Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van a hugombol hogy...

Elegem van a hugombol hogy elveszi a kutyámat?

Figyelt kérdés

7éves én pedig 14

Kaptam sgy kutyát akit most próbálok pórázhoz szoktatni. És mikor viszem sétálni állandóan jönni akar velem és ha nem engedem engem csesznek le a szüleim,hogy miért ne jöhetne. Mikor elviszem magammal akkor állandóan ő akarja fogni amit nem engedek neki egyszer oda adtam és akkor is elrántotta. Neki jobban megy pórázon amit nem is értek ,hogy miért és állandóan elviszi valamelyik szülőmmel a tudtom nélkül amikor pl én akarom. És most is azt mondta hogy én nem mehetek mert ő a kutya gazdája mert neki jobban megy a kutya és lehet hülyeség de ezek amiket mond nekem nagyon rosszul esnek. És állandóan ezt mondogatja hogy ő a gazdája mikor én etetem és foglalkozom vele . Már annyira idegesítő és direkt azért viszi sétálni hogy engem idegesítsen fel. Szerintetek én tolom túl ezt a dolgot? Hogyan állítsam le ,hogy hagyja abba ?? Köszönöm előre is.


2017. júl. 29. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Biztos hogy nem te vagy 7 és a húgod 14? Viselkedhetnél érettebben, bár az is lehet, hogy most tanulod csak, hogy hisztivel nem oldasz meg semmit. A kutya érzi a frusztrációd, ezért hallgat jobban a húgodra és mindenki másra.
2017. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

"Elegem van a hugombol hogy elveszi a kutyámat?"


Szerintem igen.

2017. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Verd pofán. A te kutyád, te kaptad, te eteted, te foglalkozol vele. Vagy a sarkadra állsz vagy a szüleid odaadják neki a kutyádat, mert ahogy látom a segge is ki van nyalva. Már így is a gazdájának hiszi magát.
2017. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
A nyavajgással bem érsz el semmit! De problémádat megértem, mert nekem is van egy húgom és szándékosan lesi éd kihasznál minden olyan alkalmat, amikor idegesíthet. De muszáj a sarkadra álnod! Azt javaslom mond meg neki hatàrozzottan, hogy a te kutyàd és te kaptad, a szüleidetnek is megmondhatnàd, h ne mindeig a húgod legyen a kiskedvenc!
2017. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg neki, meg a szüleidnek is, hogy oké, akkor az ő kutyája, de akkor mostantól minden vele kapcsolatos felelősség is az övé. Aztán tojd le pár napig. Játssz csak a kutyával mint kis kedvenccel, de az etetést a gondozást a húgodnak kell végeznie. Hidd el, 1-2 nap múlva már nem lesz olyan jó buli.
2017. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
26%
#2 rekt
2017. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Megértelek. Nem lehet könnyű. Kicsit lehet felkészít az emberi kapcsolatokra viszont.


Próbálj kicsit lazább lenni. Tekint a húgodat a kutyádnak kicsit :)

2017. júl. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
A szüleid nem alkalmasak szülőnek.
2017. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

A családod nem úgy kezeli a kutyát, hogy a tiéd, hanem, hogy a családé. Én így látom. Lehet ez is lenne ami feloldja ezt. Mert itt ebből vannak a viták, hogy ki a gazdája.


Ami persze neked fájdalmas dolog. Mert te szerettél volna egy kutyus gazdija lenni és ez itt nem jön létre. Ezt nem kaptad meg végül is, de egy kutyát ami a közeledben van igen.


Úgy tűnik csak felnőttként lesz saját kutyusod.

2017. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Van sok jó ötlet itt, hogy hogyan szoktasd le a húgod arról, hogy az övé, de azért lássuk be, hogy csak 7 éves. Kicsi még. Örül neki hogy lett kiskutya a családban, szeretne ő is játszani vele. Egy családban aki együtt él és együttesen szereti az állatokat, nincs igazán olyan, hogy csak a tiéd. Max te viszed magaddal, ha elköltözöl. A 7 éves meg szerintem csak büszke rá, azért akarja sétáltatni. Anyagilag meg gondolom nem a tiéd a kutya ( kaja, oltások, kozmetika ha kell, felszerelések) hiába kaptad pl szülinapodra.

Amúgy meg csak nyáron így a nyári szünetben tudnád te is kisajátítani... én azt mondom, hogy NE szoktasd le a kutyáról a családot, mert ha te táboroznál, pár év múlva a haverokkal vagy a pároddal elmennétek nyaralni, kirándulni több időre, vagy csak bulizni, barátnőhöz átmenni akkor a család lesz aki addig enni ad neki, aki elviszi sétálni.

Én se tudom kivétel nélkül mindenhová magammal vinni, olyankor örülök, hogy otthagyhatom anyánál.


Persze most átérzem amit te érzel, hiszen te kérted te kaptad, imádod, te akarsz 100% a gazdija lenni és 0-24 vele lenni, ez abszolút érthető, de nyugi csillapodni fog ez benned és nem lesz olyan *irígy* a kutyádra :)

Néha olyan jó amikor valaki ezt mondja: aludj csak még majd én leviszem :D

2017. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!