű határok között) Legyél Erős ! Sok sikert nehéz helyzet de nem reménytelen ! :)És Fel A Fejjel !
2015. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Amit leírtál, még felnőtt családtagként sem lenne könnyű kezelni, ezzel nap mint nap együtt élni, nemhogy 16 évesen.


Szerintem érdemes lenne felkeresned a lakóhelyed szerint területileg illetékes Családsegítő Központot (ha nem találod meg a neten, ebben szívesen segítek, ha írsz nekem egy privát üzenetet), és ott elmondani, hogy milyen helyzetben vagytok, és tájékozódni a lehetőségekről.


A kiskorúak családból való kiemelésére csak a legvégső esetben kerül sor, ha a szülők nem hajlandóak együttműködni a családvédelmi szolgálat munkatársaival, és így a gyermek(ek) veszélyeztettsége nem szüntethető meg.


(Az első lépés a veszélyeztetett gyermekek un. "védelembe vétele", amikor még a családban maradhatnak. Erről, illetve arról, hogy mi számít veszélyeztetésnek, itt olvashatsz részletesebben: )


[link]


A Családsegítő Központban indokolt esetben arra is lenne lehetőséged, hogy pszichológus beszélgessen, foglalkozzon veled, és adjon tanácsot arra vonatkozóan, hogy hogyan kezeld a lehető legjobban az otthon kialakult helyzetet.


Magad miatt is jó lenne, ha segítséget kérnél, és az öcséd miatt is, mert ha nem jár normálisan iskolába, akkor az az egész későbbi életére rányomhatja a bélyegét.


Ez nyilván a szüleid felelőssége lenne, nem a tiéd kiskorúként, de a jelek szerint nem állnak a helyzet magaslatán.


(Mondjuk azt őszintén szólva nem is értem, hogy ha az iskolakerülés nem új keletű dolog nála, hogyan nem lett eddig komoly következménye. Évek óta érvényben van egy olyan törvény, miszerint:


"A törvény rögzíti, ha a tanköteles gyermek a közoktatási intézmény kötelező tanórai foglalkozásairól 10 órát igazolatlanul mulaszt, akkor a közoktatási intézmény igazgatójának jelzése alapján a gyermek lakó-, vagy tartózkodási helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője gyámhatóságként eljárva felhívja az iskoláztatási támogatás jogosultját a várható következményekre. Az adott tanévben igazolatlanul mulasztott ötvenedik kötelező tanórai foglalkozás után - amennyiben a védelembe vétel még nem áll fenn - a jegyző elrendeli a gyermek védelembe vételét, továbbá a teljes összegű iskoláztatási támogatás felfüggesztését."


[link]


Még annyit akartam kérdezni, hogy tényleg nincsen a családotokban egyetlen nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, bárki olyan rokon sem aki képben lenne azt illetően, hogy hogyan éltek, komolyan venné, hogy milyen élethelyzetben vagytok, és akihez fordulhatnál tanácsért, illetve segítségért, vagy aki szükség esetén felnőttként megtehetné az ahhoz szükséges lépéseket, hogy a családsegítő szolgálat felvegye a kapcsolatot a szüleiddel?

2015. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!