Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bátyám nem hagyja békén a...

A bátyám nem hagyja békén a kutyámat. Hogyan értessem meg vele, ha a szüleink sincsenek rá hatással?

Figyelt kérdés

Tegnap unokatestvéremtől megkaptam a karácsonyi ajándékomat, mert nem lesznek otthon a hétvégén és kaptam tőle egy kiskutyát, amit már régóta szerettem volna.

A bátyám pedig egyfolytában vagy a fülét húzogatja, vagy pedig mondta, hogy este amikor jött ki a szobájából, akkor ott feküdt az ajtója előtt és majdnem átesett rajta és belerúgott egyet. Meg a kutya mindenhova követ mindenkit és bátyám ilyenkor is belerúg hogy mennyire elege van belőle, minek nekem ilyen hülyeség.

Már említettem, hogy anyáék sincsenek rá semmi hatással, teljesen mindegy, hogy mit próbálnak.. Bevittem a szobámba a kutyát és 2 percre kimentem, de amikor visszamentem, nem volt ott. Szerintem kijött utánam vagy nem tudom.. erre bátyám mondta, hogyha még egyszer elkezdi őt követni, akkor komolyabban fogja bántani.. Bátyám barátnője is átjött hozzánk ma és mondta, hogy szerinte aranyos és elkezdte simogatni, mire bátyám elvette tőle a kutyát és rálépett a lábára, hogy ne simogassa már, mert szerinte ronda és el fogja tőle kapni.

Amúgy spánielt kaptam.. egyik kedvenc fajtám, nem ronda egyáltalán és nagyon okos..

Megkérte a barátnője, hogy bejöhet-e a kutya velük a szobába és én mondtam, hogy nem, mert a bátyám közelébe nem engedem, erre bátyám kiröhögött és azt mondta, hogy olyan béna vagyok, mint a nyomi kutyám..


(Én 14, ő 17)


2016. dec. 21. 16:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Szuleid ilyenkor hol vannak? En gyerekem lenne olyat leevernek neki, hogy osszeesik. Kutyasuli, a batyadat meg amyadek neveljek meg. Vagy lehet jobb helyre is kerulhetne az a szerencsetlen allat.
2016. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid helyében adnék neki akkora pofont, hogy a fal adja a másikat, ha rugdosna egy kutyát. De mivel nekik 17 év alatt sem sikerült megnevelni valószínűleg most sem fognak semmit csinálni. A kutya érdekében inkább ajándékozd el valakinek.
2016. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szülei helyében úgy megverném, hogy lábra nem tudna állni, és akkor talán megtanulná, hogy az állatokat nem szabad bántani! Sajnos már késő, ennyi idősen már nem fog megváltozni. Nagyon sajnálom a kutyust, meg téged is, de tényleg úgy járna jobban, ha új gazdát keresnétek neki, mielőtt az a vadállat testvéred megöli szegénykét...
2016. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen találkoznék a nyomorult bátyáddal. Megtanítanám az állatok tiszteletére a sz@rházit!

A szüleid miért nem nevelték még meg? Mi az, hogy nincsenek rá hatással? Ha valakinek, hát neki kijárna egy apai pofon.

Keress valakit a családból, rokonságból, baráti körből, aki hatni tud rá, és szólj neki, hogy beszéljen vele, mielőtt még valaki beverné a képét. Ha adsz egy elérhetőséget hol található meg, szívesen leszek most "valaki", mert állatvédőként rohadtul idegesítenek az ilyen férgek, mint a kedves testvéred.

2016. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Hát anyádék is utolsók emberileg. Szánalmas férgek.
2016. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazándiból alapból ilyen természetű. Szóval nem csak a kutya hozta ki nelőle úgymond. Mindig is voltak vele gondok, de ugye említettem, hogy szüleink semmit nem hatnak rá. Beszélnek vele, elmagyarázzák neki, hogy mit miért lehet vagy nem lehet, de egyszerűen nem érti meg. Már nem egy pofonok van pedig túl, szóval ez is hatástalan, még ennek ellenére is folytatja. A suliban is ezt csinálja. Az ofője is sokszor felhívta anyáékat, hogy visszabeszél a tanároknak, az osztálytársainak is és sokszor verekedett is, amit ő kezdeményezett, meg egyszer már meg is bukott. 2 éve cigizni is elkezdett és egyszer azzal is megfenyegetett, hogy egyszer majd a kutyán fogja elnyomni... Az viszont tény, hogy anyáék nem tesznek meg mindent, hogy megneveljék..
2016. dec. 21. 17:03
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
És mindezt 1 nap alatt, az igen. Olyan hihető, olyan igazi ez a kérdés, kicsi kérdező. Talán még a berlini kamiont is a bátyád vezette be a vásározók közé?! 😱
2016. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, azért ez nem úgy megy, hogy szépen megkérik ne bántsa a kutyát és megint belerúg. Ha a pofon nem hat, az utcára is kitenném az ilyen gyereket. Lehet, hogy nem egészséges a testvéred agyilag, mást nem tudok elképzelni. Ismertem anno sok hülyegyereket, tesóm barátait, de egyik sem bántotta az állatokat.
2016. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A tegnapi és a mai napról beszéltem, de igaz, ki hogy nézi. Amúgy nem kell elhinni, attól még így van, de biztos jobban tudod igaz? Te is biztos itt voltál, igazad van.
2016. dec. 21. 17:17
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk rólad is megvan a véleményem, hogy hagyod, hogy bántsa a kutyát.
2016. dec. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!