Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig megengedett az önvédele...

Meddig megengedett az önvédelem családi erőszak esetén?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy állandó bántalmazásnál meddig mehetek el a védekezésben? Volt már a kezemben bot,balta,kés,de soha nem mertem visszavágni.Vagy ilyenkor csak futni szabad? A testvéremről van szó!

2017. aug. 1. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Olyan nincs hogy minek az esetnén. Önvédelem van- arányosan elfogadott, Magyarán ha valaki pofon üt, nem lőheted fejbe cserébe. És nem, nem csak futni szabad. nem is mindig van lehetőség menekülni.
2017. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
CR gáz, de utána fuss ki a házból.
2017. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

önvédelem esetén meg fogják kérdezni, hogy volt e más eset is mikor önvédelem lehetősége felmerült vele, s ha igen, tettél e feljelentést. én azzal kezdeném, hogy feljelenteném. legyen nyoma hogy én szóltam a hatóságnak s az

nem tett semmit.

2017. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Rendörség, ennyi. Ha véletlen kinyirod, meg nem magyarázod nekik hogy jogos öv volt.
2017. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Agyon azért nem kell verni, de azért kapjon hogy tudja mi a pálya. Verd le rajta az összes sérelmed.
2017. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A rendőrséget már többször kihívtam,de azon kívül,hogy meghallgatták,mi történt,felvették az adatokat,nem történt semmi,mert mire kiértek,a testvérem mindig elillant.Legutóbb az orvos tett feljelentést hivatalból,amikor kiderült,hogy eltört az arccsontom.Ennek még nincs folytatása, mert nem régen történt. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2017. aug. 2. 08:38
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
ezt nem értem. ha eltört az arccsontod akkor elvileg az ö szövetei jelenléte is bizonyítható. vagy nem kézzel ütött?
2017. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
én amúgy nem pártolom az önvédelmet. nem azért mert nem tartom jogosnak, hanem mert könnyen válhatsz áldozatból vádlottá. jobb ha sikerül megoldani, hogy a hatóság intézze az ilyesmit.
2017. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Paprikasprayból nem lesz vádlott
2017. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
"én amúgy nem pártolom az önvédelmet" Bakker, ezt magyarázd annak akit bántanak. Hogy tűrje el, mert te "nem pártolod".
2017. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!