Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem nem hajlandó mosogatni?

A nővérem nem hajlandó mosogatni?

Figyelt kérdés
Már elegem van, hogy mindig csak én mosogatok. Mikor mondom a nővéremnek, hogy most ő mosogason akkor röhög és azt mondja, hogy ez az én területem meg hogy ő biztos hogy nem fog mosogatni. Ha még ez nem lenne elég egy nap több pohárból iszik azzal a kifogásal, hogy az előzőbe már beleszáradt az ital és az öcsém is ezt csinálja csak ő a tányérakal, ha nem tudja melyikből evett. Elegem van, hogy soha nem veszik figyelembe a munkám és könyítenék azzal, hogy nem 500 tányérat meg poharat koszolnak össze. Én is főzök rájuk, mert a nővérem azt se tud. Mit kéne tennem, hogy vagy mosogasson ő is vagy ne használjanak annyit? Persze már többször mondtam, de hiába..
2017. aug. 4. 12:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ő 20, én 18
2017. aug. 4. 13:43
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben kiválasztanék magamnak egyet mindenből (pohár, mélytányér, lapos tányér, kanál, kés, villa, stb.) és csak azokból ennék, azokat evés után rögtön elmosnám és elzárnám valahova, mondjuk egy kulccsal zárható szekrénybe vagy fiókba, ahol más nem férhet hozzá. Az összes többihez pedig nem nyúlnék, nem mosogatnám el. Vagy elmosogatják maguknak, vagy esznek a koszosból. Az már az ő gondjuk!
2017. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki cselédet csinál magából, az ne csodálkozzon ha úgy is kezelik.

Láthatóan sz_rnak rád, ami a te engedékenységednek és a szavad nem betartásának az eredménye.

Ne veszekedj velük, csak simán hagyd ott az övékét. Majd ha apád is megunja a sok csetrest, majd szétcsap közöttük. De ha 2 nap után mindig elmosogatsz, miután kijelented, hogy nem fogsz utánuk, ne csodálkozz, hogy csak körberöhögnek.

2017. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Csak nekem abszurd, hogy ez miszerint az öcsém összekoszolja a tányérokat a nővérem meg a poharakat olyan nagy probléma? A következő ilyen kérdés komolyan az lesz, hogy az öcsém az én levegőmet szívja mit csináljak? És egy ilyen jelentéktelen dologra adnak többféle tanácsot. Én megmondanám, hogy kapd be nem mosok rád elmosnám az enyémet ő meg enne a koszosból és meg lenne oldva.
2017. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
13-nál a megoldás, én is ezt akartam írni.
2017. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Kiegészítrném, rakj saját haszbálatra párat. 3 tányér bőven elég, ahogyan 2-2 kanál s kés is.

Nehogy még sajátod elmosogatod, aztán azt használják s megvárják míg magadnak elmosogatod az egyik általuk használtat majd elmosás után használják.vigyázz! Csak cselesen! Hajrá. Veled vagyok. :))

2017. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem nyelvhasználati kioktatást kért a kérdező. Egyébként a "tányérat", "szótárat", létező nyelvi változatok, semmi baj nincs velük. A magyar nyelvben erős tendencia van a mássalhangzó torlódások feloldására. Sokat olvasó anyukám is gyakran így mondja. Igaz ő is sokat mosogat, de máshoz is ért, orvos.

Kedves Kérdező!

Beszélj apukáddal, értesd meg vele, hogy nem ellene irányul amit csinálsz, utána viszont hagyd abba a testvéreid istápolását. A munkák elosztása rendben van, egyik főz, a másik takarít, stb., de csak addig, amíg mindenki elvégzi a rá jutó részt. Ha nem megy, hordd be a tesóid koszos edényeit a szobájukba. Ha rendes vagy egy lavórba rakod, de ha így esetleg gyorsan visszajuttatják a konyhába, legközelebb borítsd az ágyukra, hogy darabonként kelljen összeszedniük. persze előtte mondd el nekik, hogy rendetlen konyhában nem lehet főzni, illetve te nem akarsz a büdös edényeik mellett dolgozni. És tarts ki!!!

De az se rossz, ha te is beszünteted a konyhai munkát. Persze kérdés, hogy akkor mit fogtok enni.

2017. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Éjszakára odakészíted - szennyezett oldallal lefelé - a párnájára az edényeket, amelyeket összedagonyázott.

Öcsédnek ugyanez a poharakkal, - csak hogy edzésben legyen!

2017. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!